21 Kullanışlı Antre Dekorasyon Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:31

İç mekana giriş yapıldığı anda bizi karşılan alana antre isminivermekteyiz.
Antre dekorasyon düşünceleri ile hem karşılama kısmını henüz ilgi çekiciduruma getirebilir hatta iç mekanın başka detayları ile ilgili da ipuçları verebiliriz.
Antre dizaynları genel olarak çağdaş ve şık görüntüleri eşliğinde, bu aradafonksiyonel de olması gereklidir.
Özellikle autdan gelen kişilerin kaban ve ayakkabı gibi parçalarınıekleyebilecekleri, aut çıkarken içerlemesı lüzumlenen şemsiye, şapka gibi aksesuarların depolanabileceği alanlar oluşturulmalıdır.
Böylelikle hem kullanımı kolay hatta çağdaş bir antre dekorasyondüşünceleri sağlamak da olası olacaktır.
Antreler devasalükleri ile de kafi kapasitede tasarlanmalıdır.
Çok geniş alanlar antre içersinde lüzumsuz olacaktır.
Depolama alanları çözüldükten ardından, karşılanacak kişiler içersindekafi alan sağlandığı müddetçe, daha çok yer bölünmesina lüzum yoktur.
Eğer ufak bir antre oluşumu mevzubahis ise de, kesinlikle işlevseldepolama dizaynları ile antre kullanımı kolay duruma ilerikitir.
Büyük antreler içersinde esasen bir kısıtlama olmayacaktır.

 

1. Loş Işıklar ile Küçük Bir Mekan

Kullanışlı bir antre için dekoratif mum ürünleri seçilebilir ve hafif ahşaptan yapılmış küçük bir oturma elemanı eklenebilir. Dekoratif ve büyük bir ayna da, antrelerin vazgeçilmezlerindendir.

2. Daha Fazla Depolama Alanı

Kalabalık bir ev için küçük bir antre mekanı varsa, askılıklar ve oturma alanı altında yapılabilecek depolama bölümleri ile, yerden tasarruf sağlanabilir.

3. Salon Kadar Modern ve Kullanışlı

Büyük bir antre, adeta salon gibi dekore edilebilir. Geniş ve uzun oturma alanları ve altına eklenecek depolama bölümleri yapılabilir.

4. Minimal ve Sade Tasarımlar

Küçük ve sade bir ev dekorasyonunda, bir dolap ile depolamayı çözmek ve küçük dekoratif ürünler ile antreye hareketlilik kazandırmak yeterli olacaktır.

5. Yaşayan Bir Antre Dekorasyonu

Sadece girişi sağlayan bir yer olarak görmemek için, duvarlarda dekoratif ürünler kullanılmalı, dekoratif mumlar ile mekana loş bir hava kazandırılmalıdır.

6. Uzun ve Dar Bir Antre Dekorasyonu

Eğer dolaşım için fazla alan yoksa, uzun ve dar bir antre için duvarlar kullanılmalıdır. İnce ve uzun depolama donatıları üzerine küçük dekoratif ürünler ve duvar süslemeleri yeterlidir.

7. Dolap Kullanmak İstemeyenler İçin

Merdiven şeklinde askı donatıları, son dönemlerin en dekoratif ürünlerinden. Antrede de depolama kutuları ile dolaplara göre daha az yer harcayabilirsiniz.

8. Fonksiyonel Antre Dekorasyonları

Oturma alanı olarak seçilen antre mobilyası, aynı zamanda depolamayı ve duvar süslemelerini de içererek yerden kazanç sağlayabilir.

9. Antre İçin Yer Oluşturmak

Antre olarak ayrılmış bir alan yoksa, girişten itibaren siz belirleyebilirsiniz. Birkaç metrekarelik bir alanda askılıklar ve depolama kutuları yeterli olacaktır.

10. Ahşap Kasalar ile Antre Tasarlamak

Kendiniz dahi yapabileceğiniz bu tarz ahşap kutu ya da kasalar ile, antre için depolama bölümleri ve askılık oluşturabilirsiniz.

11. Duvar Yüzeyinde Tüm İşlevi Çözün

Sadece bir duvar yüzeyiniz varsa, antre için gereken tüm alanları burada çözün. Bir mobilya oluşturun ve hem depolama hem de oturma alanını içerisinde bulundursun.

12. Daha Renkli ve Daha Canlı Bir Antre

ok okuyan birisinin evindeki antrede, küçük bir okuma alanı hiç de fena olmaz. Depolama alanlarına dergiler ekleyebilirsiniz.

13. Mobilyanın Tarzı ile Antreyi Vurgulayın

Seçeceğiniz depolama alanında, uyumlu mobilya tasarımları belirleyin ve bu alanın antre olduğunu kullanımı ile vurgulayın.

14. Ahşap ve Hasır Sepetlerin Uyumu

Ahşap bir oturma alanının üstünde bir raf sistemi ile depolama çözmek isteyenler, mutlaka hasır sepetler edinmelidir. Doğal bir antre dekorasyonu oluşacaktır.

15. Antreyi Evden Ayırmamak İçin

Eğer belirli bir alanı antre yapmak yerine, ev ile uyumlu hale getirmek istiyorsanız, mutlaka renkleri ve tarzı ile uyumlu bir donatı seçmelisiniz.

16. Daha Alçak Seviyede Bir Antre

Üst raflarda depolama çözmek istemeyenler, göz hizasından daha alçak bir şekilde oturma alanı ve raflar kullanabilirler.

17. Bahçeye Bakan Bir Antre Düşünün

Bahçe ile bağlantılı bir girişin antresi, mutlaka kullanılabilir halde olmalı. Oturma alanını ihmal etmeyin ve burada zaman geçirilebilecek bir dekorasyon sağlayın.

18. Kapının Yanında Bir Antre

Antre için yeterli alan yoksa, kapının yanındaki duvarı kullanmayı deneyin. Küçük bir depolama ve askı alanı bile yeterli olacaktır.

19. Eğlenceli ve Keyifli Bir Antre

Çocuklu aileler, sporla uğraşan bireyler, daha kullanışlı ve keyifli detaylar ile antreyi yaşam alanına dönüştürebilirler.

20. Çocuklu Aileler İçin Farklı Bir Fikir Daha

Askılıkları kullanabilmeleri için çocuklara özel bir merdiven bulundurmayı ihmal etmeyin. Oyuncakları ile de antreyi daha keyifli hale getirin.

21. Düzen Sevenlere Özel

Düzenli ve ayrı bir antre için herkese özel şekilde raf bölümleri dekore edebilirsiniz. Herkes kendi bölümüne ayakkabılarını koyabilir ve paltosunu asabilir.

Bir önceki yazımız olan Düzgün ve Doğru Bir Antre Dekorasyon Nasıl Olmalıdır başlıklı makalemizde antre, antre dekorasyon ve doğru antre hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir