Antre Aynaları Nasıl Olmalıdır?
admin 1 sene önce Antre

Antre aynaları – Haneye değin ilk izlenimi uyandırdığı ve hayatalanlarımızla arada köprü vazifiyeti gördüğü için antrelerde ki ilk gözlemdefa ehemmiyetlidir.
Antreler’in bölünmez bir parçası olan aynalar ise; hem süsleyici hemdefonksiyonel olarak bu izlenimi direk etkiler.
Gelecek olan misafirlerinize evinizin dekorasyon tipi ve genel atmosferiile ilgili çoğu ipuçları veren bu alanlara, lüzumlenen ehemmiyetigöstermezseniz başka odalar için vermiş olduğunuz emekler boşa gider.
Bu nedenle antre dekorasyonu çok önemli ve titiz bir konudur.

antre aynaları

Evinizin girişi ne kadar güzel olursa, misafirlerinizin eviniz içinkanaatleri de bir o kadar güzel gerçekleşir.
Genel olarak karanlık kalan bu kısma ışık katmak, haneden çıkmadanevvel kılık kıyafete göz atmak ve mekanı henüz geniş göstermek için antrede ayna dekorasyonu ihtiyaç duyulan olabilir.
Yakın saate kadar dekorasyonu yanlızca portmanto ya da ayakkabıların depolandığı dolapla bitiren antreler, bundan sonra son zamanlardasüsleyici aynalar, birbirinden şık dresuarlar, aydınlatmalar ve oturma elemanlarıyla tamamlanmaktadır.
Bu kısmı henüz şahsi, henüz rahat ve zarif gösteren bitirici ögeler olan aynalar; dekorasyonun bölünmez bir parçası olmasının yanında antrededeğişik etkilere sahiptir.
Aynaları yanlızca bitirici dekor olarak görmek devasa bir doğru değildir.
Diğer bütün hayat alanlarında da mekana aydınlık kazandırmakla beraberhenüz geniş ve rahat gösteren ehemmiyetli bir role sahiptirler.
Özellikle dar ve ufak alanlarda bu tesiri meydana çıkarmak oldukçagerekmektedir.
İster classic isterse çağdaş olsun fark etmez, şık geliştirilmiş aynaların oluşturacağı aydınlık görünümden kesinlikle faydalanılmalıdır.

Ayna doğru konumlandırıldığı zaman;

Odanın hem görüntüsünü hemde hissiyatını büyütür.
Bir pencerenin karşı duvarına astığınızda; adeta odada bir pencere henüzvarmış gibi gösterir.
Dışarıdaki manzaranın çok sayıda noktadan görünmesini sağlar.
Odanıza daha çok tabii ışık girmesini sağlar.
Koridorun bitimine koyulan devasa boy bir ayna; ortamı açar ve koridoruhenüz geniş gösterir.

dresuar ayna

Antrede ayna dekorasyonu;

Boş bir duvarı tamamiyle aynaya ayırabilirseniz; giriş kapısına ve tabanamakul kalın bir çerçeve içerisinde, devasa bir ayna asarak etkileyici birtesir oluşturabilirsiniz.
Girişte bulunan konsol, dresuar gibi stil sahibi antre mobilyalarına uygun; bitirici harika bir ayna seçerek, henüz kuvvetli bir görsele vehenüz rahat bir ortama kavuşabilirsiniz.
Daha ilgi çekici, kuvvetli bir tema meydana getirmek için; tek bir aynaadına değişik modellerde ve değişik boyutlarda büyük küçük birkaç aynayı yan yana ya da alt alta asabilirsiniz.
Ayakkabılığın çizgilerine makul olarak; aynısı renk ve aynısı malzemenin kullanıldığı bir aynayla, göze çarpan bir çift oluşturulabilir.
Klasik seviyorsanız ve bu arada yalın ve sıcak bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız; ayna yanısıra süsleyici mumlar ve rengarenk çiçeklerkullanabilmeniz mümkün.
Boydan boya aynanın önüne; aynayı defa kapatmayacak alçaklıkta, ayaklı bir mobilya koyabilirsiniz.
Ayna seçimi yaparken; evinizin dekorasyonunda en önemli gereçleriseçenek edebilirsiniz.
Modern bir haneye sahipseniz ve metal tasarımlar çoğunlukta ise; antre aynası için metal ayrıntılı bir seçenek yapabilirsiniz.
Beyaz duvarla karşıtlık oluşturacak koyulukta ya da renkli çerçeveli bir boy aynasıyla; alışılmışın dışında bir manzara elde edebilirsiniz.
Sade ve minimalist bir tarz meydana getirmek istiyorsanız; çerçevesiz vedeğişik formlarda aynalar kullanarak, epey güzel tertip etmeleryapabilirsiniz.
Dresuar ya da konsol için yeteri kadar yeriniz yoksa; aynanızı tek başına asmak adına kısa bir rafla tamamlayarak, süsleyici olarak aynanızı henüzşık gösterebilirsiniz.
Daha şahsi detayların öne çıktığı ve odak noktası olan bir dekorasyon istiyorsanız; değişik boyutlardaki aynaları fotoğraflarınızla beraberasabilirsiniz.
Yuvarlak yalın bir aynayla; çok gayret harcamadan tarzınıza bağlı olarak süslü bir çerçeveyle ya da çerçevesiz antre duvarınızı henüz şık durumagetirebilirsiniz.
Ayna ya da şık bir tabloyla beraber kullanabileceğiniz aksesuarları; ferah bir puf ile set şeklinde de kullanabilmeniz mümkün.

antre ayna dekorasyonu

Antre ayna dekorasyon önerileri;

Dar antreler için;

Mekanda derinlik tesiri meydana getirmek ve geniş bir alana girmiş hissiyaşam sürdürmek için; tek duvarı aynayla kaplayabilirsiniz.
Beyaz, bej ve başka renklerin defa uçuk tonlarını kullanarak; rahat bir alana sahip olabilirsiniz.
Giysileriniz için; askı sistemi kullanarak yer tasarrufu edinebilirsiniz.
Oturma kısmı için seçenek ettiğiniz pufların altını bazalı yaptırarak; ayakkabılarınızı depolamak için alan oluşturabilirsiniz.
Zeminin halı kaplı olması kısmı henüz dar göstereceği için; ufak parçalı halı kullanarak, hem henüz kullanımı kolay hemde şık bir manzara oluşturabilirsiniz.

Geniş antreler için;

Mekan geniş ve rahat olmasından ötürü; mekana makul depolama alanları kullanabilmeniz mümkün.
Boy aynası kullanarak ve renklerin işlek tonlarını seçerek; mekanıntesirlerini daha fazla yansıtabilirsiniz.
Duvar tabloları kullanarak; fotoğraf galerisini andıran ya da çiçekli, geometrik desenli duvar kağıtlarıyla, keyifli ve hoş bir mekan oluşturabilirsiniz.
Mekanda tespit edilen kolon ya da duvarlardan bir kaçını ya da kimi bölümlerini; boydan boya ayna ile kaplatarak alana görkemli bir rahatlık kazandırabilirsiniz.

Antre ayna dekorasyon fikirleri;

Seçeceğiniz ayna desenleri sayesinde; antrede derinlik duygusunu güçlendirerek, henüz aydınlık bir manzara oluşturabilirsiniz.
Antreniz’in henüz geniş ve ekstrem görünmesi için; değişik boyutlardaki aynaları birlikte kullanabilmeniz mümkün.
Antreniz’in sevgi dolu ve sakin görünmesini sağlamak için; aynalarınyanında mum ve çiçekler yerleştirebilirsiniz.
Antreniz büyükse, reyme ahşap çerçeveli devasa bir ayna yerleştirerek; aynanızı devasa bir dolapla destekleyebilirsiniz.
Antrenizi kişiselleştirmek için; sizin ve sevdiklerinizin resimlerini değişik çerçeveler kullanarak, duvara aynalarla beraber asabilirsiniz.

farklı dekoratif ayna

Seçeceğiniz ayna modeli antrenin şekline makul olması gereklidir.
Örneğin;
Dar ve uzun bir antre için; yatay
Kare ve yüksek antreler için; devasa kare ya da dikdörtgen aynalarseçilmelidir.
NOT: Antreler’in dekorasyonunda dar ve geniş bir alan iyi bir şeklindeçözümleme edilir, ihtiyaç duyulan yerleşimler yapılır ve eşyalar ona göre seçilir.

antre-ayna-ornegi1

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!

Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.