Antreler İçin Dekoratif Dresuar Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:57

Günlük yaşantımızda ismini pek de duymadığımız mobilya isimlerindenbir tanesi olan dresuar sözcüğü Fransızcadan geçmiş sözcüklerden bir tanesidir.
Dresuar adı verilen bu mobilya hanelerin giriş kısmı başka bir deyişleantre olarak bilinen bölümlerinde sarfedilen düz ayaklı ya da duvara sabitlenmiş şeklinde duran defa emelli sarfedilen bir sehpaya benzeyen vebu arada şık bir azamet sağlamak emeliyle yapılmış bir tür mobilyaürünlerindendir.

DRESUAR KULLANIM ALANLARI

Dresuar çoğunlukla antre başka bir deyişle giriş bölgelerindeuygulanması henüz süregelen iken odanın değişik bölümlerinde de kullanıma açık ferah ve pratikliği ile kullanıma makul bir mobilyaürünlerindendir.
Kullanım alanları genellikle anahtar, telefon, şarj aleti, cüzdan gibi eşyaları saklamak bulunduğu için mutfak, oturma odası, salon gibi yerlerde kullanılabilecek bu arada şık bir aksesuar ürünlerindendir.
Küçük olan hanelerde dresuarlara yer verme fikri pek süregelen gibi görünmese de gerçekte bu tür hanelerde kullanım rahatlığı henüz bir başkadır denilebilir.
Dresuarlar genellikle toplayıcı vazifiyeti gördüklerinden ve çabucakkaybolabilecek eşyaların kaybolmaması için kullanıldığından kaynaklıkullanım yönünden gayet kolay ve manzara yönünden şık bir hava yaratabilir.

DEKORATİF DRESUAR MODELLERİ

Hanelerimizin vazgeçilmez özelliklerinden bir tanesi olan dekorasyon ürünleri bizleri yeniden değişik yönleri ve desenleri ile kendine çekmeyi başarabiliyorken, kullanım pratikliği ile de vazgeçilmezlerimizden biri olabiliyor.
Bunlardan bir tanesi olan süsleyici dresuar modellerine bakıldığı vakitbeğeni ve isteklere göre ansızın defa modeller ile karşımıza çıkabiliyor.
Dresuar modellerinden aynalı dresuarlar 2017 dekorasyon ürünlerinden gözde ürünler durumuna gelir iken, ahşap cnc işlemeli dresuar desenleride bu seneye damgasını vuruyor.
Dresuar modellerinin classic havasını çağdaş çizgiler ve kalifiyemalzemesi ile şık hale getirebiliyor.
Evlerimizin havasını değiştirip rahat bir bölge ve göz alıcı bir görüntü elde edebilmek için dresuarlara yer açmak mükemmel bir düşünceolabiliyor.

 DRESUAR SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Dresuar mobilyalar, daimi kullandığımız ufak parçalı eşyalarımızı koyabileceğimiz bir mobilya türü olmasından gerçekte bizim açımızdanehemmiyetli bir rol oynayan yardımcılarımızdır.
Dresuar seçerken ilgi edeceğimiz hususlardan öncelikli olanı kullanım alanına göre belirlenecek olmasıdır.
Uzun ayaklı olması eşyalarımıza ulaşma ile ilgili yardımcı olacağı gibi kullanım yönünden de kolay olacağı özetlenebilir.
Aynı vakitte bu tür dresuarlara ufak çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız ulaşamayacağı gibi henüz güvenilir ve tedbir alınabilir bir terciholabileceği de gözlerden kaçmayan bir faktör olarak sayabiliriz.
Hayatımızda bir dresuar mobilyasına yer vermek, şık bir görüntü yaratmak gibi ansızın defa sebebimiz var gerçekte.

 

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Abajur Çeşitleri başlıklı makalemizde Abajur, Abajur kullanım alanları ve antre dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir