En İyi 10 Geleneksel Antre Tasarım Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:23

Antreler odanın bazı durumlarda en sıkıcı, bazı durumlarda de en keyiflikısmı olabilirler.
Tabii ki iş yanlızca dekorasyonda bitiyor.
Bizce odanın bu defa kalifiye kısmı, başka bir deyişle giriş kısmı ne kadar güzel dekore edilmiş olursa, sevdiklerinizin de sizi ziyaretleri bir o kadar artabilir.

Sakinleştirici ve huzurlu gri bir antre

Classic güvercin grisi tonu kullanarak dinlendirici ve şık bir antre oluşturabilirsiniz.
Grinin açık ve koyu tonlarını kullanarak antrenizde karşıtlıkyaratabilirsiniz.
Görünümü henüz da etkileyici kılmak için ortama krem ya da beyaz tonlarında bir konsol masa ve ayakkabılık ekleyebilirsiniz.
Antreye dahil edeceğiniz mobilyaların dokusunun ahşap ve hasır örme olmasını sağlayarak ortama çarpıcı bir doku da katabilirsiniz.

Modunuzu hemen etkileyecek cesur mavi bir giriş

Antrenizin misafirleriniz üstünde çarpıcı bir gözlem bırakmasınıistiyorsak henüz yürekli ve etkileyici bir renk şeması seçerek parlak çivit mavisi ya da turkuaz mavi gibi tonlarda bir dizayn seçenek edebilirsiniz.
Örnek fotoğrafta görülen maviye boyanmış şık koltuk ve mini sehpa,aynısı tonlardan seçilen devasa boy fotoğraf çerçeveleri ile birleşerekçarpıcı ve kuvvetli bir imaj yaratıyor.

Rustik kır evi stili bir giriş

Konforlu, ferah ve tabii bir gözlem yaratan kır hanesi stilinde bir girişiniz olsun istiyorsanız; işe kır hanesi tonlarında tabii ve açık bir renk paleti seçmekle başlayın.
Örnekte görülen ham ahşap görüntülü duvar kağıdı, derhal ortama bir kırhanesi atmosferi katıyor, siz de ufak bir kısmı bu stilde bir duvar kağıdı ile kaplayarak kır hanesi stilini yakalayabilirsiniz.
Oturma üniteli bir ayakkabılık ve külüstür stilde bir portmantoluk da tabiive vintage bir tesir yaratmış.

Organizasyon istasyonu şeklinde bir giriş

Kapı girişinizi ya da vestiyer alanınızın bir kısmını aileniz için haneyegiriş ve çıkışlarda işlerini basitçe halletmelerini sağlayacak faydalı bir organizasyon noktasına dönüştürebilirsiniz.
Bunun için ilk olarak dekore edeceğiniz alana bir konsol masa yerleştirin, duvara notlar alınabilecek bir platform asın.
Taksi, yiyecek siparişi için muhtelif menü ve numaraları el altında bir kutuda bulundurun ya da asın.
Anahtar, telefon ve cüzdan yerleştirmek için üniteler hazırlayın ve dekorasyon yönünden de bir çiçeklik içinde çiçekler ve birkaç aile fotoğrafınız mekânı güzelleştirmek için yeterlidir.

Hoş geldin imajı veren duvar kâğıtlı bir antre

Evinize gelenleri sevimli ve sıcak bir şeklinde karşılayacak etkileyici bir giriş istek ediyorsanız işe zevkinizi yansıtacak sevdiğiniz işlek ve renkli bir duvar kâğıdı seçmekle başlayın.
Renk paletinizi belirlediğiniz duvar kâğıdının tonları ile ahenkli olacakşeklinde belirleyin.
Duvar kâğıdı etkileyici bir kaliteye sahip olmasından mobilya ve süsleyicieşya seçimlerinizi basit tutmaya çalişin.

Kaplama efekti veren duvar kâğıdı ile kaplı bir antre

Antrenize rustik bir hava katmak için adeta marangoza gidip de tahta duvar kaplaması yaptırmışsınız hissi veren gerçekçi efektlere sahip duvar kâğıtlarından faydalanabilirsiniz.
Zorlu marangoz işlerine girişmeden hanenizde bir tahta kır hanesikulübesi hissi yaratabilirsiniz.
Minimal metal ve ahşap karışımı bir ayakkabılık ve askılık biçiminde nostaljik bir portmantolukla harika bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Resim galerisini andıran bir antre

Çerçevelenmiş aile fotoğraflarınızı asacağınız panel hissi verecek şeklindedeğişik tonlamalarla boyanmış bir duvar ile antrenizi şahsi bir fotoğrafgalerisine dönüştürebilirsiniz.
Örnek fotoğrafta beyaz duvarın üstüne evvel çerçevelerin kompozisyonu belirlenmiş ve ona göre duvar panel hissi verecek şeklinde ölçüp bantlanarak içleri nefes bir maviye boyanmıştır.

Sahil kıyısını anımsatan havalı bir antre

Deniz kenarında yaşamayı mı hayal ediyorsunuz? Hayalinizi gerçekleştirene kadar antrenizi dekore ederek bu hissi yaşayabilirsiniz! 😉 Uçuk kumsal mavisi ve beyazdan meydana gelen bir renk şeması ve kumsal hanelerini hatırladan konforlu, ferah ve nostaljik görüntülümobilyalar ile sahilden bir köşeyi antrenizde yaşatabilirsiniz.

Dağınıklığı önleyen bir antre

Aile üyelerinizin kendisi eşyalarını toplamalarını ve derli toplu olmalarını mı istiyorsun uz, o durumda dağınıklığı engel olan stilde bir antre sizin için epey mantıklı olacaktır.
Dağınık ayakkabılardan yakınıyorsanız dolaplı ayakkabılık biçiminde bir mobilya satın alın böylelikle kapakları kapanınca dışarıdan hiçbir dağınıklı görünmeyecektir.
Ayrıca duvara asılan küp alanlardan meydana gelen bir raf ile her aile üyesinin kendisi küpü gerçekleşir ve anahtar, cüzdan vs gibi eşyalarınıkendisi kısmında örgütlü edebilir.

Çalışkan antre bankı

Çalışkan bir antreye mi sahipsiniz? Başka bir deyişle demek istediğimiz antrede daimi ayakkabı giymek, palto giyip çıkarmak, eşya koymak gibikimi işler yapıyorsanız antreniz odanın meşgul meydanlarından bir tanesidir.
Buraya yerleştireceğiniz bir bank hayatınızı ummayacağınız kadar kolaylaştırabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Antreler İçin Yeni Tasarım Fikirleri başlıklı makalemizde antre dekorasyon ve yeni antre hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir