Püf Noktaları ile Antre Dekorasyon Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:25

Bu yazımızda size, hanelerimizin toplam dekorasyonunda ehemmiyetlibir yere bulunduran geçiş güzergahı şeklinde de isimlendirilen antre dekorasyon programları için birbirinden enteresan ve şık antre dekorasyon fikirleri konusunda malumat vermeye çalışacağım.
Giriş dekorasyon fikirleri arasında defa çok öneme alınmasa da antre dekorasyon ve mobilyaları uygulamalarını da listenize almanızı tavsiye ediyorum.
Bu mobilya uygulamalarının ev girişi dekorasyon albenisi yönünden epeyyüksek bir düzey kazandırdığı gerçeğini unutmamalıyız.

Antre dekorasyon fikirleri arasında çoğu model ve değişik tarzın olduğunu görüyoruz.
Bu tarzlardan sizin için doğru olanı belirlemek için ilk olarak sahip olduğunuz antre özelliklerini iyi tanımak lazım olur.
Bu özelliklerin başında antrenizin ölçüsü gelmektedir.
Ölçüyü, antrenizin giriş ve devam kısımları olarak iki şeklindedüşünebilirsiniz.

Antre dekorasyon fikirleri arasında bulunan esas programlardan bir tanesi de dar alanlar için duvar rengi seçimidir.
Bu alanlarda kesinlikle açık renkleri seçenek etmelisiniz.
Dar alanların geniş ve rahat gösterilmesini gerçekleştiren beyaz renk ve tonlarını kullanmak süsleyici zenginlik için de fırsatlar sunmaktadır.

Antre dekorasyon fikirleri arasında özellikle ev girişi dekorasyon uygulamaları oldukça önemlidir. Gelen misafirlerin ilk karşılaştıkları alandaki izlenimlerinin olumlu olması evin diğer bölümlerindeki dekoratif izlenimi de doğrudan etkileyecektir. Giriş bölümünde kullanacağınız askılık ya da vestiyerin evin girişini çok daraltmayacak şekilde tasarlanması da önemli ev girişi dekorasyon uygulamalarındandır.

Göz Alıcı Antre Dekorasyon Fikirleri

Ev girişiniz vestiyer koymaya müsaitse kullanacağınız vestiyerin en verimli şekli ile tasarlanmasını sağlamalısınız. Vestiyer uygulamasındaki dolaplar sayesinde antre dekorasyon uygulamasında dekoratif malzemelerin dışında kalan ve dağınıklığı ifade eden her türlü eşyanın ortadan kaldırılması mümkün hale gelmektedir. Ayrıca vestiyer kullanımı ile antre dekorasyon fikirleri içinde dekoratif bir güzelliği yansıtacak sonuçlara da sahip olabilirsiniz.

Vestiyerin kayar kapaklı olması zaten dar olarak tasarlanmış antreler için oldukça önemli bir kullanım kolaylığı getirmektedir. Kapakların üzerine monte edilecek aynalar mekanın genişletilmesi ve dekoratif güzellik açısından önem taşırken kıyafet düzeltilmesi için de verimli bir kullanış alanı oluşturacaktır.

Evinizin odalarında minimalist bir çizgiye sahip ev dekorasyonu planımıgerçekleştirmişseniz antre dekorasyon fikirleri için de kesinlikle bu düşüncenizi programınız gereklidir.
Bunun için derbeder olmayan bir antre ile beyaz rengin hakim bulunduğuduvarları kullanmanız gerekecektir.
Eğer beyaz rengi kullanmak istemiyorsanız kullanılacak mobilya ve aksesuarlarda sadeliğe gittikçe minimalist tarzda düzenlenmiş bir antre dekorasyonu oluşturmanız sahip olunan.
Ana kaide ise işlevsel ve şık aksesuarların da kullanılabileceği bu tip antre modellerinde işe yaramayan ve gözü rahatsız eden hiçbir aksesuara yer verilmemesi lazım olur.
Aksesuar tüketimini da minimal seviyede tutmak sarfedilen aksesuarlarınkıymetini ve etkisini artıracaktır.

Antre dekorasyonunda duvarların ehemmiyetli bir yere mevcut olduğunuifade etmeliyim.
Duvarlarda sarfedilen tablolar ve duvar aksesuarları yerinde ve mananınamakul bir şeklinde döşendiği takdirde epey tesirli neticeler almanızı sağlayacaktır.
Veya bunlara seçenek olarak kullanabileceğiniz duvar kağıdı da doğru birtercih olacaktır.
Bazı antre uygulamalarında duvarların sanki bir sergi geziyormuş izlenimi ile döşendiğini de görülmekte.
Bu tekniği seven şahıslar bulunduğu gibi koridoru boğduğunu düşünenşahıslar de bulunmaktadır.
Evinizin antre özelliklerine makul davranmak bu konudaki en doğru yaklaşım olacaktır.

Antre dekorasyon fikirleri arasında aydınlatma için ayrı bir başlık açmaklazım olur.
Antreler çoğunlukla gün ışığını almayan mekanlardır.
Bu sebeple gece gündüz aydınlatmaya gereksinim duyulmaktadır.
Aydınlatma modelinin doğru seçilmesi antre dekorasyonu kalitesinin de yansıtılması yönünden devasa dikkate sahiptir.
İstediğiniz kadar güzel dekore edilmiş bir antreye sahip olun doğru bir aydınlatmaya sahip değilseniz bu güzelliğin meydana çıkması da olasıolmayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan 2019 Antre Halı Modelleri başlıklı makalemizde 2019 halı modelleri ve antre halı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir