Size İlham Verecek Antre Dekorasyonu Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:11

Kesif ve belkide gerilimli geride bıraktığımız bir gün bitimlerinde evinize attığınız ilk adımda karşılaşacağınız görünümün size heyecan bu aradaolumlu bir enerji vermesi defa ehemmiyetlidir, bu gün yazımızda yersunduğumuz birbirinden değişik tarzlara sahip antre dekorasyonu veayrıntıları size bu hususta esin verebilirler.
Dünyaca meşhur dekoratör Tony Fornabaio’nun unutulmaz sözü aklımıza geliyor, “İyi bir dekorasyon kalbinizin süratle çarpmasına sebepgerçekleşir.” Evinize atacağınız ilk adımda heyecan ve huzur gibi etkin bir dekorasyonun en ehemmiyetli unsurlarını hissetmiyorsanız hatalı giden bir şeyler var demektir.
Giriş dekorasyonu yapar iken göz önünde bulundurmanız lüzumlenenkimi noktalar var, hem evinizin dekorasyon tipi konusunda ipuçları vermeli, hemde haneye giriş yapar yapmaz karşılaşacağınız tablonun size huzur vermesi için şahsi detayların öne çıkması gibi..
Küçük ayrıntılar antre dekorasyonu için epey ehemmiyet taşıyor, bukısma eklenecek en küçük bir renk, doku yada bir dizayn yanında değişiktesirleri meydana çıkacaktır.

İlham Veren Antre Dekorasyonu Fikirleri

Antre hol gibi alanlar hassaslık isteyen ve ufak detayların devasa tesiroluşturduğu bir alandır.
Giriş dekorasyonu yapar iken kesinlikle evinize ve tarzınıza makul tertip etmeler, değişimler yapmalısınız.
Bu bölgede seçeceğiniz her bir parçanın yaratacağı etkiler değişiklikgösterebilir, bu sizin sebep bir atmosfer yaratmak dilediğiniz konusundabir haldir.
Yazımızın devamında seçtiğimiz antre dekorasyon örnekleri arasındabirçok değişik etkinin dışa vurumunu kolaylıkla görebileceksiniz.
Miminalist bir stil ile ferah ve rahat bir stil mi yok ise işlek renklerin ve dokuların dominant karakterini yansıtan olumlu enerji veren bir giriş dekorasyonu mu, henüz birçok değişik giriş dekorasyonu fikirleri sizibekliyor..

Sadelikle gelen şıklık..

Evinizin giriş alanını kalabalıktan uzak, yalın ve zarif bir şeklinde dekore edebilirsiniz.
Bunun için seçeceğiniz renkler, antre mobilyaları ve ekleyeceğiniz bitiriciürünleri hem tarzınıza hemde evinize makul şeklinde seçmeniz gerekiyor.
Basit bir misal verecek olursak antreniz için 4 ufak parça ile hem yalınhemde şık bir stil elde edebilirsiniz.
Bir dresuar, onu tamamlayan şık bir ayna, dresuar üzerinde yada altında renkli çiçekleri ile süsleyici bir çiçeklik ve kapı önünde tarzınıza makul şık bir kilim ya da halı..
Sadece bu 4 parça ile şık bir giriş dekorasyonu yapabilirsiniz.

Rahat ve şık bir giriş kısmı meydana getirmek için bu tesirleri meydanaçıkaracak açık renkler seçenek etmelisiniz, örneğin riziko alabilmekistemiyorsanız beyaz ve tonlarını seçenek edebilirsiniz.
Beyazın karar sürdüğü iç bölgeleri küçük dokunuşlar ile canlandırmakoldukça kolay.
Dekoratif çiçekler, tarza göre tablolar yada süsleyici aksesuarlar ile tamda hayalinizde kurduğunuz dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Duvarlara tarz katın

Antre kısmını dekore eder iken evinizin ve sizin tarzınıza makul küçükşahsi tertip etmeler yapabilirsiniz, süsleyici tablolar antre dekorasyonu için çok önemli unsurlardır.
Duvarlarınıza hem tarz katar, hemde evinize her girişinizde kendinizihenüz iyi hissettirir.

Aynalar ile derinlik katın

Aynalar giriş bölümlerinin olmazsa olmaz parçalarıdır ve ortama derinlik kazandırdıklarından dolayı önemli bir rol oynarlar. Antreye dahil edeceğiniz dekoratif bir ayna bu alanın daha parlak ve daha büyük görünmesini rahatça sağlayabilir. Aynaların dekorasyonda kullanımı ve etkileri konusunda şu yazımızı okuyabilirsiniz. Genelde antrede aynanın yeri konsol ve dresuar üstü olarak belirlenir, ancak eğer antrenizde portmanto yada ayakkabılık gibi bir mobilyaya yer verecekseniz aynalı bir tasarım seçerek yine aynanın etkisinden yararlanabilirsiniz.

Renkler ve desenler ile enerji verin

Evinize girer girmez enerji veren bir tarzla karşılaşmak istiyorsakrenklerin ve desenlerin gücünden yararlanmalısınız.
Bunu sağlamanın birçok değişik yolu kuşkusuz fakat tabanda seçenekedeceğiniz desenli seramik karolar ile aradığınız enerjiyi epey etkileyicişeklinde giriş kısmına yansıtabilirsiniz.

Stil sahibi mobilyalar

Antre dekorasyonu için en önemli unsuru en sona sakladık, stil sahibi mobilyalar. Bu alanda mobilya seçerken hem kendi tarzınızı hemde seçeceğiniz mobilyanın tarzını öne çıkarabilirsiniz. Antrede zarafeti ve şıklığı öne çıkarmak istiyorsanız kaliteli bir dresuar, konsol gibi ortama tarz kazandıran mobilyalar tercih edin.

Şayet yeteri kadar devasa bir antre ise şık bir istirahat koltuğu yanısırasüsleyici bir aydınlatma ile bitirebilirsiniz.
Konsol ve dresuar antreler için devasa dikkate sahip mobilyalar, girişbölümünde yaratmak dilediğiniz stile makul ayrıntılara sahip tasarımlar ile hayalinizdeki hol dekorasyonunu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Püf Noktaları ile Antre Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde antre dekorasyon fikirleri ve antre dekorasyon püf nokraları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir