Akustik Asma Tavan Tasarım Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:30

Konferans salonlarının, amfilerin ve tiyatro salonlarının vazgeçilmezlerinden olan akustik asma tavan programları bilhassa akustiği konusunda meseleler tespit edilen hanelerde nihai dönemlerde sık sık seçenek ediliyor.
Seslerin yankılanmasını engel olan ve hen gâme kirliliğini en aza indiren bu programlamayı evlerinizde kullanarak ses yalıtımınızı rahatlıkla yapılabilir bu arada ışıklandırmayı da bu platform üstüne ilave ederek ev ve işyerlerinize şık bir manzara kazandırabilirsiniz.
Klasik asma tavan alçı uygulamalarına benzeyen fakat kullanıldığı alanlara göre ahşap veyahut metalik tasarıma sahip olabiliyor ve böylece mekanlara ses yalıtımı dışında resim bir şıklık da katıyor.
Salonlarınızın genişliğinden ve mekan içindeki ses kirliliğinden yakınıyorsanız akustik asma tavan programı ile bütün sorunlarınızı bir seferde çözebilirsiniz fakat bu programlamayı henüz ufak odalarda yaptırmak istiyorsak yeterli olduğunu düşündüğü kadarı ile açık renk malzeme kullanılmasına itina göstermelisiniz.

Mekanların genişliğine ve seçilen malzemeye göre fiyatlandırılan akustik asma tavan programını ev ve işyerleriniz için kullanma gereksinimi hissediyorsanız kısa süren incelemeler neticesinde en ekonomik tercihleri yapılabilir ve evinizin hem izolasyon problemini çözebilir hatta şıklığına şıklık katabilirsiniz.
Evlerinizin ve binaların yapılarına hiçbir zararsız bu programa eklenecek şahsi aksesuar ve ışıklandırmalar ile mekanlarda elektrik tasarrufu inşa etmek da olası.
Oda ya da iş yerlerinizin genel aydınlatmasının yanı sıra akustik asma tavana eklenerek kullanılabilen düşük aydınlatmalar gecenin gelişen saatlerinde veyahut tam aydınlatmaya gereksinim duyulmayan akşamüzeri saatlerinde kolaylıkla kullanmak mümkün.

Bir önceki yazımız olan Ters Tavan Çeşitleri başlıklı makalemizde asma tavan modelleri ve ters tavan hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir