Mutfak Tavan Modelleri ve Aksesuar Çeşitleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:40

Mutfakların hanelerin en fazla zaman geçirilen ve en fazla imalatuygulanan alanlarıdır.Beslenme manasında bütün üretimin yapıldığı bu alanlar,bir defa evde kahvaltı ve yemeklere de ev sahipliğigerçekleştirmektedir,ayrıca kirlenen yemek takımlarının da yenidentemizlenme ve yıkanması için sarfedilen bulaşık makineleri de mutfaklarda bulunmaktadır.
Evlerin önemli oranda zaman geçirilen bölgelerinin de tasarımlarına itinagösterilmesi ve mutfak tavan tasarımları ile ilgili ilgi sahibi olunmasıehemmiyet arz etmektedir.

Mutfakta Tavan

Mutfak tavan desenleri tercihlerinde doğru tasarımlara yönelinir ise,endevasa gerekliklerden bir tanesi olan mutfağın rahat gösterilmesi ve hissedilmesi ihtiyacına büyük ölçüde mukabil verecektir.
Mutfak alçı tavan desenleri geniş seçenekleri ile bu hususta ciddi orandadüşünce sağlayabilecektir.
Mutfak tavan tasarımlarda en çok seçenek edilen seçeneklerden biri de ‘gergi tavan uygulaması’dır.

Gergi Tavan

Gergi tavan,özel bir pwc malzemesinin ısıtılarak,ayırca ısıtılmış olan alüminyum profillere gerilmesi işlemidir.Tasarımı hareketlendirebileceknedenler ise,ahşap,kumaş veyahut kağıt olacaktır.
Söz hususu gergi tavanın birçok program çeşidi bulunmaktadır;Bunların başlıcaları ise,Akustik gergi tavan,dijital gergi tavan,lake geri tavan,ışıklı gergi tavandır.
Dijital gergi tavan programı beğenilen görüntünün malzemeye dijitalprogramı yapması ve ısıtma yoluyla profillere gerilmesi ve montajıdır.
Akustik geri tavanın ise genel kullanım emeli, sesin yüksek bulunduğumekanlarda kalifiye delikleri ile sesi emerek,ısıya dönüştümresidir.Yankılanamaya da mani olması farklı bir pozitifözelliğidir.
Işıklı gergi tavan,malzemenin arka kısmına led ışık programıyapılarak,görsellik yönünden ehemmiyetli bir ismim atmak mananınagelmektedir.

Gergi Tavanın Avantajları

Gergi tavanın en ehemmiyetli üstünlüğü,tavanın mutfakla bir bütünolmasını sağlayarak geniş ve rahat bir görüntü oluşumunu sağlamasıdır.
Ayrıca malzemesinin yapısı hasebiyle kir tutmayışı,temizlik yönünden deciddi bir yarar karşılamaktadır.Islak bir bez,bu hususta kullanıcılar için,yeterli olacaktır.
Tavanda kötü gözüken kabloların gizlenmesi konusunda bütüngereksinimlere da yanıt verecektir.Tavanlarında gizlenmesi lüzumlenenkötü bir görüntü var ise yeniden bu gerrgi tavan bu hususta kurtarıcı olabilme potansiyeline çoğu ile sahiptir.

Gergi Tavan için Uygun Mekanlar

Gergi tavanın uygulamadan en devasa yarar sağlayacağı yerler şüphesizsalon ile entegre açık mutfaklar olacaktır.Özellikle salon takımı ile deahenkli tasarımlar defa hoş bir görüntü sağlayacağı gibi oldukça rahat bir kullanım alanının meydana çıkmasına sebebiyet verecektir.Dar veyahutufak bir mekan ise,beyaz led ışıklar geni ve rahat görünüme devasa katkı verecektir.

Mutfak Tavan Modelleri ve Aksesuar Çeşitleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan 2018 Trendi Alçıpan Asma Tavan Tasarım Örnekleri başlıklı makalemizde 2018 asma tavan örnekleri ve asma tavan modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir