Osmanlı Figürlü Asma Tavan Örnekleri ve Dekorasyonu

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:24

Ev dekorasyonun’da taban ve duvar dekorları dışında ilgi edilmesi gerekilen en ehemmiyetli noktalardan biride tavanlardır.
Dekorasyon hükmü alındığında çoğunlukla hanelerimizin tavanları es geçilmektedir, ama tavan dekorasyonu odanın ve odanın belirli birkısmını bütünleyen ehemmiyetli bir kısımdır.
Odalarınıza uygulayacağınız asma tavan desenleri ile evinizin havasını değiştirerek varlıklı gösterebilirsiniz.
Dünya’da ve ülkemiz’de Osmanlı mimari dekorlarına ve figürlerinedevasa bir hayranlık beslenildiğinin farkındayız.
Asırlardır modası hiç eskimeyen ve tarz sahibi şahıslar doğrulusundaevinin her dekorunda uyguladığı Osmanlı mimarisini asma tavan dekoruna taşındığını nihai senelerde görülmekte.
Osmanlı asma tavan modellerini bugünkü televizyon kanalında ”Görkemli Asır ” isimli endeksin çekimlerinde gözümüze yansıyan sarayın tavanlarında bu motiflere rastlamam olası.
Aynı zaman’da Camilerde de bu asma tavan motiflerine rastlanmaktadır.

Osmanlı asma tavan desenleri arasında hüküm aşamasındaysanız, size önerimiz bir odanıza Osmanlı figürü taşıyan asma tavan modeliniuygulayın.
Beğeneceğiniz’den şüphemiz yok, ama tarzınız tarafındabeğenmeyebilirsiniz’de bu size kalmış bir tercih.
Beğenmeniz durumun’da salon’dan yatak odanıza, yatak odanızdan oturma odalarınıza kadar uygulayabileceğiniz Osmanlı asma tavan modellerini, ayrı olarak tarihi hamam görüntüsünü gözünüzde canladırarak, banyonuzda da bu asma tavan modelini kullanarakmükemmel bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Osmanlı Figürlü Asma Tavan Örnekleri ve Dekorasyonu Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Bir Mekanı Mekan Yapacak En Güzel Asma Tavan Örnekleri başlıklı makalemizde asma tavan çeşitleri ve asma tavan örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir