Bahçe de Kullanılacak Çiçeklik Yapma Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 04:10

Çiçeklerinize gözünüzden iyi bakıyorsunuz, onları gerçekten fazla seviyorsunuz. Bir tanesi bile solsa üzülüyorsunuz. Onlara bu kadar ehemmiyet verirken sebep onlarınızı tasarımlarınızdan mahrum bırakasınız ki? Bahçenizde, balkonunuzda ya da evinizin herhangi bir bölümünde yer saha bulunduğu alanı şenlendiren her gün suladığınız, solmaması için elinizden geleni yaptığınız çiçekleriniz alelade saksılar yerine sizin güzel tasarımlarınızı hak ediyorlar.

Rengarenk çiçeklerinizi alelade saksılar ile sıradanlaştırmak yerine kendi elleriniz ile hazırlayabileceğiniz tatlı çiçekliklere yerleştirmek fazla hoşunuza gidebilir. Yazımızın devamında yer saha görseller size bu konuda oldukça ilham verebilir. Kullanmadığınız, eski eşyalarınızı değerlendirmenin de mükemmel bir yolu olan çiçeklikler bahçenizin ve evinizin havasını değiştirecektir. Eski şişeler ve birkaç kutu boya ile bir pembe bir mavi sevgi çiçeklikleri yapabilirsiniz.

Fazla güneş ışığından çiçeklerinizin yanmasını da sağlayacak şemsiyeler ise tasarımınızı bütünleyebilir. Boyalar ile işiniz bittikten sonra boya kutularını da fazla şık çiçekliklere dönüştürebilirsiniz. Bir taşla iki kuş! Küçülen ya da eskiyen kot pantolonlar ile çiçeklik yapma fikri ise oldukça özgün bir düşünce olarak karşımıza çıkıyor. Çocuklarınızın küçülen yağmur çizmelerinden bahçe çitlerine asarak yapılabilecek çiçeklikler ise orjinallikte hudut tanımıyor.

Bu tasarımlar ile çiçekleriniz mükemmel görünecek gibi duruyor.
Bir önceki yazımız olan Arka Bahçenizdeki Yeşilliği Güzelleştirecek 21 Küçük Bahçe Akvaryumu başlıklı makalemizde akvaryum, arka bahçe ve arka bahçenizdeki yeşillik hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir