Bahçeleri Renklendirme Zamanı

İlkbahar kapımızda, şimdi bahçeleri renklendirme vakti… Bahçeleri birbirinden renkli çiçeklerle süsleyip mis gibi kokular için kolları sıvamanın tam da süreyi.
İlkbahar eşliğinde bahçelere çıkarak güzel havaların tadını yaşayacağız.
Rengarenk bir bahçeye “merhaba” demek istiyorsak, size mükemmel bir yol haritası sunuyoruz.
İlkbahar, çiçek kokularının yayıldığı, ağaçların biraz biraz çiçek açtığı bir mevsim.
Bahçelerinizin üzerindeki kışın yorgunluğunu atmanız için birbirinden güzel renkli çiçekler sizi bekliyor.
Peki, bahçenizi yine canlandırmak ve renklendirmek için ipuçlarımıza kulak verin.

Bahçeleri renklendirme vakti geldi

  1. Öncelikle bahçenizdeki ölü çimenlerden ve yapraklardan kurtulun. Çimlerinizi böcek öldürücü özelliğe sahip gübre ile besleyin. Gübreleme işlemini sonbaharın sonuna dek her hafta düzenli olarak yapmalısınız.
  2. Ağaç ve bitkiler arasına dikmek için hızlı yetişen çiçekleri seçebilirsiniz. Aynısefa, yer açelyası ve pembe düğün çiçeği tam size göre. Böylelikle yeşilliklerin arasında çok güzel renkler elde etmiş olursunuz.
  3. Bahçenizin farklı köşelerine büyük saksılar yerleştirmeniz, hem çiçeklerinizin güzel gözükmesini sağlar hem de bahçenize şık bir aksesuar kazandırmış olursunuz. Üzerine farklı minik objeler yapıştırarak saksıları kişiselleştirebilirsiniz.
  4. Bahçenizin bazı alanlarını çitlerle bölebilirsiniz. Çitleri istediğiniz renklerle boyayarak sevimli alanlar yaratmış olursunuz. Çitlerin arasına bahçe aksesuarları yerleştirerek özel alanlar yaratmanız mümkün.
  5. Özellikle akşamları tatlı bir ambiyans yaratmak istiyorsanız aydınlatma unsurlarına dikkat etmelisiniz. Fenerler, mumlar ve bahçe aydınlatmalarını farklı yerlere yerleştirerek romantik bir hava elde edebilirsiniz.
  6. Renkli yastıklar, şemsiyeler ve minderler için bahçenizde mutlaka yer ayırın. Tekstiller hem bahçenizi zenginleştirir hem de konforunuzu artırır.
  7. Lale, sümbül ve nergis gibi soğanlı bitkileri çiçekli olarak bahçeye dikebilirsiniz. Ayrıca yıldız çiçeği, yüksük otu ve lupinus’u tohumdan ekebilirsiniz.  Alman papatyası, gündüz sefası, gülhatmi, çarkıfelek, selluka ve yıldızçadırı da tam size göre.

“Bahçeleri renklendirme vakti” geldi diyorsanız, kolları sıvamadan evvel size esin verecek birbirinden mükemmel örnekleri incelemenizi öneririz.

Bahçeleri Renklendirme Zamanı Resim Galerisi

bahcelerirenklendirmevakti1

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!

Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.