Modern Bahçe Dekorasyon Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:04

Çağdaş zamanların devasa şehirlerinde bilhassa kent ortasında bahçeli bir evde oturmak nerdeyse olanaksız, her yerin çok büyükte binalarla kaplıbulunduğu bu illerde küçücük balkonları dahi bahçe gibi kullanmak normal oldu.
Ancak kentin biraz dışına çıktığınızda sahip olabileceğiniz bahçelerin dekorasyonu da minimum odanın içerisi kadar ehemmiyetli.
Biz de tam bu sebeple sizin için en çağdaş bahçe dekorasyon fikirleri ve örneklerini bir araya getirdik.
Hem ekonomik hatta tabii bu dekorasyon fikirleri vasıtası ile evinizin en güzel kısmı bahçeler olabilir.
Yaz aylarının en gözde alanlarında henüz eğlenceli zaman geçirmek için en ince detaylara kadar ilgi göstermek gerekmektedir.

Peki sebep bir bahçe?

Bahçe dekorasyonunda ilk iş sebep bir bahçe istediğinize hükümvermektir.
Yani siz yanlızca yaz aylarında kullanmak için mi yok ise hem kış hem yaz aylarında kullanmak için mi yok ise yanlızca süs olsun diye mi bahçe hazırlamak istiyorsunuz? Kalabalık konuklarına geldiği çok büyüktesofraların kurulduğu bir bahçe dekorasyonu ile ufak dost gruplarının geldiği ve beraber kısa vakitler geçirdiği bahçe dekorasyonları aynısıolmaz.
Hem alan itibariyle hatta dizayn ve mobilyalar itibariyle tamamiyledeğişiktir.
Hayatızın en güzel anlarını geçirebileceğiniz bir bahçe dekorasyonu içinilk olarak tipinizi ve sebep bir bahçe istediğinizi hayal edin.

En ehemmiyetli bölüm, peyzaj

Bahçenizin sebep bir tipi olacağına ve hemen hemen kaç kişilik olacağınahüküm verdikten ardından sıra geliyor peyzaj düzenlemesine.
Bahçe işlerini bilenler bilir, bahçe bir dönemlik değil daimi alaka isteyen bir yerdir.
Bitkilerinizi derli toplu olarak ilaçlamalı, zararı dokunabilecek otları vehaşereleri temizlemeli, her daim sulamalı ve devresine göregreksinimlerini gidermelisiniz.
Aksi taktirde hiç bir nebat başka sezonu çıkaramaz can verir.
Bu sebeple de peyzaj tasarımını yapar iken bulunduğunuz bölgeye,abuhava koşullarına göre hangi nebatlar henüz uygunsa onlarıtüketmelisiniz.
Aksi taktirde yanlızca güzel göründüğü için bölgeye uygunsuz bir nebatdiktiğinizde defa kısa vakit içinde can verir.
Burada sizin bahçenizi kış bahçesi şeklinde de kullanıp kullanmayacağınız ehemmiyetlidir.
Kış bahçesi olarak uygulanması tasarılanan bahçelerin peyzaj tasarımları kış şartlarına göre de yapılmalıdır.
Eğer devasa bir bahçeniz varsa bu bahçenin bir bölümünü yaz birbölümünü hem yaz hem kış bahçesi olarak kullanabileceğiniz gibi de tasarlayabilirsiniz.
Çiçeklerin ve ağaçların özelliklerine göre dekorasyonunuzubitirebilirsiniz.
bahçe dekorasyonu ile ilgili değişik fikirler için bahçe dekorasyonu kendin yap fikirleri yazımızdan esin alabilirsiniz.

Modern Bahçe Dekorasyon Örnekleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Neşeli Bir Bahçe İçin Sunulan 22 Bahçe Peyzaj Örnekleri başlıklı makalemizde bahçe dekorasyon örnekleri ve Bahçe Peyzaj Örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir