Modern Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:13

Kent içinde olsun kent dışında olsun, çağdaş insanın yaşamında bahçe kavramının yeri eskisine göre henüz çoktur.
Eskiden bundan bir kaç on sene evvel, kişiler dışarıda parklarda bahçelerde daha çok vakit geçirebiliyordu.
Bunun yanı sıra işlerine gidip gelir iken parklardan bahçelerden geçiyordu.
Modern vakitler her yerin inşaat bulunduğu, neredeyse bir adet ağaç bir adet çiçek kalmayan kent merkezlerini meydana koydu.
Durum bu tür olunca da hanelerin bahçelerine defa devasa ehemmiyet atfedilmeye başlandı.
Bizler sizler için çağdaş bahçe dekorasyonu örnekleri derledik.
Bu dekorasyon örnekleri bahçenizin ebatı ne olursa olsun bir şeklin devrilip kullanılabilecek tarzda dekorasyon fikirleridir.
Şık fakat mütevazı dekorasyonların yanısıra classic çizgileri kullanarak tarihi bir doku yaratabileceğiniz, küçücük süs havuzları olan bahçedesenleri de yapabilirsiniz.
Siz yanlızca sebep bir bahçeniz olsun istiyorsunuz ona bakın, onun dışında hüküm vermek için galerimiz deki örneklere bakmanız kafi.

Modern bahçe nedir, nasıl yapılır?

Evet ilk sual bu, çağdaş bahçenin özellikleri nelerdir? Çağdaş bahçeler imkansızlıklar içinde olanak yaratmaya gayret gösteren mimarların meydana getirdiği, taban toprak kaplı değilse dahi bir şeklinde isimlendirebileceğimiz, bahçe mobilyaları ile tertip edip kullanımı kolay duruma getirebileceğiniz bahçe tasarımlarıdır.
Binaların arasında kalmış küçücük bir kısmı dahi son derece kullanışlı bahçe durumuna getirebilmenize yardım eden çağdaş dekorasyon fikirleri, classic bahçe algısının dışında da bahçeler yaratmanıza yardım ediyor.
Saksıları, çok büyükte vazoları, taşları ve parça mermerleri kullanarak muhtelif bahçe aksesuarları yapabiliyor bunu kendisi bahçelerinizde kullanabiliyorsunuz.
Ayrıca çağdaş bahçe modellerinin başka bir ehemmiyetli özelliği, bu bahçelerde suni çiçekler ile kalifiye ışıklandırma ayrı bir yere sahiptir.
Genel havayı meydana getirmek, bahçeye bohem bir hava katmak veyahut bahçe aydınlatmasına derinlik katmak için kullanabileceğiniz bu ögeler sizin dekorasyon fikirlerini defa henüz güçlendirecektir.

Modern bahçe dekorasyonlarında zemin ve duvarlar

Bahçeniz olabilir, balkonunuzu bahçe durumuna getirmek istiyor olabilirsiniz, tabanı beton çirkin bir bahçeyi güzelleştirmek istiyor olabilirsiniz.
Bahçe tabanı toprak olmadıktan ardından doğala en yakın taban tipi ahşaptır.
Evlerimizde kullandığımız laminant parke gibi değil de şerit durumunda satılan realite ahşap ya da ahşap görüntülü bahçe taban malzemelerini kullanabilmeniz mümkün.

Modern Bahçe Dekorasyonu Fikirleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Havuzlu Bahçe Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde bahçe dekorasyon örnekleri ve havuzlu bahçeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir