Sizi Yaz Moduna Sokacak Arka Bahçeniz İçin 25 Dekorasyon Örnekleri
admin 2 sene önce Bahçe Dekorasyonu

Yaz ayları defa uzakta sayılmaz, bazılarımız bu dönemleri arka bahçemizdeki nebatları düzenleyerek, barbekü yaparak, güneşte uzanarak ve zamanımızı arkadaşlarımız ve ailemizle eğlenerek geçiririz.
Bu yüzden de yapmanız lüzumlenen tek şey arka bahçenizi takılmak içinmükemmel bir alana çevirecek birkaç proje bulmak.
Ve şanslısınız ki, biz sizin için o projelerden bazılarını toparladık dahi.

#1-Kendin-Yap Ateş Çukuru

Serin yaz akşamlarında dostlarınızla çevreninde sıcak vakitler geçirmek ve geçirdiğiniz süreyi defa henüz keyifli duruma getirebilmek için bu ateş çukurunu arka bahçenize ekleyebilirsiniz.

#2-Bahçe Evi

Şayet geniş bir arka bahçeniz varsa, bu tür bir oturma kısmıoluşturabilirsiniz.
Burası hem çocuklarınız hatta yetişkinler için son derece kullanışlı bir alan olabilir.
Ayrıca anılarınızı ölümsüleştirmek için çektiğiniz fotoğraflardaki estetik görünüşü de farklı bir artı.

#25-Teneke Kutularla Işıklandırma

Şayet arka bahçeniz için geceleri kullanabileceğiniz ışıklandırmalaraihtiyaç duyuyorsanız, teneke kutuları kullanarak bu sevimli ışıkları siz de arka bahçeniz için kullanabilmeniz mümkün.
Bu ışıkları hem ağaçlara hatta verandanızın köşelerine asabilirsiniz.

#4-Ağaç Masalar

Şayet arka bahçenizdeki ağaçları kestiyseniz, kök bölümleri kötü bir görüntü meydana getiriyor olabilir.

#5-Kendin-Yap Dev Jenga

Jenga, boyutları büyük olduğunda defa henüz keyifli bir oyun olabilir.
Bu oyunun devasa boyutlusunu meydana getirmek için ahşap parçalar kesebilirsiniz.

#6-Bahçe Geçişi

Eğer bahçenizin yan kısmında boş bir alan varsa, böyle bir geçiş oluşturmak için ahşap paletler kullanabilirsiniz.

#7-İsveç Ateşi

Eğer bilmiyorduysanız, isveç ateşi içten dışa doğru yanan alevlere denir. Oldukça minimal bir tasarıma ihtiyaç duyacağınız bu ateş ile misafirlerinizi etkileyebilirsiniz.

#8-Boyanmış Marshmallow Kızartma Çatalları

Dışarıda nasıl zaman geçireceğini bilenler için yaz ayları paha biçilemezdir. Fakat sıradan odun parçaları kullanmak yerine, bu şık çatallarla marshmallowlarınızı kızartabilirsiniz. Çatalları boyayabilir, renkli bantlar kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

#9-Yastık Yataklar

Bu harika dış mekan yastık yataklarını arka bahçenizde kullanmak için tek yapmanız gereken birkaç yastığı birbirine dikmek. İstediğiniz kumaşı kullanabilir, yaz aylarında rahatlayabileceğiniz bu yatakları arka bahçenizde kullanabilirsiniz.

#10-Karanlıkta Parlayan Bowling

Bu karanlıkta parlayan bowling seti sayesinde bowling salonlarına gidip bütün gece iç mekanda tıkılı kalmaya son verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken parlayan boyalarla karıştırdığınız suyu şişelerin içine eklemek!

#11-Portable Dondurma Arabası

Soğuk ve lezzetli atıştırmalıklar için kendiniz inşa edebileceğiniz bu dondurma arabasını arka bahçenizde bulundurabilirsiniz. Soğutucunuzu araba haline getirerek bu projeyi tamamlayabilirsiniz, ve işte dondurma satan kadına/adama dönüştünüz bile!

#12-Kendin-Yap Hamak

Eğer bu yaz bahçenizde gerçekten ihtiyacınız olan bir şey varsa o da hamaktır! Üzerinde kestirebilir, kitap okuyabilir ya da sadece takılabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, bu harika parçayı arka bahçenize eklediğinize pişmanlık duyamazsınız.

#13-Çimen Twister

Çimenlerinizde oluşturabileceğiniz bir oyunu neden boş boşuna satın alasınız ki? Harika yuvarlaklar elde etmek için büyük bir pizza kutusunu kullanabilir ve iç kısmını boyayabilirsiniz!

#14-Su Kayağı

Bunu arka bahçenize bir kez eklediğiniz zaman, komşularınız sürekli misafiriniz olmak isteyecektir. Eğer geniş bir arka bahçeniz varsa bu gerçekten harika bir eklenti! İpucu: Eğer vücudunuzu sabunla kaplarsanız çok daha iyi kayarsınız.

#15-Kendin-Yap Teterball Oyun Seti

Arkadaşlarınızla turnuvalar düzenlemek için bu harika seti arka bahçenizde oluşturabilirsiniz. Ve pahalı bir set satın almak yerine vereceğiniz paranın yarı fiyatına kendiniz bir set oluşturabilirsiniz!

#16-Havuz Bardak Tutacakları

Eğer bir havuzunuz varsa ve kullanmadığınız su süngerlerine sahipseniz, bu süngerleri bardaklarınıza tutacak olarak yeniden değerlendirebilirsiniz! Bu sayede havuzdan çıkmak zorunda olmadan içeceklerinizin tadını çıkarabilirsiniz!

#17-Dev Baloncuklar

Devasa baloncuklara sahip olmak için kocaman bir karışım oluşturabilirsiniz. Bu balonları yapmak ve oynamak da hem çocuklar hem yetişkinler için oldukça eğlenceli olacaktır!

#18-Dosya Dolabından Saksılar

Eski ve kullanmadığınız bir dosya dolabınız mı var? Çöpe atmak yerine bu dolabı saksı şeklinde değerlendirebilirsiniz. Sadece yan çevirin ve çekmecelerin olduğu kısımlara istediğiniz bitkileri dikin.

#19-Gerçek Boyutlu Peş Peşe Dört Oyunu

Eğer peş peşe dört oyununu oynamayı seviyorsanız, bir de gerçek boyutlusunu deneyin! Hem aileniz hem de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika bir oyun.

#20-Oyun Tahtaları

Eğer oyun oynamayı seviyorsanız, sevdiğiniz oyunların gerçek boyutlularını arka bahçenizde kullanabilirsiniz. Bu sayede siz barbekü ile ilgilenirken çocuklarınızı da meşgul tutabilirsiniz.

#21-Su Balonu Atmaca

Su balonu atmaca oynamaktan daha çok yazı düşündüren bir oyun olabilir mi? Bu sayede su  balonu savaşlarını da bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. İşte bu da kavgayı savaştan ayıran ince çizgidir.

#22-Saksıdaki Ateş

Eğer arka bahçeniz bir kamp ateşi oluşturmanıza izin verecek kadar geniş değilse, endişelenmeniz gerek yok! Yine de elinizdekini değerlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken saksınızı bu şekilde içerisinde ateş yakabileceğiniz bir alana dönüştürmek, bu sayede en küçük alanlarda bile marshmallow kızartabilirsiniz.

#23-Kendin-Yap Yapay Göl

Herkes hayallerindeki yapay göle arka bahçesinde sahip olamayabilir. Fakat satın alamadığınız şeyleri kendiniz yapamazsınız diye bir şey yok. Bir çekmece kullanarak bile kendi yapay gölünüzü oluşturabilirsiniz.

#24-PVC Su Parkı

Arka bahçeniz için küçük bir su parkı oluşturun. Tek ihtiyacınız olan PVC boruları akıllıca yerleştirmek. Birbirlerine doğru şekilde bağlayın ve ucuna da bir boru ekleyin.

#25-Dış Mekan Dominosu

Eğer domino oyununun bir hayranıysanız, bu kesinlikle yatırım yapmanız gereken bir proje.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.