Ufak Bir Bahçe İçin Birbirinden Güzel Organizasyon Önerileri
admin 1 sene önce Bahçe Dekorasyonu

Bahçeler, boş zamanınızı geçirmek için mükemmel birer alandır.
Evinizde hem yaşam hatta ferahlık getirebilirler.
Eğer yeşillendire bileceğiniz bir alanınız varsa, burayı bir bahçe projesiyle renklendirmemeniz devasa bir kayıp gerçekleşir.
Tabii her vakit alan veyahut elimizdeki kaynaklar devasa ve dopdolu bir bahçe için kafi olmayabiliyor.
Birçok insan güzel bir bahçeye sahip olmanın defa çok alan ve vakitharcamak mananına yaklaştığını fikir ediniyor.
Fakat gerçekte en sevdiğiniz nebatları bahçenize dikmek, akşam yemeklerinde kullanmak için rahatlayabileceğiniz ve keyfiniçıkarabileceğiniz bir yere sahip olmak alanınız kısıtlı olduğunda zorveyahut olanaksız değil.
Küçük bahçenizi örgütlü etmenin çoğu değişik yolu olabilir, en iyi yol ise sahip olduğunuz her santimi değerlendirmek olacaktır.
Bu yüzden şayet sizin de ufak bir bahçeniz varsa ve bu bahçeyi örgütlüetmek istiyorsak, sizin için derlediğimiz bu fikirlere bir göz atabilirsiniz.

Küçük bir bahçeye sahip olmanın artı ve eksi yanları nelerdir?

Artıları

1-Ekipman-Bahçeniz ufak olduğunda defa devasa ve hantal aletleregereksinim duymazsınız.
Küçük bahçeniz için kolay el aletleri yeterlidir.
2-Alanı doldurmak-Eğer evinizin etrafında kullanmadığınız ufak bir alan varsa burası ufak bir bahçeye çevirmek için idealdir.
Bahçenizdeki oturma alanları biraz yeşillik ile can bulacaktır.

Eksileri

1-İş -Küçük bir bahçe devasa bir bahçeden defa daha düşük vakitharcamanızı gerektirir, ama yeniden de bir oran gayret harcamanız gerekecektir.
Küçük de olsa, bahçenizin en yüksek potansiyeline ulaşması için burayaderli toplu olarak bakım yapmanız gerekecektir.
2- Biçilme problemi- Bahçeniz ufak bulunduğu vakit bu alana derli toplubakım göstermediğinizde bunu fark etmek defa henüz basit olacaktır.
Bu yüzden bunu gizlemek da zorlaşacaktır durumuyla.
Küçük bahçeler büyüklere kıyasla defa parasal bir kaynak gerektirmiyor.
Daha az kaynağa ve daha düşük hazırlığa gereksinim duyacaksınız.
Yaklaşık 50 metre karelik bir kısmı 500$ gibi bir tutar ile toparlayabilirsiniz.
Tabi ki bu oran bahçenizdeki alana ve bu alanla neler inşa etmekistediğinize göre de değişecektir.

Küçük ama güzel bir bahçe ve birçok yeşillik.

Aşağıdaki tasarım bazen az görünenin aslında nasıl da çok hissettirebileceğini kanıtlıyor.

Bazen bir hamak ve birkaç mobilya küçük bahçenizi değerlendirmenin en güzel yolu olabilir.

Bazı eşyalarınızı yeniden değerlendirebilir ve bu eşyaları küçük bahçenizdeki eşsiz tasarımlar haline getirebilirsiniz.

Bahçe ile birleştirilmiş bu yemek alanı gerçekten göz alıcı.

Yeşillik ve çiçekler ne kadar çok olursa olsun hiçbir zaman çok fazla değildir. Bu yüzden de bunları bahçenizde ve patikanızda olabildiğince çok kullanın

Burası için açık bir oturma alanınının minik bir bahçe ve büyük bir saksı ile birleştiği çok hoş bir alan.

Yeşillik ve ahşabın kullanıldığı bir başka küçük bahçe fikri.

Bahçenizde fayanslar da kullanabilir ve bir oturma alanı oluşturabilirsiniz.

Böyle bir alan oluşturarak öğle yemeklerinizi yeşilliklerin arasında yiyebilirsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız bu harika atmosfere davet aldıkları zaman gerçekten mutlu olacaklardır.

Bahçenizi olabildiğince iyi değerlendirin, en iyi çimenleri bol bol kullanın ve en renkli çiçekleri tercih etmeye çalışın.

Bu küçük alan ise bir sürü renkli çiçek ile göz alıcı bir güzelliğe sahip. Bahçenin küçük olması çiçeklerin de küçük olması gerektiği anlamına gelmiyor. Gördüğünüz gibi büyük yapraklı çiçekler de mevcut.

Küçük bahçeler diğer türlü kullanılmayacak olan alanların doldurulması için harika bir yol. Bu bahçeler için çitler harika bir arka plan olabilir. Ayrıca güvenliğiniz için de iyi bir seçenek olacaktır.

Bahçeniz küçük olduğu için küçük saksılar tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu saksılar ise oldukça yaratıcı bir tasarıma sahip ve istediğiniz farklı şekillerde dekore edebileceğiniz yapılar. Birçok saksının ise en iyi özelliği istendiği zaman başka bir alana taşınabiliyor oluşları.

Ufak bahçelerin en güzel özelliklerinden bir tanesi de basitçe örgütlüedilebilmeleri.
Küçük bahçenizi henüz emelli ve düzgün bir tasarıma sahip durumagetirmek için, devasa bir bahçeye harcayacağınızdan daha düşük vakitharcamanız gerekecektir.

Bu bahçe küçük olabilir ama bir sürü güzel bitkiye ev sahipliği yapıyor. Küçük bahçeler genellikle daha sıcak bir his verir ve arka bahçenize hayat katarlar.

Eğer böyle bir alana sahipseniz, orta kısmı yeşillendirerek böyle eşsiz bir görünüm elde edebilir, hem bir odak alanı oluşturabilir hem de fantastik bir manzaraya sahip olabilirsiniz.

Saksılardaki birkaç bitki harika bir küçük bahçe oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu alan kolayca organize edilebilir ve bütün parçalar gerektiğinde taşınabilir.

Eğer yerlere bitki ekmenin mümkün olmadığı bir yerde yaşıyorsanız endişelenmenize gerek yok. Yeşillikler ile kaplanan bir alanda bulunmak için saksıları kullanabilirsiniz.

Çalıları bahçenizde kullanmak istiyorsak gerçekleştireceğiniz en iyi şey çalıları çitlerinizle hizalamak olacaktır.
Bu düşünce ufak bahçeler için epey kullanışlıdır, çitlerin yakınlarındaki kullanılmayan kısmı değerlendirmenize yardım edecektir.

Eğer birçok fikriniz varsa ve hangisini seçmek istediğiniz konusunda kararsızsanız, birden fazla küçük bahçe yapmayı deneyebilirsiniz. Birçok farklı tip ve stilde yeşilliğe sahip olarak bahçenizin yaratıcılığınızı yansıtmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük bahçeler organize etmek ve düzenlemek açısından kolaydır. Bu da sizi daha hevesli kılacaktır. Bahçenizde farklı renkleri kullanabilir, görsel bir şölen oluşturabilirsiniz.

Eğer bahçeniz yeterince küçükse dış mekandaki bahçeniz için bir odak noktası olabilir. Bunun gibi bir bahçeye sahip olarak bütün dekoru birbiriyle bağlayabilirsiniz.

Küçük bahçenizi aynı zamanda bir alanı ikiye bölmek için de kullanabilirsiniz. Bu küçük bir yeşillik ile süslenmiş duvar gördüğünüz gibi oturma alanını diğer alandan ayırmaya yardımcı durumda.

Bu dış mekan çoğunlukla ahşaptan oluşturulmuş. Bu alana hayat getiren özellik ise çitlerin hemen yanında bulunan küçük bahçe. Böyle salaş ve modern bir tasarım için harika bir fikir.

İşte burada da aksi takdirde kullanılamayacak olan bir alanın değerlendirilmiş hali var.Arka kısımdaki çalı da yine bu küçük bahçenin görünümünü tamamlıyor.

Taşlarla ve suyla dekore edilmiş göz alıcı küçük bir bahçe.

Bu bahçenin çevresindeki minik çit fikrine ben bayıldım. Harika.

Evinizin arka kısmına ekleyeceğiniz birkaç ağaç harika bir görünüm oluşturabilir. Hem bakımı kolay olacaktır hem de yaz günlerinde serinleyebileceğiniz bir gölgeye sahip olacaksınız.

Bir varilin içerisinden fışkıran çiçeklerle bir küçük bahçe. Akıllıca.

Bu fikirleri beğendiniz mi?

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.