Yaratıcı ve Çok Farklı Bahçe Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:16

Evinizin balkonu ve bahçesinde kendi başınıza yapacağınız ufak değişikliklerle aka farklar yaratın. Çiçekleri ekmek için rengarenk saksılar alabilir, kasaları rengarenk boyayarak divan yapabilir, tekrar kasaları kullanarak kendinize bahçe masası yapabilirsiniz. Bahçe takımınızın etrafını kendi boyayacağınız ahşap ve renkli sehpalar ile renklendirebilirsiniz. Daha birçok yaratıcı bahçe fikirleri ile bahçenizi ekonomik çözümlerle baştan yaratın.

yaratici-bahce-fikirleri-

Plastik şişeler ile yapacağınız düzenlemelerle bahçenizde çitler oluşturabilirsiniz. İçerisine koyacağınız rengarenk çiçeklerle bahçenize daha havadar, daha renkli ve daha diri bir manzara kazandırın. Plastik şişelerin içerisine ufak saksılardan yerleştirerek de kullanabilirsiniz. Toprak ile beraber koyduğunuzda çiçekleriniz de daha uzun ömürlü olacaktır.

yaratici-bahce-fikirleri-2

Meyve ve sebze kasalarını bahçenizde değerlendirmeye ne dersiniz? Yaratıcı bahçe fikirleri arıyorsanız, çiçeklerinizi resimdeki gibi kasalara ekerek bahçenizde farklılık yaratmak hiç de zor olmayacak. Dilerseniz bu kasaları pembe, mavi, yeşil ve sarı gibi diri renklere boyayarak da daha diri ve renkli bir bahçe yaratabilirsiniz.

yaratici-bahce-fikirleri-3

Plastik kola ya da gazoz şişelerini saksı olarak kullanmaya ne dersiniz? Bahçe düzenlemesinde kullanabileceğiniz bu fikir, hem çiçekleri değerlendirmek hem de bahçede farklı bir manzara yaratmak için ideal. Şişeleri yatay olarak yatırıp, orta kısmını maket bıçağı yardımıyla keserek orta kısmını alın. İçerisine toprak doldurun ve daha sonra çiçek ekin. Daha sonra bu pet şişeleri bahçe ipi yardımıyla birbirine bağlayarak bahçenizin bir köşesinde çiçek bahçesi oluşturabilirsiniz.

yaratici-bahce-fikirleri-4

Yine kasaları kullanarak yapabileceğiniz yaratıcı bir bahçe düzenlemesi. Oldukça renkli ve havalı görünüyor. Birkaç farklı renkte boya ile boyayacağınız kasaların üzerine minder koyarak divan haline getirebilirsiniz.

yaratici-bahce-fikirleri-5

Eski sandalyenizi dekoratif bir saksı olarak kullanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Yaratıcı bahçe fikirleri arayanlar için ülkü bir seçenek. Sandalyenin minder kısmının üstünü söktükten sonra, minderin olduğu yeri toprak ile doldurup daha sonra birkaç renkli çiçek ekerek değerlendirebilirsiniz.

yaratici-bahce-fikirleri-6

Araba lastikleri ile bahçenizde farklı bir manzara yaratabilirsiniz. Küçük tahta tabureleri lastiğin bir tarafına monte ettikten sonra, lastiğin içini toprakla doldurup çiçek ekebilirsiniz.

yaratici-bahce-fikirleri-7

Teneke kutular da en ülkü saksı seçeneklerinden. Zincirler ile birleştirdiğiniz bu saksıları bahçenin muhtelif yerlerine asarak sallanan saksılar elde edebilirsiniz.

yaratici-bahce-fikirleri-8

Tahtaları balkon duvarları ya da bahçenizde bir duvara astıktan sonra, tahtalara asacağınız teneke saksılar ile farklı ve eğlenceli bir manzara yaratabilirsiniz.

yaratici-bahce-fikirleri-9

Kullanmadığınız çatal ve bıçaklarınızı değerlendirmek mi istiyorsunuz? Balkon ya da bahçenizde bulunan saksıların toprağına gömerek elde edebileceğiniz bu görünüm, yaratıcı bahçe fikirleri arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Bahçeleriniz İçin Keyifli Salıncak Fikirleri başlıklı makalemizde bahçe, salıncak ve salıncak fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir