Balkonunuzu Güzelleştirmeniz için Kendin Yap Önerileri
admin 1 sene önce Balkon

Yaz geldi gelecek! Nerede yaşadığınıza bağlı olarak büyük ihtimalle yaz sıcaklarını hissetmeye başlamışsınızdır dahi.
Önümüzde henüz da ısınacak havalar varken, büyük ihtimalle içeridendefa dışarıda zaman geçirmeyi seçenek edeceğiniz vakitler gelmekemeliyle.
Eğer siz de balkonunuzu henüz dinamik duruma getirmek istiyorsak, sizin için çoğu değişik kendin yap fikri toparladık! Hiçbir şey sıcak bir yaz gecesini dışarıda yaşam sürdürmek kadar güzel değildir.
Bu mükemmel yaz projeleriyle dış mekanınızı dekore edin ve ardından mükemmel hatıralar için dostlarınızı çağrı edin.

Oturulacak Alanlar Oluşturun

Külüstür kasalardan bazılarını oturma bölgesine dönüştürebilirsiniz.
Yağmurlu havalarda zarar görmemeleri için suya metanetli boyalarla bu kasaları yenilemeyi unutmamalısınız.

Yemek Alanı

Şayet balkonunuzun hoş bir görünümü varsa, dışarıda zaman geçirirken yemek yiyebileceğiniz bir alan yaratarak bu tecrübesi henüz hoş durumagetirebilirsiniz.

Kitap Kurtlarının Yeri

Kitap kurtları için, balkonunuzu kitap okuyabileceğiniz şeklinde dekore edin ve en sevdiğiniz kitapları koyabileceğiniz bir de raf ekleyin.
Görüp görebileceğiniz en mükemmel okuma alanına sahip olabilirsiniz.

Küçük Grup Toplanmaları

Geniş bir koltuk ve birkaç minder ilave ederek ufak kümeler olarak zamangeçirmenin mükemmel olacağı alanlar oluşturabilirsiniz.
Şuranın ne kadar ferah göründüğüne bir bakın.

Çiçek Bahçeli Kahve Masası

Şayet kendin-yap projelerinde kendinizi azimli hissediyorsanız, bu çiçek bahçeli kahve masasına sahip olmak isteyebilirsiniz.
Dış mekanınız için mükemmel bir masa olacaktır.
Orta bölümüne ise dilediğiniz herhangi bir bitkiyi dikebilirsiniz.

Bir Hamak Asın

Hamaklar yalnızca sahillerde kullanmak için değildir, evinizde de hamak kullanabilirsiniz! Ve evinize bir kez bir hamak kurduktan sonra, bir daha asla oradan kalkmak istemeyeceksiniz!

Dikey Bahçe

Daha az yer işgal eden bir perde görevi görmesi için sevdiğiniz bitkileri ve çiçekleri asabilirsiniz. Aynı zamanda arka bahçesi olmayan kişiler için de alternatif bir bahçe görevi görecektir.

Süt Kasaları

Eski süt kasalarını yeni tabureler haline getirebilirsiniz. Bu tarz bir fikir daha dar bir alana sahip olanlar için çok daha uygun. Küçük ızgara ise harika bir ekleme olmuş bu manzaraya!

Dış Mekan Işıkları

Eğer akşamları balkonunuzda daha fazla zaman geçiriyorsanız, bu şekilde ince ışıklar asabilirsiniz! Hem bir ışık kaynağı hem de dekor görevi göreceklerdir.

Veranda İçin Sera

Diğer harika bir fikir ise bu harika veranda-boyutlarındaki serayı evinize eklemek olabilir. İstediğiniz her türlü bitkiyi buraya ekleyebilirsiniz.

İçecek İstasyonu

İkinci el dükkanından küçük tatlı bir sehpa edinin ve bunu kendi verandanız ya da balkonunuz için tatlı bir içecek istasyonuna çevirin. Bu proje sıcak yaz günleri için mükemmel bir ekleme olacaktır.

Renkli Veranda Zemini

Eğer biraz hareketlendirmek istediğiniz düz bir zemininiz varsa, orayı aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir desenle süslemek isteyebilirsiniz.

Molotof Meşaleler

Eski şarap şişelerinizi bu şekilde hem haşereleri uzak tutacak hem de görünüşüyle içinizi ısıtacak meşalelere çevirebilirsiniz. Bu proje de özellikle yaz aylarında çıkan sinekleri uzak tutmak için harika bir seçenek. Yalnız bu şişeleri devirmemeye dikkat edin!

Hamak Koltuk

Eğer büyük bir hamak asmak istemiyorsanız küçükler için harika olacak bu hamak koltukları kullanabilirsiniz.

Balkon Salıncağı

Balkonunuzuzdaki benci harika bir sandalyeye çevirebilirsiniz. Bu proje balkonunuzu evinizin en eğlenceli kısmı haline getirebilir.

Ahşap Fayanslar

İşe en alttan başlayın! Eğer balkonunuzun zemiini beğenmiyorsanız, orayı iç içe geçen ahşap fayanslar ile kaplayabilirsiniz.

Kavanozlardan Mumluklar

Birkaç kavanozu kuru fasulye ile doldurun ve üst kısmına bir mum yerleştirin. Bu kavanozları çeşitli iplerle sararak asabilirsiniz de.

Teksas Işıklandırması

Bu harika alanı kendi balkonunuzda oluşturarak sıcak ve sevimli bir oturma alanına sahip olabilirsiniz.

Halat Işıklar

Bahçenizdeki sınırları belirlemek için halat ışıklar kullanabilirsiniz. Hem oldukça uygun fiyata bulunabilirler hem de su geçirmezler.

Ahşap Blok Benç

Tuğlalar ve ahşap bloklar kullanarak bahçeniz ya da balkonunuz için bu harika bençleri siz de kullanabilirsiniz.

Katlanabilir Masa

Balkonunuzda bir mini bar oluşturun ve buna bir de katlanabilir masa ekleyin. Kullanmadığınız zamanlarda masayı katlayabilir, parti zamanlarında ise masayı kaldırabilirsiniz!

Palet Koltuk

Eğer fazladan paletleriniz varsa, bahçeniz ya da balkonunuz için böyle koltuklar yapmak için o paletleri kullanabilirsiniz.

Karatahtadan Şişe Açacağı

Eğer çok fazla bira tüketilen bir evde yaşıyorsanız, bu şişe açacağı balkonunuz ya da verandanız için harika bir seçenek olabilir. Bu seçenek dışarıda içilen içecekleri de çok eğlenceli hale getirecektir.

Eşyalarınızı Canlandırın

Eğer bütçeiz yeni eşyalar için yeterli değilse, mobilyalarınızın kumaşlarını değiştirerek ya da boyayarak eşyalarınıza canlılık katabilirsiniz.

Çok Yönlü Palet Kullanımı.

Paletler oldukça kullanışlı olabilir. Hem koltuk hem de masa olarak kullanılabilirler mesela. Ayrıca paletlerin garip bir özelliği var ki, bulundukları ortama hemen kırsal bir hava katıyorlar.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.