Çatı Katı Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:14

Çatı katları, edebiyat evin en sıcak kısımları olurken kışın da evin en soğuk kısımları olur. Sıcak soğuk dengesini sağlamak zor olduğu için herkes tarafından tercih edilmez. Çatı katlarının sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için her mevsime müsait bir izolasyon yapılması gerekir. İzolasyon işlemleri de son radde profesyonellik gerektiren önemli bir konudur. Çatı katlarını en cazip kılan parçası ise çatı misli balkonları ya da teraslarıdır. Bu en önemli parçaların dekorasyonları da kimi iç oda dekorasyonlarından bile daha önemlidir. Biz de bu yazımızda sizler için en özel çatı misli balkon dekorasyonları nasıl yapılır, en önemli detayları nelerdir sorularının cevaplarını hazırladık.

Çatı katlarının küçük balkonları

Balkon ve terasları dekore ederken ikiye ayırıyoruz. Küçük balkon dekorasyonları ve büyük balkon dekorasyonları. Çünkü bu iki balkonun dekorasyonu tamamen farklı olabiliyor. Küçük balkonlarda dar alanların kullanım alanlarına dönüştürme ön plana çıkarken, büyük balkonlarda alanların daha küçük ve sevimli görünmesini sağlamak gerekebiliyor. Bir kaç sandalye, bir masa ve çiçeklikleri koyarak yapabileceğiniz düzenlemenin yanında bu alanları hayali bir şatonun bahçesi haline de getirebilirsiniz. Detaylarda boğulmak yerine umumi hatları ile önemli parçaları göz önünde bulundurarak hazırlayabileceğiniz plan ile devinim edin.

Küçük balkonların sıcaklığını yaşayın

Minik alanlar her daim büyük alanlara göre daha cozy diye adlandırabileceğimiz sevimliliğe sahiptir. Minicik balkonların sıcak havalarını tekrar sevimli çiçeklere, sevimli sandalyeler ve sevimli masalar ile tamamlayın. Dikey bahçelendirme sistemlerinin en çirkin cadde ve sokakları bile sevimli hale getirdiği şu zamanlarda, dikey bahçelendirmenin gücünü siz de minik balkon duvarlarınızda kullanın. Dışarıdan bakıldığında içinde sanki ayrı bir orman varmış görüntüsü yaratacak kadar uzun, çiçekli ve yapraklı bitkiler ile her tarafı donatın. Yemyeşil bir balkon ve yemyeşil bir teras ile kent stresini azaltın. Çatı misli balkon ve teras dekorasyonları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için de mutlaka en güzel çatı balkon modelleri yazımızı okumayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Teras Dekorasyonu İçin Fikirler başlıklı makalemizde balkon, balkon dekorasyon ve teras dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir