En Özel Teras Dekorasyon Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:14

Kışın soğuk günlerinin yerini baharın ılık rüzgarlarına bıraktığı ardından da edebiyat kavurucu sıcaklarının geldiği günlerde, evin en sevilen kısımlarıdır teraslar ve balkonlar. Her ikisi de yaza ve kışa göre ayarlanabilen alanlardır. Biz bugün bu yazımızda yaz için teras hazırlama yöntemleri ve en güzel teras dekorasyon fikirlerinden bahsedeceğiz. Ayrıca teras mobilyaları ve bu mobilyaların özelliklerinden de kısa kısa bahsedeceğiz. Yaz ayları için rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu fikirleri isterseniz kış teraslarına ve balkonlarına da uyarlayabilirsiniz. Teras dekorasyonu yaparken amade mobilyaları kullanabileceğiniz fikirlerin yanında, kendi eşyalarını kendisi yapmayı sevenlere evdeki malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz dekoratif malzemeler hakkında da bilgi veriyor olacağız. Teras ya da balkon dekorasyonu yaparken ilk olarak temaya karar vermeniz gerekir. Yani tüller, mumlar ve tütsülerle bezenmiş bohem bir ırak şark tarzında teras mı istiyorsunuz, yoksa tamamen çiçekler içerisinde kalmış ortasında minik süs havuzları bulunan yağmurlu iklim konseptinde tabii bahçe mi? Yoksa tüm bunların dışında tamamen kendine özgü, evdeki malzemeler değerlendirilerek hazırlanmış eski meyve kasalarından çiçekliklerin yapıldığı, otomobil lastiklerinin koltuklara dönüştürüldüğü, abes pet şişelerden saksıların yapıldığı bir tarz mı isterseniz? Bu esas kararı verdikten sonra uygulama kısmına geçmek en kolayı.

Yeni teras dekorasyonu modelleri ve trendleri

Teras dekorasyonu modelleri de modanın  tüm öbür kolları gibi vakit içerisinde değişiklikler gösterir. Yani renkler ve kullanılan eşyaların yanında tarzlar da değişiklik göstermektedir. Bu sene retro tarz ve retro renkler moda iken istikbal sene retro modası tamamen ortadan kalkabilir. Geçtiğimiz bir kaç yılda vintage mobilyalar, vintage dekorasyonlar inananılmaz trenddi. Şimdi ise neredeyse bu modanın adı anılmıyor. Kiremit rengi ve tarçın rengi kumaşlar tüm kıyafetlerin, tüm mobilyaların hatta perdelerin bile kafa tacı rengiydi. Canlı renklerin baharı müjdeleyen çığlıkları arasında bu pastel renkler kayboldu gitti bile. Dekorasyon fikirlerinde farklılık ve çeşitlilik için teras dekorasyonu için kendin yap fikirleri yazımıza bakmayı unutmayın. Bu yaz için terasınızı hazırlamadan önce de mutlaka galerimizdeki dekorasyon örneklerine göz gezdirmeyi ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Çatı Katı Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde balkon, balkon dekorasyon ve çatı katı balkon dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir