Teras Dekorasyonu İçin Fikirler
admin 2 sene önce Balkon

Kendinize özgü, ilham verici özgün tasarımlar mı yapmak istiyorsunuz? Yaz geliyor iri bir terasınız var, her gelen bu teras benim olsa neler yapardım diyor ama sizin ne yapacağınıza dair hiç bir fikriniz yok mu? Bunca masraf arasında bir de teras için harcayacak paranız da yok, o vakit gelin bu güzel alana evdeki kullanılmayan malzemelerle kendin yap fikirleri dekorasyonu yapalım. Teras için kendin yap fikirleri, evin öbür alanlarına göre çok daha eğlenceli ve kolaydır. Bol bitkili, bol çiçekli teras dekorasyonlarında aklınıza gelen her şeyi kullanabilirsiniz.

Evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri ile muazzam teras dekorasyonları

Küçük ya da büyük ayrım etmez, tüm teras dekorasyonlarında ilk dikkat edilmesi gereken nokta bitkilendirmedir. Bitki ve çiçeklerinizin yerleşimi tamamen terasınızın yapısına bağlıdır. Yani çok geniş bir terasınız varsa ve bu kadar geniş bir alanla ne yapacağınızı bilemiyorsanız ilk yapmanız gereken bu alanı daraltmaktır. Iri ağaç fideleri ve büyük saksı çiçekleri ile bu alanı daha sevimli ve sıcak bir hale getirebilirsiniz. Iri binaların yüksek girişlerinde dikkat ederseniz büyük büyük tropik bitkiler ve ağaçlar vardır. Bu bitkilerin amacı yüksek ve genişr alanlarda insanların kendini tuhaf hissetmesini engellemek. Çok büyük ve abes alanlar her vakit insanlara kendini tuhaf hissettirir. Bunun için büyük bitkiler kullanılır. Aynen burda olduğu gibi siz de eski kovalarınızı, çamaşır sepetlerinizi, çocuklarınızın küçükken kullandığı yükseltileri alın ve boyayın. Isterseniz yağlı boya ile isterseniz artmış duvar boyaları ile renklendirin. Sonra içini kaliteli topraklar, gübre ile doldurup dilediğiniz ağacı dikin. Büyüdüklerinde gölgesinde serinleyebileceğiniz mini bir bahçe hazırlamış olursunuz.

Eski mobilyalarınızı değerlendirin

Evde dekorasyon malzemeleri hazırlamak bazıları için ne kadar zorsa bazıları için de bir o kadar eğlenceli bir uğraiştır. Tüm gününü bu tarz işler ile geçirebilen bundan da keyif alanlar için harika bir fikrimiz var, eski mobilyalarınızı değerlendirin. Eski masalarınızı, ahşap dolaplarınızı yani düz zeminli bütün mobilyalarınızı değerlendirin. Bu mobilyaları evde kendiniz kati ya da bir marangoza götürüp ince çıtalar haline getirin. Etrafını elinize kıymık batmayacak şekilde düzeltin. Zımparalayın boyayın ve daha şık olması için cilalayın. Bu çıtaları terasınızda duvar örmek için kullanabilirsiniz. Kendin yap dekorasyonları konusunda daha çok düşünce için evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Teras Dekorasyonu İçin Fikirler

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.