Banyonuz İçin Harika Fayans Tasarımı ve Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:49

Banyonuzun tabanı, fayans kullanmayı düşüneceğiniz tek yer olmamalıdır.
Duşakabin de olsa, genel manzarası etkileyecek olan arka kısımlar da olsa da, güzel bir dizayn ile fayansların duvarınızda neler yapabileceğini ön görü dahi edemezsiniz.
Tamamen fayans ile döşenmiş duvarlara bulunduran banyolardan kendimize en güzel gelenlerinin bir listesini derledik.
Tek bir duvarda da kullanılsa, tüm duvarlarda da kullanılsa, fayansların duvarlarınızı ne kadar gösterdiğini görüp, odayı sebep enerjiyle doldurduklarını farkedip, siz de bunlardan esin alabilirsiniz.

harika-fayans-modelleri

Bu banyoda bulunduğu gibi, dalgalanan desenlere sahip fayanslar daseçenek edilebilir.
Bu ana banyonun sakin ve sakinleştirici görünümüne bayıldık.
Modern bir krem rengiyle düzenlenmiş, düzgün çizgilere sahip, bağımsız küveti ve duvara montelenmiş lavabosuyla bu oda iç dizayn dünyasının en sakin tasarımlarından biri.

harika-fayans-modelleri-1

Henüz ananesel ve henüz sıcak bir duygu veren bu banyo bu arada epeyşık ve sofistike bir duruşa sahip, altın-krem renklerinin kullanımıyla banyo epey göz alıcı bir hal almış.
Oldukça kullanımı kolay olan bu banyoda fayanslar vasıtası ile yaratılan artistik havaya ilgi edin.
Parıldayan bu tasarıma bayıldık ve ortadaki halat deseni ve tavanıyla tümodanın havası sonuçlanmış.
Görsel olarak bir kısmı dekore etmenin epey basit ve güzel bir yolu.

harika-fayans-modelleri-2

Mavi ve işlek, bu alan bir kerede çoğu şahsa görev verebilecek kadar büyük- her ne kadar kulağa defa çekici gelmese de, odanın bu kadar geniş ve havası bol olmasına bayıldık.

harika-fayans-modelleri-3

 

Siyah ve beyaz renkler classic bir kombinasyondur ve hangi odada veyahuthangi stilde kullandığınız farketmeksizin her vakit iyi görünürler.
Söz hususu olan bu ana banyonun renkleri ve planımı ile ilgili da, kendimizi bayılmaktan alıkoyamadık.

harika-fayans-modelleri-4

Şayet daha fazla zen stilinde bir oda istiyorsak, bu enteresan fikre bir göz atın.
Oldukça kolay bir Asya dokunuşuyla, sizin banyonuz da bu banyo gibiepey kolay, zarif ve organik görünüşe sahip olabilir.
Duvarda sarfedilen devasa ve ufak fayansların karışımı artistik birmanzara katıyor fakat bu arada renkler ve kolay şekiller genelgörüntünün kolay ve sakin kalmasına yardım ediyor.
Renkler de kendisi üstlerine düşeni epey sıradan ve tabii bir manzarasağlayarak adına getiriyor.

harika-fayans-modelleri-5

İşte süper çağdaş, nerdeyse geleceğe ilişkin ve stil sahibi bir farklı banyo.
Çelikten lavabo ve küvetin arasında ananesel parçalara yer yok, tam gazmodern bir görünüme doğru gitmeniz gerekmektedir.
Ve bu bölgede sarfedilen fayanslar baş döndürücü.
Çiçekli desenler feminen bir dokunuş oluşturmuş ve hafif yatay çizgilervasıtası ile de henüz sakin ve dengeleyici bir görünüme erişilmiş.

harika-fayans-modelleri-6

Bu tür bir gümüş ve parlaklık ile banyonuza biraz pırıltı ekleyin! Tabi ki,yeniden, bu görüntü temanın çağdaş olmasını gerektiriyor fakatkendimize kendini sevdiren de gerçekte bu! Epey zarif ve sofistiketasarıma sahip olan bu banyonun, feminen bir havası var.
Odayı küçülteceğinden ve gözünüzü rahatsız edebileceğinden tüm bir odayı bu tür bir fayansla döşemenizi tavsiye etmiyoruz, fakat bu yolla belirli alanlarda kullanılmasının baş döndürücü bir tercih olduğunu düşünüyoruz.

Viktoria döneminden ilham alınmış, krallara layık olan bu erik rengi ve krem rengi banyoya bir bakın! Bu büyük, mor fayanslar oldukça hoş bir tasarım oluşturup, baş döndürücü güzellikleriyle odayı kaplayacak ve bu sayede misafirleriniz onları krallar ve kraliçeler gibi ağırladığınız hissine kapılacak!

harika-fayans-modelleri-8

Bu banyo ise epey asil bir görünümün çevresi sağlamasını sağlamış.

harika-fayans-modelleri-9

Büyük ihtimalle tüm bu alternatifler arasında bizim favorimiz, bu kıvrımlı fayanslara bulunduran çekici ve aydınlık banyo.
Ama en devasa özelliği ise ana banyonuz için uygun olmayan veyahutçocukça kalmayacak bir görünüşe sahip olması zira ananesel bir renk seçimi ve eşleştirme sahip olunan.
Bu alternatifler mükemmel bir görüntü oluştururken gençlik ve eğlenmekhissi vermeyi de unutmuyor.

harika-fayans-modelleri-10

Mevzubahis artistik tasarımlar olduğunda ne kadar defa fayans tasarımıyla karşılaşacağınızı bilseniz şaşırırsınız.
Bu artistik duruş her vakit doku, renk veyahut boyutla alakalı olmakmecburiyetinde değil, yanlızca resim manada da olabilir.
Bu çağdaş küvetin verilen orta çağ hissi külüstür zamanların ruhu ve geleceğe ilişkin bitişlerle bitirildiğinde mükemmel bir sonuc ulaşılıyor.
Fakat esas göz alıcı nokta ise tek bir duvarda sarfedilen belirli fayansın odaya kattığı hissiyat.

harika-fayans-modelleri-11

Şuraya bir bakın! Bu odada öyle defa çarpıcı düşünce var ki, nereden başlayacağımızı bilemiyoruz.
Duşakabinden, küvete ve oradan da lavabonun bulunduğu kısma kadar her bölgede değişik ve eşi benzeri olmayan bir tercih yapılmış.
Bu odanın her kısmında sarfedilen değişik fayanslar tekilce fayansvazifiyeti görmüyor bu arada bir sanat yapıtı görevine de sahip.

harika-fayans-modelleri-12

Mermerin ve yansımalı fayansların karışımı bu modern banyonun stille ve dokuyla patlamasını sağlamış! Şimdiye dek göz attığımız başkabanyolardan biraz henüz ufak olduğu halde, mükemmel görünüyor! Ve bu görünüşe sahip olmasının sebeplerinden bir tanesi de nötr renklerinseçenek edilmiş olması, şayet bu renkler adına henüz parlak renkler kullanılsaydı görüntü bu kadar enteresan olmazdı, aksine kaotik ve dar bir görüntü oluşurdu.

harika-fayans-modelleri-13

Bazı durumlarda en güzel tercih harbiden de şık ve düz geçişlerle sağlanıyor ve bu maskülen, çağdal banyo da bunun en güzel örneklerinden biri.
Bu kolay bölgede sarfedilen geniş fayanslar epey güzel bir tasarıma sahip.
Eğer bu tür bir bölgede henüz ananesel parçalar kullanılmış olsaydı oda sakinleştirici yapısından ziyade göze henüz kaotik görünürdü ve bumükemmel, yetişkin dokunuş kaybolurdu.

harika-fayans-modelleri-14

Waoow! Bu, genç ve modaya makul bir stil arayan kişiler için mükemmelve esin verici bir düşünce.
Mor, bu odada mükemmel durmuş fakat odada çoğu değişik rengintüketimi hayal etmek de epey kolay! Epey şık ve düz geçişlere bulunduranbu oda bu arada mutlaka bir dizayn değerine sahip ve trend bir duruşu var.

Bir önceki yazımız olan Modern Hayat ve Şıklık İçin Duvar Fayansı Örnekleri başlıklı makalemizde banyo dekorasyon ve duvar fayansı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir