Küçük Banyolar İçin 7 Düzenleyici Fikir

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:11

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri

Evinizi yenilediğinizi varsayalım. Ve hayallerinizde bunun gibi aka ve görkemli bir banyo var ama bu sadece bir düş olarak kalmaya mahkum çünkü bu banyo sizin evinizin tamamından daha büyük. Bu yüzden kimi elinizdeki alanla çalışmayı kabul etmelisiniz. Şanslısınız ki, sizin için ufak banyonuzda yer tasarrufu etmenizi sağlayacak birçok fikrimiz var, tabi bu fikirler banyonuzun daha güzel görünmesini de sağlayacak.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-1

Share Design sitesinde paylaşılan bu banyonun dar bir yüzey üzerinde ufak bir lavabosu var. Hala hazırlanırken malzemelerinizi koyabileceğiniz birçok yere sahip ama zeminden aka bir tasarruf yapmış oluyorsunuz.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-2

Aynalı banyo dolapları yeni bir şey değil ama bir sitede yayınlanan bu banyo, bu fikri yeni bir seviyeye taşıyor. Bu ayna ile dolabın boyutu büyütülürken, oda da görsel olarak büyütülmüş oluyor.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-3

Aynalı duvarlara sahip olan bu banyo, daha geniş ve havadar bir izlenim oluşturuyor.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-4

Duvara asılan klozet ve duvara gömülmüş su tankı ile, bu banyoda gerçekten ağırbaşlı bir saha tasarrufu yapılmış.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-5

Sıradan bir duşakabin ve duş kapıları yerine, çerçevesiz cam bir kapı ve duşakabinsiz düz bir zemin tercih edebilirsiniz. Duşun etrafında mermerin olmaması size saha kazandıracaktır ama asıl tasarruf görsel olacaktır-bu sayede duşakabinin kaba görüntüsü kaybolacak ve banyonuz çok daha aka görünecektir.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-6

Eğer 1.5 metreden ufak bir alana sahipseniz ve tekrar debir küvet istiyorsanız, üzülmeyin. Birçok fabrika normal boyutundan ufak küvetler tasarlıyorlar. Ayrıca duş perdesi yerine cam bir panel kullanmak hem su sıçramalarını önleyecek hem de görsel olarak perdeden çok daha geniş bir saha hissi verecektir.

kucuk-banyolar-icin-yenileme-fikirleri-7

Ve son olarak ufak banyolar için bir diğer akıllı çözüm. Tuvaletin yanındaki köşede kullanılan birkaç raf size ekstradan oldukça çok depo alanı oluşturacaktır.

Bir önceki yazımız olan Banyomuzun Değişmesi başlıklı makalemizde banyo, banyo değişmesi ve banyo yenilenmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir