Cafe Açmayı Düşünenlere Özel Cafe Tasarım Fikirleri
admin 11 ay önce Cafe Dekorasyon

Hangimiz çağdaş ve itinayla dekore edilmiş cafeler de vakit geçirmekten hoşlanmıyoruz ki? Bazı durumlarda arkadaşlarımızla laflamak, bazı durumlarda de ailemizle ve sevdiklerimizle bir şeyler içmek veyahut atıştırmak için uğradığımız cafelerin yalnızca leziz yiyecek ve içecekler sunması ile yetinmiyor; bu arada sık sık uğradığımız bu adreslerin iç açıcı, rahat ve kendimizi ferah hissedebileceğimiz bir atmosfere sahip olmasını da istiyoruz.
Şayet sizler de bir cafe işletmeyi düşünüyorsanız; müşterilerinizin beklentilerinin de sizin beklentileriniz den pek de değişik olmayacağını unutmamalı; kendisi işletmenizi dekore eder iken kimi noktaları göz önünde bulundurmalısınız.
Bu yazımızda yakın bir vakitte cafe açmayı fikir edinenler için müşterilerinizin kendilerini henüz neşeli ve eğlenceli hissetmelerine yardımcı olacak, böylece her daim tıklım tıklım dolu olan bir cafe işletebilmenize katkıda bulunacak, cafe dekorasyonuna değin bazı püf noktalara değinmek istiyoruz.

  • Müşteri kitlenizi iyi belirleyin

Her işte etkin olabilmenin esas sırrının müşteri kitlesini iyice saptamakolduğunu aşağı yukarı hepimiz gayet iyi biliyoruz.
Bu yüzden cafe dekorasyonunda da ilk olarak potansiyel müşteri kitlenizi belirlemeli, sonrasında cafenizi dekore etmeye başlamalısınız.
Örneğin; tekilce gençlerin takılacağı bir cafe açmayı planlıyorsanız; dekorasyon ve mobilya seçimlerinizde henüz işlek renklere yer verebilir; pembe, turuncu gibi şirin ve iç açıcı renklere sahip mobilya ve aksesuarlar ile gençlerin ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz.
Şayet yaş hududu olmaksızın herkesi ağırlayabileceğiniz bir cafe açmayı düşünüyorsanız; Yeşilçam resim baskılarının yer aldığı masa ve aksesuar seçiminde bulunabilir; mobilyalarınızda daha fazla retro ve ahşap tasarımlara yer verebilirsiniz.

  • Cafenizde kullandığınız mobilyaların konforlu olmasına özen gösterin

Bilhassa yaz aylarında bahçesi tespit edilen cafelerde puf gördüğümüzde arkadaşlarımızla puf kapma yarışına girdiğimizi göz önüne alacak olursak; ne kadar rahatımıza düşkün bir ulus olduğumuzu kolaylıkla söyleyebiliriz.
Bu yüzden de cafenize mobilya seçerken, biraz da olsa paraya kıymalı;ferah, kullanışlı, müşterilerinizin rahatsızlık duyduğu için bir lâhza evvel çaylarını içerek kaçmak istemeyecekleri konforda mobilyalar seçmeniz gerekiyor.

  • Cafenizde özel alanlar oluşturun

Bilhassa herhangi bir yaş gurubuna hitap etmeyen bir cafe dekore etmeyi düşünüyorsanız; cafenizde kalifiye birkaç alan yaratarak, tabiri caizse bir taşla ansızın defa kuş vurabilirsiniz.
Gençlere veyahut ailelere tahsis etmek yerine döşediğiniz kalifiye alanlar vasıtası ile değişik yaş gruplarının ziyaret ettiği bir cafe olmayı başarabilirsiniz.

  • Duvarlarınızda ilginç aksesuarlara yer verin

Diğer cafelerden daha farklı bir imaj çizmek adına mutlaka duvarlarınızdaki tablo ve duvar süsü seçimlerinizde de özenle hareket etmeniz ve farkınızı ortaya koymanız gerekiyor.

Duvarlarınızda bazen sıra dışı bazen de eğlenceli tablolar kullanarak; müşterilerinizin beğenisini kazanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!

Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.