CAFE İŞLETMEDEN ÖNCE DEKORASYON HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN BİLGİLER

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:54

Bir cafe açmayı tasarılıyor, fakat dekorasyon ile ilgili hükümveremiyorsanız; ilk olarak cafenizin konseptini belirlemenizgerekmektedir.
İşletmeye hüküm verdiğiniz cafenin gençlere mi, yok ise yetişkinlere mi hitap edeceğini belirlemeli, cafe mobilya seçimini de buna göre gerçekleştirmelisiniz.

Tek bir kitle adına hem gençlere hatta yetişkinlere hitap etmeyi planlıyorsanız; mobilyalarınızın iki kuşağın zevkine de hitap ettiğindengüvenilir olmalısınız.
Cafelerinizin sıradanlıktan uzak olmasını planlıyorsanız; retro mobilya konseptine cafelerinizde yer verebilirsiniz.
80’lı senesinin ilişkisini altını çizen Türkan Şoraylı veyahut başkaYeşilçam yıldızlarının resim baskılarının yer aldığı bir masa seçimi, hem gençlerin hatta yetişkinlerin alakasını çekmenize yardım edebilir.
Sıra dışı bir cafe için otantik bir dekorasyon konseptine de yer verebilir, mobilya seçimlerinizi ahşaptan yana kullanabilmeniz mümkün.
Son zaman cafelerde görülen bir başka akımın ise değişik köşelermeydana getirmek olduğunu söyleyebiliriz.
Yani konuk sayısına göre 4 kişilik masaların yer aldığı ofisinizde 10 kişilik bir köşe mobilyasına yer vermeniz; adedi epey çok olan misafirlerinizin kapıdan dönmesinin önüne geçebilir.
Cafeniz yeteri kadar geniş ise bir bölmesine yanlızca ailelere de tahsis edebilirsiniz.
Böylelikle çocuğu veyahut eşi ile gelen kişilerin, kendilerini henüz ferah ve kalifiye hissetmelerini edinebilirsiniz.
Şayet 2 katlı bir cafe işletiyorsanız, kafenizin üst bölümünü ailelere tahsis faktörüz, hem genç hatta erişkin müşterilerinizin sizden oldukça hoşnutkalmasını sağlayabilir.
Cafe mobilyalarının biteviye olması kaidesi da bundan sonra epey gerilerde kaldı.
Cafenizde kombin bir mobilya dekorasyonu seçenek edebilir; cafenizin henüz renkli ve keyifli görünmesini edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BUTİK CAFE DEKORASYONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER başlıklı makalemizde butik cafeler ve cafe dekorasyon önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir