Cafe Türlerine Göre Tasarım Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:11

Hangi tarzda olursa olsun bir cafe açmanın en güzel yanı, onu kişiliğinizin bir yansıması olarak görmek ve eşi benzeri olmayan bir dekorasyon uygulamaktır.
Ardından düzeltmesi pahalı hatalara sebebiyet vermemek için bu evredeoldukça dikkatli olmalı stil seçiminde kimi kaidelere ilgi etmeli ve zamanınızı ferah tüketmelisiniz, unutmamalısınız ki çabuk sizi henüz da gerilere götürebilir.

Cafe Aydınlatma

  • Jazz & Blues Cafe Dekorasyonu :

Jazz & Blues Cafe dekorasyonu diğer cafe türlerine göre çok daha kolay olmaktadır çünkü kullanılabilecek cafe dekoratif malzemesi çok çeşitli. Eğer canlı müzik hizmetiniz var ise zaten cafenizin bir bölümü bu müzik aletlerine ayrılacaktır. Uygun havayı yakalayabilmek ve müşterilerinize hoş bir atmosfer sunabilmek için eski, dik bir piyano kullanabilirsiniz. Duvarlarınızı eski blues & jazz efsanelerinin siyah beyaz posterleriyle süsleyebilirsiniz.

Bu tür cafelerin dekorasyonu oldukça ucuz olabilmekte, yapmanızlüzumlenen tek şey ikinci el bile olsa dekorasyon ürünlerinin satıldığı bir mağazaya gitmek ve bulabildiğiniz kadar duvara asılabilecek malzeme bulmaktır.
Mesela bir saksafon veyahut benzerleri.

  • Edebiyat Cafe :

Edebiyat cafeler gün geçtike tanınmış duruma gelmektedir.
Bunun sebebi insanların günlük yaşamın yorgunluk ve tasasından kaçıp,ferah edebilecekleri bir yer aramasıdır.
Bu yüzden edebiyat cafeler Eklendi ortamı değil daha fazla suskunluğunbulunduğu bir alandır.
En makul masa düzeni, şayet yapabiliyorsanız birbirinden ayrılmış tekli masalardır.

  • Modern Cafe :

Şayet hedefiniz genellikle bulunduğu gibi çağdaş bir cafe açmak isedevasa pencereli, aydınlık, rahat ve bol prize sahip bir mekan olması gereklidir.
Çünkü müşterileriniz ayak üstü de uğrasa, her sabah gelip kahvesini de içse kesinlikle dizüstü bilgisayarını kullanmak isteyecektir, bu sebeptenmüşterilerinizi web yok diye geri çevirmek veyahut priz sırası beklemelerini söylemek pek hoş olmayacaktır.
Mobilya ve aksesuar olarak bulunduğumuz asra ilişkin parlak ve işlekrenkler seçilmelidir.
Mekanınız çoğunlukla belli bir yaş grubuna hitap edecek bulunduğu için standart cafe masa ve sandalyelerinden ziyade henüz ferah ve kullanışlıkoltuklar tüketmelisiniz.

Cafe Dekorasyon Örnekleri

Orjinal olun ve kendisi tipinizi yansıtın : Çağdaş cafeniz için kendinize bir konsept belirleyin ve buna sadık kalın, mesela daha fazla çiftlerin buluşmak isteyebileceği bir mekan işletmek istiyorsak, dekorasyon ve cafe aydınlatma çalışmalarınızı kırmızı, yeşil veyahut mavi tonlarda yapmalısınız.
Eğer hitap kitleniz daha fazla lise ve üniversite öğrencisi ise, kullanışlı,ferah ders çalışma olanağı veren masa ve sandalyeler tüketmelisiniz, hem de playstation veyahut wii gibi küme aktivitelerine yönelik vasıtalar da kurabilirsiniz.
Önemli olan hitap kitlenizin kendini evinde gibi hissetmesidir.

 

Bir önceki yazımız olan BİRBİRİNDEN FARKLI CAFE DEKORASYON TASARIMLARI başlıklı makalemizde cafe dekorasyon örnekleri ve cafe dekorayon bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir