Cafe ve Kafeterya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:24

Tek kafeterya ya da Kahve Hanesi ne kadar resim, abiye ve çağdaş olursa, o kadar kalıcı, müşteri potansiyeli yüksek ve önerilen tek mekan gerçekleşir.
İlk gözlem defa ehemmiyetlidir.
Bunun için kafeterya iç dekorasyonların dan henüz da ehemmiyetli olan çalışmalar bilhassa dış dekorasyonlarında olması gereklidir.
Bu kanaatim tecrübelerimle sabittir.
Bir kafeteryanın yüzde otuz müşterisi dışarıdan gördükleri karşısında hissettiği emniyet, nitelik ve içeri girme isteğini artıran çekicilikte yapılmış dekorasyonlara paraleldir.
Bu çekiciliği ve içeri girmek isteğini sağlamak elbetteki bizler gibi işinin ehli ve deneyim sahibi kafeterya dekorasyoncularının eksperi bulunduğu esas konulardan yalnızca biridir.
Faydalı olacağına inandığımız farklı tek makalemizde ise bar dekorasyonları ile ilgili bulgular ve görsellerimizi sunduk.

Kafeterya dekorasyonları nasıl yapılır

Tek kafeterya dekorasyonu dış dekorasyon, iç dekorasyon, kafeterya mutfak dizayn ve dekorasyon, lavabo dekorasyon, ısıtma ve soğutma sistemleri ile eleman çalışma rahatlığı şartlarını oluşturma diye 4 ana sınıfa ayrılabilir.
Kafeterya ve kahve hanesi gibi cafe dekorasyonlarını çalışmalar ve dizayn evresinde bölümlere ayırmak işin başarısı ve maliyetini pozitif istikamette etkileyeceğini bilmenizi isteriz.
Nihai senelerde süratle yaygınlaşan ve bilhassa gençler doğrulusunda fazlaca rağbet gören tek sektör durumuna gelmektedir.
Kafeterya işletmeciliği.
Her geride bıraktığımız gün sayıları süratle çoğalan ve buna paralel olarak müthiş tek rekabet olarak meydana çıkmaktadır kafeterya dekorasyonları.
Müşteri rahatlığı, resim zevke hitap etme, değişik tek mekan olmak, dilden dile anlatılmak ve tavsiye edilebilecek güzel tek mekan alabilmek için harcanır bütün güç ve masraflar.
Buna keza en güzel kafeterya dekorasyonuna sahip olarak başka rakiplere göre değişik olmak ve hepsinden ehemmiyetlisi işinizi profesyonel olarak inşa etmek talep etmek ve bunu içeri giren her müşteriye hissettirmek tek kafeterya dekorasyonu çalışmasında bilinçaltımızda ve emel listemizin başında gelen asli duygu ve düşüncelerdir.

Kafeterya dekorasyonlarında nelere dikkat edilmeli

Müşteri memnuniyeti ve hâsılat elbetteki ilk hedefimiz olmalı.
Bunu başarmanın ilk ve asli yolu ise dekorasyon çalışmalarındaki başarıdır.
Bunu başardığımız vakit esasen başka başarmak istediklerimiz çorap söküğü gibi gelecektir.

  • Masa ve sandalye seçimlerinde mekanla uyumlu olmak
  • Renkler önemlidir. Amaca hizmet eden renkler kullanın.
  • Yükseklik rahatlığı ve ferahlığı sağlar. Tavan dekorasyonlarını kaba tutmamalıyız.
  • Müşteri memnuniyeti odaklı dekorasyon çalışmalarında, personel rahatlığını ve verimliliğini asla unutmamalıyız.
  • Kasa yeri olarak seçtiğimiz yer, müşterilerden uzak olmalıdır.
  • Mekanda asla saat bulundurmamalıyız.
  • Dış dekorasyon çalışmalarında çekicilik ve davetkarlık ön planda tutulmalıdır.
  • İç dekorasyonlarda daima farklı, biraz çılgın ve modern tasarım ve modeller kullanmalyız.
  • Garson personellerimizin giyimleri farklı ve akılda kalıcı olmalıdır.
  • Hiç kimsede olmayan hizmet şekillerini araştırmalı ve kendimizce yenilikler üretmeliyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Cafe Bar Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde cafe bar dekorasyon fikirleri ve cafe dekorasyon önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir