Çalışma Odanızda Retro Bir Havaya Sahip Olun

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:52

Geçmişe bir hasret, saygının ifadesi olan retro tarz odanın her kısmında kullanmak mümkün.
Kişiler retro tarzdan hoşlanıyorlarsa geçmişten bugüne gelen parçalar ile veyahut geçmişin izlerinin şu zamana kadar çağdaş durumu ile uyarlanmasıyla meydana çıkan objeler ile kolaylıkla retro oda dekore edebilirler.
Ancak odaların tamamiyle retro tarzda döşenmesi ardından sizi sıkabilir düşüncesini aklınızda bulundurarak ilk olarak retro aksesuarlar ile haneye değişik bir hava katmaya başlamak henüz doğru bir tercih olacaktır.

Retro Tarzda Kullanılan Eşyalar

Eskitilmiş eşyalar, patchwork çekyat desenleri veyahut renkli yastıklar retro tarzın vazgeçilmez unsurlarıdır.
Sade haneler adına henüz renkli haneler retro tarzın göstergesidir.
Çalışma odanızda retro bir hava yakalamak için kullanabileceğiniz objeler arasında mobilyalarda ahşap ve koyu kahverengiyi seçenek edebilirsiniz.
Renkleri kullanırken işlek seçmeli fakat uyumunu bozmamalısınız.

Çalışma Odasında Retro Tarz İçin

Antikacılardan retro tarza makul olarak ahşap çalışma masaları alabilir veyahut çağdaş bir çizgi ile retro tarzın uyumunu yakalayan yeni çalışma masalarından sağlayabilirsiniz.
Renkli ve birbiriyle ahenkli tablolar çalışma odalarına retro bir hava getirecektir.
Ayrıca halı kullanmaktan hoşlanıyorsanız annesel desenli halılar veyahut patchwork halılar retro tarz için ideal halı desenleri sayılabilir.
Eğer halı kullanmak istemezseniz tabanda nihai dönemlerde sıkça sarf edilen annesel motifli yer döşemelerini seçebilirsiniz.
Ayrıca şahsınıza ait bir hobiniz ve koleksiyonunuz varsa bunu mini camekanlı ahşap bir dolapta sergileyebilirsiniz.

Bu çalışma odanıza değişik bir hava da katacaktır.
Antika objeler retro tarzın vazgeçilmezi olmasından çalışma odanızda dilediğiniz şeklinde kullanabilmeniz mümkün bunun seçimi tamamlayabilesiniz, yaratıcılığınıza kalmış.
Örneğin müzikten hoşlanıyorsanız bir gramofon veyahut bir pikap çalışma odasında defa hoş duracak ayrı olarak retro hava ile bütünleşmiş olacaktır.
Çalışma odalarında kitaplıklar oldukça önemli bir unsurdur.
Duvardan duvara kitaplıklar şayet çalışma odanızda yeriniz varsa iyi bir düşünce fakat ufak bir odaya sahipseniz koyu renk ahşap kitaplık ile bu meselesi basitçe halledebilirsiniz.
Tablolardan hoşlanmayanlar için iyi bir alternatifte külüstür tarz tabelalar veyahut işlek renkte film afişleri olacaktır.
Bunu da aklınızın bir köşesinde bulundurabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Gençler için Çalışma Odası Fikirleri başlıklı makalemizde çalışma odası ve çalışma odası dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir