Canlı Görsellere Sahip Bebek Odası Tasarımları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 04:26

Birden çok sebepten dolayı güzel bir bebek odası tasarlamak en heyecanlı tasarım projelerinden biridir. Bir yeni doğanı evinize iç etmek heyecanla dolu birçok vakit ve yapılacak bir sürü işle beraber gelir. Kız ya da erkek olsun, çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri onun için hazırlayacağınız muhteşem ve çağdaş bir bebek odasıdır ve şayet tasarıma meraklı biriyseniz bu zevkinizi ve yeteneğinizi gösterebilmeniz için çok aka bir fırsattır. çağdaş bebek odaları geniş bir tema çeşitliliği ile gelir ve parçaları tamamlayacak bir sürü dekor seçeneği mevcuttur. Bu sınırsız seçeneklerin arasından, işte günümüzde trend olan birkaç bebek odası teması.

Arka kısımda yatıştırıcı renkleri kullanırken aralara diri renkler serpiştirin.

Arka kısımda yatıştırıcı renkleri kullanırken aralara diri renkler serpiştirin.

Bebek odası temaları çocuğunuzun kolayca ve rahat bir şekilde uykuya dalması ve kalktığında da şen olabilmesi için aynı zamanda hem sakinleştirici hem de heyecan verici olması gerekir. Bugünlerde kullanılan tüm bebek odalarında mühim olan bu dengeyi sağlayabilmektir. Yeni tasarlanan yapıları gözden geçirirken bir yandan da en çok tercih edilen klasiklere göz atın-

Aslında Oldukça Eğlenceli

Peki ufak Mike Meyers’ınız için süper eğlenceli bir odaya ne dersiniz? Filminin pek hayranı olmasanız da, çocuğunuz “Şapkadaki Kedi” temasını sevebilir. “Dr. Seuss” tarafından tasarlanan bu zarif bebek odası ölçülü bir modernlikle renkleri buluşturmuş ve bu odaya temasını veren şeyler aslında aksesuarları. Aslında dekorda ufak bir değişiklikle buradaki denizci temasına basit bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-1

Şapkadaki Kedi’den esinlenilmiş bebek odası.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-2

Bu mükemmel bebek odasını şekillendirmek için mavi ve gri kullanılmış.

Hepsi İsim’de

Bir bebek odası tasarlarken hatırlanması gereken en mühim şeylerden biri, bu odanın çocuğunuza dikkate alınır bir vakit dilimi için yeterli olması olmalıdır. Çocuğunuzun renklere, şekillere ve detaylara dikkat etmesini sağlayacak ana duyularının gelişmesi yaklaşık dört ayı bulacaktır. Duyara iliştirilmiş ışıklı bir ad pahalı bir lüks olarak görünüyor olsa da, sonunda büyüdüklerinde bunu anlayacak ve çok sevecekler. Odanın bu özelliği, ergenlik çağlarına kadar kullanabilecekleri bir özellik olacak.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-3

Birçok hareketlilik katılmış, şık ve aydınlık bir bebek odası!

canli-bebek-odasi-tasarimlari-4

Küçük kızınızın stiline göre karar verin

Denizden Alınan İlham

Eğer dünyanın birçok yerinde, farklı kültürlerde ve ıslak gruplarında kullanılan popüler bir tema varsa, bu da denizden alınan ilhamın temasıdır. Rahatlatıcı bir kıyı stili ve daha renkli bir denizci görünümü, bebek odalarında resmen kucaklanan bu tema stili ve renk paletleriyle hem memnun edici hem de çok eğlenceli. Bu temanın sınırsız bir eğlendiriciliği var ve gemi dümeni, denizyıldızları, halatlar ve küreklerle çocuğunuza heyecan verici bir saha oluşturabilirsiniz.

denizden-alınan-ilham-ile-bebek-ve-çocuk-odası-tasarımları

Değişken bir stil ile kombin edilmiş denizci temalı bebek odası.

a-denizden-alınan-ilham-ile-bebek-ve-çocuk-odası-tasarımları

Erkek çocuklar için kıyı stilinde bir bebek odası.

Ortaçağ’ın çağdaş Dokunuşu!

İyi bir tasarım laf konusu olduğunda hiçbir vakit erken başlamış sayılmazsınız. Belki de ufak oğlunuzun ya da kızınızın ihtiyacı olan ortaçağdan alınan bir ilhamdır! Bu zarif bebek odası koyu renklerle kombin edilmiş, eğlenceli şekiller ve ortaçağın eskimeyen havalı parlaklığıyla süslenmiş. Odanın tamamlayan şeylerden biri de camdan gelen yeşilin, doğayla iç içe olmanın verdiği eğlenceli hava.

Ortaçağın çağdaş dekorunun, şık şekillerin ve renklerin karışımıyla oluşturulmuş bir bebek odası.

Ortaçağın çağdaş dekorunun, şık şekillerin ve renklerin karışımıyla oluşturulmuş bir bebek odası.

Kumaş ve Entelektüellik

Bebek odalarının basit, entelektüel ve çok yönlü olmasını çok severiz. Yatak, odaya gerçekten çok güzel bir ekleme ve eklenen bebek karyolası gördüğünüz birçok şeyden çok daha farklı. Birçok anlamda çağdaş, duvarları kaplayan duvar kağıtları odanın çok daha basit bir şekilde aydınlanmasını sağlıyor. Çocuğunuz büyüdükçe eşyaların kenara çekilmesiyle açılan alana, onun da seçimiyle bir dolap yerleştirilebilir.

Bu çağdaş bebek odasına farklı bir ebat ekleyen şeylerden biri de kullanılan kumaş.

Bu çağdaş bebek odasına farklı bir ebat ekleyen şeylerden biri de kullanılan kumaş.

Burada Bir Orman Var!

Denizci temalı bebek odaları gibi, safariden ilham alınmış bebek odaları da oldukça popüler ve çağdaş tasarımcılar trend alanlar oluşturmak için, içlerindeki vahşiliği elit bir şekle sokuyorlar. Bu odanın “Orman Kitabı Teması” hem oldukça havalı hem de yaratıcı ve de kullanılan duvar kağıtları daha tavana varmadan bile alanı oldukça genişletiyor. Ayrıca yeşil ve beyazın mükemmel uyumu birçok bebek odasında kullanılan umumi kombinasyonlardan biri.

Duvardaki hayvan figürleri ve yeşil ve mavinin uyumuyla bezenmiş sevgi dolu bir bebek odası.

Duvardaki hayvan figürleri ve yeşil ve mavinin uyumuyla bezenmiş sevgi dolu bir bebek odası.

Pembenin Şirinliği

Doğacak kızınız için bir bebek odası mı planlıyorsunuz? Ufak kızlar için bebek odası tasarlamak laf konusu olduğunda kullanılan renkler listesinin başında pembe geliyor ve bu şık oda size bu rengi kullanmak için birçok düşünce verebilir. Bu zikzaklı halı ve metal renkte şekillerle bezenmiş duvarlar ve hatta pembe tavan ve koyu zemin de göz müşteri görüntüyü tamamlıyor. Ufak yıldızınız için göz kamaştırıcı bir oda!

Küçük yıldızınızı pembe ile şımartın!

Küçük yıldızınızı pembe ile şımartın!

Küçük Bir Doğa-Sever

Duvara işlenmiş ağaçlar, dallar ve renkli detaylar odaya hem bir olgunluk hem de bir aydınlık katıyor. Doğa merkezli bebek odası tasarımları da size seçebileceğiniz geniş bir renk paleti sunuyor. Art planı olabildiğince sakin ve rahat tutarak, bu bebek odalarındaki dekorun parlamasını sağlayabilirsiniz.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-7

Yatıştırıcı ve eğlendirici renklerle tasarlanmış bir bebek odası.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-8

Modern bir bebek odası için sakin renk seçenekleri

Küçük ve Stil Sahibi

Akıllı planlama ve doğru renklerin kullanımı ile küçücük odalar bir mükemmel bebek odalarına dönüştürülebilirler. Bu tarz odalarda renksel karmaşayı azaltmak için en çok üç renk kullanın ve art planda her vakit nefes renkleri tercih edin. Bir bebek karyolası, yanına yerleştirilmiş ufak sandalyeler ve ufak bir masa genellikle yeterli olacak bir çözümdür. Birçok tabii ziya ve havalı aksesuarlar ise pastanın üzerindeki süslemeler!

canli-bebek-odasi-tasarimlari-9

Modern bir ev için ufak bir bebek odası tasarımı.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-10

Ağır şekillerden ırak durarak ufak odanızı daha güzel bir bebek odasına dönüştürebilirsiniz.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir