Çocuğunuzun Odasının Şeklini Değiştirin
admin 2 sene önce Çocuk Odası

Bir çocuğunuzun odasını dekore eder iken stil ile ilgili kendisinizi defazorlamanız lüzummez.
Aslında, bu dizayn size yeni ve heyecan uyandırıcı dizayn katagorileriniverir, ufak odalar içersinde dahi.
Bu, dilediğiniz kadar sihirli, yürekli ve maceracı olmak içersindemükemmel bir bahanedir.
Kız çocuğunuz içersinde, erkek çocuğunuz veyahut bebek odanıziçersinde olup olmaması fark etmez, size mobilyadan aksesuarlara ve duvar kağıtlara kadar esin alabileceğiniz çoğu dizayn fikri toparladık.
Unutmayın ki çocuğunuzun kız veyahut erkek olması fark etmeksizin, onun oyuncakları, kitapları ve el işleri içersinde oluştura bildiğiniz kadar depo kısmı oluşturmalısınız.
Eğer bir odayı paylaşan iki çocuğunuz varsa, bu odada ranza kullanarakkısmı genişletmeniz henüz uygun olacaktır.
Eğer çocuklarınız bir odayı paylaşacaksa, onlar içersinde kendisialanlarını oluşturmanız da iyi olacaktır.
Bunun içersinde oda bölmek içersinde sarfedilen perdeleri veyahut bir kitaplığı kullanabilmeniz mümkün.
Kitaplık tekilce onların kendisi bölgesine sahip olmalarına takviyecı olmakla kalmaz, bu arada kitaplara alaka duymalarını da sağlar.
Ayrıca bu tür bir kitaplık vasıtası ile hem çocuğunuzun kendisine kalifiyebir kısmı olmuş gerçekleşir, hatta kendisi kısmını toparlamamesulluğunu ona sunarak mesulluk duygusunu aşılamış bulunursuzunuz.
Çocuklarınızın eşyalarının derli toplu olmasını istiyorsak, eşyalarınızı onların boyuna göre ayarlamalısınız.
Dolaplar, bençler ve askılıklar defa yüksek olmamalı ki çocuğunuz basitçeerişebilsin.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-1

Çocuklarınızın bir sanat alanına sahip olmaları için duvarlarınızdan birinin alt kısmını kara tahta boyasıyla boyayabilirsiniz. Kara tahta boyasını istediğiniz renkte kullanabilirsiniz. İsterseniz bu tarz bir boyayı sandalyelerin arka kısımları gibi alanlarda da kullanabilirsiniz.

Taşınabilir duvarlar bugünlerde oldukça uygun bir fiyata sahip ve seçenekleri ve stilleri gün geçtikçe çeşitleniyor. Bu tarz bir duvarı çocuğunuzun odasına yerleştirin ve buna geçici duvar dövmesi adını verin, bu sayede çocuklarınız odalarını istedikleri gibi dekore edebilirler ve siz de sonrasında düzenlemek zorunda kalmazsınız.

Çocuğunuzun odasında birkaç çeşit ışıklandırma olmasını sağlayın. Genel bir aydınlatma elbette önemlidir ama okuma lambası da en az onun kadar önemlidir. Ayrıca bu tarz küçük bir ışıklandırmayla geceleri tuvalete gitmelerine yardımcı da olmuş olacaksınız.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-2

Odayı uygun renklerde halı ve perdelerle süsleyin. Çocuk odalarında perde oldukça önemli bir dekor materyalidir. Çünkü odanın temasına perdelerin de katılması gerekir. Çocuğunuzun tercihlerini ve isteklerini göz önünde bulundurarak kendi yaratıcılığınıza göre istediğiniz bir tema, doku ya da renk tercih edebilirsiniz. Perdeleri isterseniz çizgi karakterli, balerinli, arabalı, alfabeli ya da birçok farklı çeşitte tercih edebilirsiniz. Ayrıca güvenli ve aynı zamanda çocukların hoşuna gidecek noktalı, çizgili ya da yıldızlı desenler de tercih edebilirsiniz.

Çocuklar bir şeyler biriktirmeyi çok severler ve harika birer koleksiyoncudurlar, bu yüzden biriktirmeyi kolaylaştırın. Resimler ve kartlar her zaman bir mantar panoya sıkıştırılmak zorunda değil. Onları perdenizden sarkan bir ipe ya da duvara asılmış bir ipe asmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuza yaratıcılığını gösterme fırsatını da sunmuş olursunuz.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-3

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-4

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-5

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-6

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-6

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.