Çocuklar İçin En Çok Tutulan Çalışma Masası Tasarımları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:15

Bir çocuğun odasında çalışma masası yer aldırmak içersinde doğru süreyisebep belirlenir? Çocuklar ortalıkta gezinmeya ve kendisi kendilerine oyun oynamaya başladıklarında, bir çalışma masası faydalı durumagelmeye başlar.
Küçük oldukları müddet zarfında oyuncaklarla oynayıp, boyama kitaplarını boyayabilirler, büyüdüklerindeyse kendisi el işlerini vs yapmaya başlarlar ve ödev yapmaya alışırlar.
Sonuç olarak, çocuğunuz içersinde çalışma masası dizaynlarına göz atmak içersinde asla erken değildir.

 

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-1

Alandan tasarruf etmek için kullanılabilecek çalışma masası tasarımlarından biri de bu. Birçok çekmece ve raf bulundurmak yerine oldukça küçük ve basit. Masanın üst kısmı kaldırılabiliyor ve bu alana kalemler, defterler, kitaplar vs. depolanabiliyor.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-2

Peki bu minimalist çift ile ilgili ne fikir ediniyorsunuz? Çalışma masası ve benç aynısı dizayna ve değişik ebatlara sahipler.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-3

Ya da çalışma masası rafa benzer bir yapıya sahip, duvara monte edilebilen bir yüzey olabilir. Bu çalışma masası iki çocuk için yeterli alana sahip ve üst kısımdaki raf malzemeleri bulundurmak için alan oluşturuyor.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-4

Bu çalışma masası ise daha çok kırsal bir havaya sahip. Eskiden okullarda kullanılan sıralara benziyor ve bir benç ve masa bulunduruyor.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-5

Bu masanın tasarımı da bir üstteki çalışma masasına benziyor fakat birkaç küçük farka sahip. Oturma kısmında yaslanmak için bir alan mevcut ve görüntü duvara montelenen bir kitaplıkla tamamlanmış.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-6

Ayrıca basit bir masa da çocuklar için oldukça sevimli bir çalışma masası olabilir. Masayı odanın köşesine yerleştirebilir, yanına iki adet sıradan sandalye ekleyebilirsiniz. Duvarları ise çocuğunuzun resimleri ve çizimleriyle süsleyebilirsiniz.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-7

Bu gri masanın kırsal bir havası var fakat modern bir ortamda da oldukça güzel görünebilir. Depolama için bir adet rafa ve yan cebe sahip, ayrıca taburesinin de gizli depo alanları mevcut.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-8

Küçük bir masa ya da duvara monte edilen bir yüzey de, parlak renklerle kaplanarak bir çocuk masasına çevrilebilir. Bu çiçekli çalışma masası ayrıca malzemeleriniz için raflara da sahip ve yan kısımdaki bölüm de çeşitli eşyalarınızı asmak için işinize yarayabilir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-9

Bu küçük, sevimli çalışma masası da minyatür bir bence benziyor. Duvara monte edilen, raf benzeribir çalışma masası ve alanınızı daraltmamak konusunda da oldukça başarılı bir tasarım. Ayrıca tasarımı da gerçekten ilginç bir görünüme sahip.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-10

Ayrıca birçok depo alanına, küçük çekmecelere ve üst kısımda da bir rafa sahip olan bu harika, sarı renkli masa da duvara monte ediliyor ve görünüşü gerçekten göz alıcı.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-11

Büyük, küp şeklinde bir tahta ya da kutu raf da çalışma masası olarak iş görecektir. Duvara monte edilebilir ve özel bir alana dönüştürülebilir. Alt kısımda kullanacağınız daha küçük bir küp de depo için kullanılabilir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-12

Eğer çalışma masasının birden fazla çocuk için el işi alanı olarak da görev yapmasını istiyorsanız, bu tarz bir masa kullanabilirsiniz. Köşelerinde malzemelerin düşmesini engelleyecek çıkıntılara sahip olan, uzun bir masa.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-13

Eğer masanız basit ve küçükse, çekmecelere sahip ufak bir dolap ile depo alanları oluşturabilirsiniz. Kalemler ve boya kalemleri de askılar ile duvara tutturulmuş kapların içine yerleştirilebilir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-14

Eğer çalışma masası iki kişi tarafından kullanılacaksa, orta kısım çekmecelere ayrılıp, iki farklı çalışma alanı oluşturulabilir. Bu sayede hem masa eşit olarak ikiye ayrılmış olur, hem de gerektiğinde bütün olarak kullanılabilir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-15

Bu küçük, sevimli masa bir köşe için harika. Sandalye masaya bağlanmış ve tek bir ünite oluşturmuş. Çocukların kullanımı için gerçekten harika bir çalışma masası fikri

Bir önceki yazımız olan Erkek Bebek Odası Nasıl Düzenlenir başlıklı makalemizde bebek odası, çocuk odası ve erkek bebek odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir