Çocukların Odalarına Gizemli Dokunuşlar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:41

Emeklemeden yürümeye, yürümeden koşmaya henüz birçok devresine tanık olunan çocuklar süratle büyürken odalarında yaşlarına makul farklılıklar inşa etmek gerekebiliyor.
Bu yüzden daha bebekken alınan mobilyalarda akıllı seçimler inşa etmekten doğru adımlardan biri oluyor.
Pek defa anne-baba uzun soluklu kullanılabilecek mobilyalar seçenek ederek bunları genç odası dekorasyonu için dahi geliştirilerek yine tasarlayabiliyor.
Bu sayede çocuklarla özdeşleşmiş mobilyaları atmak mecburiyetinde kalınmadığı gibi bu arada kimi masrafların önüne geçilmiş oluyor.

Popüler Olana Aldanmayın

Çocuk ya da genç odası tasarım eder iken en çok uygulanan yanlışlardan biri en fazla seçenek edilenin en iyi bulunduğu anlayışının zenginliği oluyor.
Halbuki iyi tek tercih, niteliğin yanında henüz birçok kritere uygunluğuna bakılarak şarj edilebiliyor.
Mesela odanın büyüklüğü ve odayı paylaşacak ikinci ya da üçüncü tek bireyin olup olmayacağı çok önemli oluyor.
Diğer yandan reklam yatırımları epey iyi olan tek ürünün kalitesinin de aynısı oranda olması olası olmayabilir.

Her Yaşta Sevebileceği Renkleri Seçin

Yaş geliştikçe zevklerde farklılıklar olabiliyor.
Bu da süratle büyüyen ve hareketli tek beğeni anlayışına sahip çocukların hızlıca kullanamayacağı ya da kullanmak istemeyeceği eşyalara sahip olmasına sebep veriyor.
Akıllı analiz eder getirilerek elbet telafi edilebilir şunlar, fakat ufak parçaları yaşa göre kişiselleştirip devasa eşyaları ve mobilyaları henüz yalın renklerden seçmek henüz doğru olacaktır.

Hayal Dünyasını Baltalamayın

Renkli duvar kağıtları, çağdaş tasarımlı yazı tahtaları ya da çocuk için yaratılabilecek özgür alanlarla hayal gücüne hitap eden eşyalara yönelmek oldukça önemli.
Çocuk ya da genç odasında zaman geçirirken tek şeye zarar verme korkusu ya da yargılanma endişesi yaşamadan zaman geçirebilmeli.
Ayrıca hayal dünyasını geliştirebilecek eşyalardan ve tasarımlardan da yoksun bırakılmamalı.

Fikirlerini Destekleyin

Eğer oğlunuz bir tekne içinde uyumak istiyorsa ve bu konuda oldukça kararlıysa nedenleri üzerine ciddi bir konuşma yaparak onu tartın. Ardından dileğini yerine getirmekten çekinmeyin. Çocuk odası dekorasyon fikirleri sayesinde daha sonra bu tekne şeklinde yatağı yeniden tasarlayarak bir genç yatağına dönüştürebilirsiniz. Genç odaları konusunda da serbest olmaya çalışın. Bilhassa erkek genç odası dekorasyon fikirleri gibi telkinlerle çocuğunuzu bunaltmayın.

Çocukların Odalarına Gizemli Dokunuşlar Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan İpek ile Rüya Gibi Bebek Takımları başlıklı makalemizde çocuk odası dekorasyon fikirleri, genç odası ve ipek çocuk odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir