Alüminyum Cephe Giydirme

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:40

İnşaat ve mimarinin sürekli gelişmesiyle birlikte gelişen dış cephe giydirme sistemleri yapıların kolayca estetik bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. En çok tercih edilen dış cephe giydirmelerinden biri ise alüminyum cepheler.

Alüminyum, işlenmesi en kolay metallerden biridir. Bu yüzden akla gelebilecek her alanda kullanılır. Hafif, yumuşak ve estetik görünümlü olan alüminyum, yapıların dış cephe giydirmelerinde de çok sık kullanılır. Kolay işlenebilen yapısıyla kısa zamanda dövülebilir, dökülebilir ve makinede de kolayca işlenebilir. Alüminyum, üretim kolaylığı ve hafifliği nedeniyle inşaat malzemesi, dekorasyon, kapı, pencere, uçak hatta uzay araçlarında bile kullanılmaktadır. Özellikle dış cephe giydirmelerinde ve kış bahçelerinde alüminyum çok tercih edilir çünkü hafif bir malzeme olduğu için binaya ağırlık yapmaz. Taşıma özellikleri yoktur ancak iyi bir yalıtım aracı olabilirler.

Alüminyum Dış Cephe Giydirme
Alüminyum doğrama profilleri ile yapılan dış cephe kaplamalarına “alüminyum dış cephe giydirme” denir. Binayı tamamiyle sarar, estetk gösterir ve enerjiyi korur. İyi bir ısı ve ses yalıtımı sağlar. Mekanlar iklime göre çok çabuk ısınır ya da soğur. Temizliği ve bakımı da çok kolaydır.

Alüminyum cephe giydirmeleri otel, hastane, ofis, avm, okul, kış bahçeleri gibi çeşitli birçok yapıda kullanılabilmektedir. İstenilen ebatlarda ve şekillerde üretilebbildiği için tasarıma çok açıktır ve modern görünümlüdür. Hem iç hem de dış dekorasyonda kullanılabilen alüminyum herzaman estetik çözümler sunar.

Bir önceki yazımız olan Egger Laneo Zemin Kaplama başlıklı makalemizde 2020 parke modelleri, egger laneo parke modelleri ve egger laneo zemin modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir