En Şık Banyolar İçin Özgün ve Keyifli Lif Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:18

Her bireyin kendisine hususi bir lifi bulunmaktadır. Bu lifleri klasik ve alelade ürünlerden temin etmek yerine daha orijinal modellere yönelmek bizim elimizde. Bunun için amade ürünlerden ziyade örgü ile hazırlanan el emeği lif modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Farklı model arayışında olanlar için bu örnekler fazla ilham verecektir. Kendisini geliştirmek isteyenler, modelleri deneyerek başlayabilir ve kendilerine özgü desenleri yaratarak daha iyi lifler üretebilirler. Farklı renklerde iplerin temin edilmesi ile herkes bu keyifli aktiviteyi gerçekleştirebilir. Alelade modellerden sıkılanlar ve kendilerine özgü ürünler elde etmek isteyenler için lif örgü tekniklerini öğrenmek de oldukça kolaydır. Aileler için takım olarak modeller hazırlanabilir, evlenen çiftler için de çeyiz olarak sunulabilir. Lif örmek için yeterli örgü boşluklarını da deney ettikçe öğrenebilirsiniz. Çok sık ya da fazla aralıklı örmek yerine, lif kullanımına müsait şekilde hazırlamak zor olmayacaktır.  Bu tarz örneklerden yola çıkarak kendi orijinal modellerini üreten ve yaptığı lif modelleri ile kazanç elde eden birçok fert bulunmaktadır. Yapılan lif ürünlerini dilediğiniz gibi çoğaltabilir ve daha sonra da değerlendirebilirsiniz.

1. Ailelere Özel Takım Lif Modelleri

Birden fazla lif modelini takım olacak şekilde kombin ederek, kalabalık aile ve gruplar için hazırlamak olası olacaktır. Benzer şekilleri uyumlu renklerle örebilir ve kendi tasarımlarınızı bu şekilde çoğaltabilirsiniz.

2. Farklı Geometrik Şekiller Bir Arada

Bir lif modeli üzerinde ani fazla geometrik şekli kullanarak örgülerinizi tamamlayabilirsiniz. Sadece dairesel ya da sadece kare lifler örmek yerine, farklı şekillerde orijinal modeller deneyin.

3. El Emeğini Biraz Daha fazla İsteyen Modeller

Örgü açısından biraz daha zor görünse de, sabırla öğrenilebilecek oldukça orijinal modeller olduğunu söylemek mümkün. Özellikle genç kızların fazla hoşuna gidecektir.

4. Yeni Evli Çiftler İçin Alternatif Lif Modelleri

Yeni evlenen çiftlere, çağdaş ve keyifli ev tekstili ürünleri hazırlamak isteyenler için bu örnekler en ülkü modellerden oluşmaktadır. Uygulaması da oldukça kolaydır ve takım şeklinde tasarlanabilir.
Örneklerden yola çıkarak siz de keyifle istediğiniz gibi lif modelleri örebilir ve sevdiklerinize de armağan sunabilirsiniz. El emeği ile hazırlanan lifler hem daha sağlıklı hem de daha orijinal olacaktır. Sentetik malzemeler ile üretilen lifler ten açısından müsait değildir. Örgü ipleri ile yapılan lifler sizin zevkinize göre hazırlanacak ve sağlığınız açısından da itimat teşkil edecektir.

Bir önceki yazımız olan Kolay Örgü Teknikleri ile Tunus İşi Patik Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir