Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır
admin 2 sene önce Genel

Farklı ve güzel evler hepimizin hayalidir. Hayalinizi gerçekleştirmek, hayat alanlarınızda konforu ve şıklığı yakalamak için bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Yenilikler ile dolu, kendi tarzınızı yansıtan, şık ve sıcak ev dekorasyonu için 5 adımda ev dekorasyonu nasıl yapılır, sorusunun üzerinde duracağız.

1. Evinizde Hangi Tarz Dekorasyon İstediğinize Karar Verin

Öncelikle eviniz için dekorasyon tarzına karar vermeniz gerekiyor. Bu şekilde ilerleyeceğiniz yolda neleri toplamanız, neleri almanız ve neleri yapmanız gerektiğinin yol haritasını çıkartmış olursunuz. Belirgin şekilde elde etmek istediğiniz tarzı uygulamak için yol almaya artık başlayabilirsiniz.

Modern Çizgilerde Ev Dekorasyonu Örnekleri


Belirlediğiniz tarz ile alakalı bazı araştırmalar ve incelemeler yapmanız gerekiyor. Bunun için şanslı bir dönemdesiniz çünkü internet gibi güzel bir teknolojik ürünü yaygın şekilde kullanabilmekteyiz. Bu bakımdan derhal evinizin tarzını oluşturmak adına ev dekorasyon örnekleri ve önerilerine göz atabilirsiniz. Modern, rustik ve öbür dekorasyon modellerini inceleyebilir, dekorasyon tarzları hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Rustik Tarzda Ev Dekorasyonu Örneği

2. Evinizin Büyüklüğüne Göre Mobilya Alışverişi Yapın

Dekorasyon tarzınızı belirlediniz, dizi alışverişe geldi. Önce yapmanız gereken evinizdeki odaların büyüklüğünü bilmek olmalıdır. Mağazalarda aka alanlar da sergilenip göze hoş gelen koltuk takımı, döşek odası takımı gibi mobilyalar ufak odalarda hiç hoş durmayacaktır. Ayrıca evinizin ziya alma durumunu da mobilya seçiminde göz önünde bulundurun.

3. Farklı Aydınlatma Ürünleri Tercih Edin

Evinizin göze hoş gelmesi için aydınlatmasının yeterli olması gerekmektedir. Yeterince ziya almayan evlerde tek tür aydınlatma kullanmak doğru olmayacaktır. Bu nedenle spot, lambader, abajur, led gibi aydınlatma ürünlerini, avize yanında tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma Kullanımı Örnekleri4. Renk Uyumunu Unutmayın

Dekorasyon’da renk uyumu kesinlikle gözden kaçırılmaması gereken bir konudur. Evinizdeki mobilyalar, halı, perde ve aksesuarların birbirleri ile uyumlu renklerde olmaları gerekir.
Tabii ki bu hepsi aynı renk olacak demek değil, berjer ile kırlent, halı ile perde, aksesuarlar ile üçlü koltuk, döşek örtüsü ile halı şeklinde odalarınızda renkleri dağıtmanız daha doğru olacaktır. Bu konuda daha çok misal için Dekorasyon’da renk uyumu, yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dekorasyon’da Renk Uyumu Örnekleri


5. Aksesuarların Işıltısından Yararlanın

Bir kadın için çanta, erkek için saat ne ise ev içinde aksesuar o demektir. Aksesuar bir evin ışıltısı ve dekorasyonun tamamlayıcı parçasıdır. Aksesuarlar en zor anınızda, olmadı dediğiniz zamanlarda yardımınıza yetişerek ev dekorasyonuna son noktayı koyarlar.

Aksesuarlar ile her alanda rahatça renk uyumunu sağlayabilirsiniz. Konsolun ve sehpanın üzerini, köşelerde abes kalan alanları tablo, saat, çerçeve, biblolar, diri çiçekler gibi aksesuarlar ile ışıltılı hale getirebilirsiniz.

Aksesuar Kullanımı Örnekleri


Eviniz için aksesuarlarınızı kendiniz yapmak için kendin yap kategorimizden yeni fikirler edinebilirsiniz. Sormak istediğiniz, düşünce almak istediğiniz ev dekorasyonu ile ilgili her konuda Soru – Cevap  sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bol dekorlu günler dileriz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.