Renkli Zemin Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:30

Zeminlerde laminant ve ahşap parke kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Çünkü mekanı çok hoş gösteriyorlar. Kimi zamanda özellikle değişiklikleri sevenler ve cesur olanlar çeşitli taşları kullanıyor. Taşlar, hem estetik hem de çok zengin dekore imkanı sağladığı için mekanların giriş ve teras gibi görkemli bölümlerinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Peki, zeminler için başka mekana hareket katabilecek nasıl fikirler uygulanabilir.

Zeminleri Renklendirebilirsiniz…

Nasıl mı? Diyelim ki ahşap bir zemin kullanıyorsunuz, ahşap zeminler için üretilen boyaları kullanarak zeminleri istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Zemini boyamadan önce;

Zemin temizlenmeli
Zımparalanmalı
Zımpara tozları vakumlanmalı

 

Astarlanmalı ve son olarak da boyanmalı. Bu işlem sırası doğru ve titiz bir şekilde yapıldığında mükemmel görünen zeminler elde edebilirsiniz. Zemin boyası birkaç defa uygulanabilir ancak ince tabakalar halinde uygulanması daha doğrudur. Bu şekilde zemin boyası daha kalıcı ve sağlıklı olacaktır.

Canlı renkleri ya da sevdiğiniz renkleri zeminde görmek size hem sıra dışı bir konsept sağlar hem de mekanın enerjisini arttırır. Bu uygulamayı istediğiniz her bölümde yapabilirsiniz. Mutfak, salon, yatak odası hata teras gibi çok geniş alanlarda bile zeminler renklendirilebilir. Ayrıca çeşitli kalıp ve şablonlar kullanılarak çeşitli şekiller ya da desenlerde yaratabilirsiniz. Boyanan zeminler üzerine sticker gibi uygulamalarda yapılabilir. Kısacası dekorasyon dünyası sizin hayal dünyanız kadar geniş.

 

Birkaç farklı zemin modelleri ;

Bir önceki yazımız olan Brandoni Dekoratif Radyatör Modelleri başlıklı makalemizde 2020 radyatör modelleri, brandoni ve brandoni radyatör modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir