DIY Kendin Yap Sepet Avizesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:23

Bir metni gözden geçirdikten sonra tüm sayfayı aksi çevirip metindeki belirsiz ve önemsiz görülen kısımlara da dikkat edebileceğinizi söylerler. Beyniniz bir şeyi farklı bir açıdan okumaya çalışırsa daha çok detayı ayrım edecek ve üzerinden geçmek yerine kağıtta yazılı olanlara dikkatli bir şekilde odaklanacaktır. Söz konusu evinizi dekore etmek için yaratıcı fikirler üretmek olduğunda da aynı şekilde kafa aşağı duran itemler işinize yarayabilir.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

Bir materyale diğer bir perspektif verildiğinde onu tamamen farklı bir açıdan görür ve en ufak detaylarını dahi farketmeye başlarız. Bu kullanılmayan eski çöp sepetini aksi çevirdiğiniz zaman, her vakit kullanılan günlük bir obje olmaktan çıkıp, sıradışı ve güzel bir tasarım haline geliyor.

Materyaller:

  • -Dokuma Çöp Sepeti
  • -Basit bir abajur çerçevesi
  • -Makas

DIY Dokuma Sepet Avizesi

Yapılışı:

1-Sepetin alt kısmında ufak kare bir delik oluşturun. Bu deliğin tam ortada bulunması gerekiyor ve ışığın duyunun geçebileceği kadar da aka olmalı.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

2-Benim dokuma sepetimin tam ortasından metal çubuklar geçiyordu ben de bu yüzden ışığın geçebileceği büyüklükteki deliği onun etrafından kestim.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

3-Bu deliğin abajur çerçevesinin onu tutabileceği kadar da ufak olması gerekiyor, buna da dikkat etmelisiniz.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

4-Işığın kapalı olduğundan emin olun, ampülü çıkarın ve duyun alt kısmını da sökün.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

5-Duyu sepetinizde açtığınız deliğin içerisinden geçirin.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

6-Duyu abajur çerçevesinin aka ve ufak deliklerinin içerisinden geçirin ve duyun alt tarafını, yine ampulünüzü yerleştirebilmek için art takın.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

7-Sepetinizi duyun etrafına yerleştirdikten sonra bir denge oluşturun ve ardından ampulü yine art takın.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

Bu sepetin çapı oldukça ufak olduğundan sepetin içinden çıkan ufak açılı ziya oldukça güzel bir atmosfer oluşturuyor. Eğer siz alanın daha çok ziya almasını istiyorsanız daha aka açılı bir sepet tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dalmaçya Resimli Saksı başlıklı makalemizde Dalmaçya Resimli Saksı ve diy hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir