Duvarlarınızı Kelebek Desenleriyle Süsleyin

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:27

Çoğu şahıs evinin dekorasyonunu değiştirmek talep etmekte fakat bunun yüksek bir fiyat tutacağını düşündüğü için bu isteğinden vazgeçmektedir.
Oysa yaratıcı çözümlerle çok da bir fiyat tutmadan evinizin dilediğiniz odalarını dekore edebilirsiniz.
Duvarlarınızı dekore etmek için fotoğraflardan veyahut panellerden faydalanabilir veyahut görsellerimiz de göreceğiniz gibi kağıt tan kelebekler kullanabilmeniz mümkün.
Ortaya çıkan neticeleri gördüğünüzde emeğinize değdiğini anlayacaksınız.

Kelebek Sürüsü

Bir kelebek sürüsünün odanızdan geçtiğini görmek istemez misiniz? Doğru malzemeler ve biraz gayret ile bu manzarası sağlamanız olası.
Kelebeklerin senkronize bir şeklinde kanatlarını sallayarak dans ettiği görüntüsü yaratan bu dekorasyon bilhassa çocuklarınızı defa neşeli edecektir.

Renkli Kelebekler

Duvarınızda bu tür bir görüntü yaratabilmek için ihtiyaç duyduğunuz malzemeler defa basit: karton, çift doğrultulu renkli kağıtlar, çift doğrultulu bant, makas ve kalem.
Kelebeklerinizi farklı
boyutlarda ve renklerde hazırlayarak biteviye bir görüntüden kurtulabilirsiniz.
Bu görselimizdeki gibi bir biçim verebilir veyahut kendisi hayallerinize makul bir şekil almalarını
sağlayabilirsiniz.
Mor, leylak, mavi, sarı, yeşil ve turuncu renklerin tonlarını kullanarak hazırlayabileceğiniz bu kelebekler odanıza neşe katacak.

Kelebek Yapımı

Öncelikle beyaz karton üzerine kelebeğinizin şeklini çizmelisiniz. Farklı boyutlarda birkaç kelebek çizebilirsiniz. Daha sonra çıkarttığınız bu kalıpları makasla düzgün bir şekilde kesin.
Renkli kağıdın üzerine kalıbınızı koyup etrafından kurşun kalemle geçerek kelebek şekillerinizi oluşturabilirsiniz.

Kelebeklerin Yapımı

Renkli kâğıt üzerine çizdiğiniz kelebeklerinizi makas yardımıyla düzgün bir biçimde kestikten sonra görselimizde gördüğünüz şekilde gövdesinin kenarlarından kanatlarını yukarı doğru duracak şekilde katlayın.

Kelebekler Uçmaya Hazırlanıyor

Kelebeğin kanatlarını katladıktan sonra ters tarafına çift taraflı bandı yapıştırın. Tüm bu 
işlemleri bütün kelebeklerinizi uygulayın ve kelebeklerinizin tamamı hazır olduktan sonra
duvarınızda nasıl durmalarını istiyorsanız o şekilde yapıştırmaya başlayın.

Kelebek Bahçesi

Büyük küçük rengarenk kelebeklerden meydana gelen bu tür bir dekor hem düşük fiyatı hatta güzel görüntüsü ile kalbinizi fethedecektir.
Merkezden aut doğru açılan bir tasarım yapabileceğiniz gibi kendisi hayallerinizdeki herhangi bir biçimi de oluşturabilirsiniz.
Kelebeklerin kanat çarpıyormuş gibi bir tesir yaratabilmeleri için kanatlarını kafi miktarda kıvırmayı suistimal etmemelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kağıttan Çiçek Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde kağıttan çiçek, Kağıttan Çiçek Nasıl Yapılır? ve kendin yap fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir