Farklı Peçete Katlama Tavsiyeleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:02

Hafta sonu yemeğe ileri ki misafirlerinize şık bir masa hazırlamak için, her ayrıntıyı düşünmeyi savsaklamayın.
Farklı peçete şekillendirme önerileri ile çağrı sofranız için şık ve havalı peçeteler yaratabilirsiniz.
Bunun için kalın ve desenli peçeteler iyi birer tercih olacak.

Şık bir şeklinde şekillendirdiğiniz peçetelerinin görünümünü bitirmek için, metal veyahut altın görüntülü peçete tutacaklarını seçenek edebilirsiniz.
Resimlerdeki stepleri uyguladığınızda, birkaç dakika içerisinde peçetinize şık ve lüks bir manzara kazandırabilirsiniz.
Bu tarz peçete şekillendirme önerileri, çağrı sofralarınıza şıklık katacak.

Puantiye desenli kumaş peçetenizi, çağrı sofranızda şık bir fiyonkdurumuna getirmek ister misiniz? Öncelikle yan tarafa katladığınız peçetenin kenarlarını katlayın ve peçeteniz ile ahenkli renkte bir kurdelenin üstüne koyun.
Daha ardından kurdele ile peçetenizi başlamış fiyonk manzarası elde edebilirsiniz.

Krem rengi kumaş peçetenizi o yalın görünümünden uzaklaştırmak için, peçete şekillendirme önerilerimizden takviye alabilirsiniz.
Resimde de görüldüğü gibi bu şeklin yapımı göründüğünden defa henüzkolay.
İlk olarak peçetenizi dikdörtgen elde edecek şeklinde ikiye katlayın.

Ardından peçeteyi bir kat henüz katlayın.
Bir başka peçeteyi de ikiye katlayın ve kenarlarından aşağı doğru kıvırıp katlayın.
Aşağı sarkan kısımlarını yine yukarıya doğru kıvırıp bir sefer henüz katlayın.
Daha ardından meydana getirdiğiniz şeklin bir kenarını diğerine doğru katlayın ve ince şerit durumuna getirdiğiniz başka peçete ile üstbölümünü sarın.
Daha ardından 8. 9. 10. ve 11. resimlerdeki adımları tek tek uygulayın. Taban kısmından masanın üzerine koyup kulak kısımlarını yana doğru açıp şekillendirin.

 

Kahvaltı sofranızda ailenize şık bir masa hazırlamaya ne dersiniz. İçerisine çatal, bıçak ve kaşık koyacağınız zarf şeklinde bir peçete, yapay çiçekler ile süslendiğinde çok şık görünecek.

Misafirlerinize tişört şeklinde peçetelikler yapmaya ne dersiniz? Resimlerdeki adımları uygulayarak, eğlenceli sofra düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Kahvaltı sofralarınız için renkli bir peçete şekillendirme örneği daha. Tabağın orta kısmına koyacağınız bu peçetelikleri, içerisine papatyalar koyarak süsleyebilirsiniz.

Kırmızı ve yeşil renkli kumaş peçetelerinizi sofra süslemesi için resimdeki gibi gül paketi haline getirerek kullanabilirsiniz.

Bu da farklı bir örnek. Peçete şekillendirme önerileri arasında, daha pratik ve klasik bir akşam yemeği için kullanacağınız bir model elde etmek istiyorsanız, resimdeki adımları takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Köpükten Kardan Adam Elde Etmek başlıklı makalemizde Kardan Adam, kendin yap fikirleri ve Köpükten Kardan Adam hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir