Fayanstan, Havalı ve Yaratıcı Resimli Bardak Altlıkları Fikri

Sizin için hususi birine armağan vermeniz mi gerekiyor? Fikirleriniz ya da paranız tükendi mi? O vakit size müsait bir şeylerimiz olabilir, size bu makalede fayans parçalarından oldukça güzel ve yaratıcı bardak altlıkları yapmayı öğreteceğiz ve bu altlıklar set başına size 5 liradan az bir paraya mal olacak. Biz bu proje için kare fayanslar kullandık çünkü bu tarz fayanslar fotoğrafların gösterimi için harika bir seçim olur. Fayanstan yapacağınız bardak altlıklarınız bittiğinde üst üste koyup, üzerlerinden sevimli bir kurdele geçirin ve işte, oldukça kolay ve yaratıcı bir hediyeye sahipsiniz, bu projeyi o kadar fazla seveceksiniz ki kendiniz için de birkaç bardak altlığı yapmak isteyeceksiniz.

Fayanslardan yapacağınız bu harika bardak altlıkları için ihtiyacınız olacak malzemeler:

  • -Dört tane 10 x 10 cm ak fayans
  • -Dört tane 10 x 10 kare fotoğraf
  • -Makas
  • -Keçe
  • -Köpük fırça
  • -Renksiz sprey dolgu macunu
  • -Silikon Tabancası
  • -Biraz Kurdele
  • -Mod Podge yapıştırıcı

resim-bardak-altliklari-2

Aşağıdaki Talimatları Takip Edin:

1-Bu proje için kullanmak istediğiniz fotoğrafları seçin ve bu fotoğrafları bilgisayarınızda 10 x 10 cm olarak yine düzenleyin. Söz konusu hususi gün için müsait fotoğraflar seçmek isteyebilirsiniz, mesele yaz sezonu için karla kaplı fotoğraflar ya da bir doğum gününde çekilmiş spontane anlar olabilir.

resim-bardak-altliklari-3

2-Fotoğrafları kati ve kenarlarına yuvarlak bir geçiş verin ( bu şekilde bardak altlıklarınızın daha estetik bir görünüşü olacaktır). Şimdi fayansınızın ön yüzüne ince bir katman olarak Mod Podge uygulayın, tam olarak merkezi bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olduktan sonra fotoğrafı fayansa bastırın. 20 dakika kadar kurumaya bırakın ve sonrasında ince bir kat daha bu kez fotoğrafın üzerine uygulayın, evvel dikey ve sonra yatay olarak. 20 dakika daha geçtikten sonra son adımı yine uygulayarak bardak altlığının üst kısmının tamamen oturduğundan emin olun.

resim-bardak-altliklari-4

3-Daha sonra fayansınızın her köşesi için ufak kare keçeler kati ve silikon tabancasını kullanarak bu keçeleri fayansınızın dört köşesine de yapıştırın. Son dokunuş olarak sprey dolgu macununu bardak altlığının üzerine biraz sıkın, bu sayede bardak altlıklarınızın neme dayanıklı hale gelecektir.

4-Geriye kalan tek adım bardak altlıklarınızı üst üste koyarak bir kurdele ile bağlamak.

Umuyoruz ki bu kendin-yap projesiyle bardak altlığı yapımını sevmişsinizdir, kıymetli yorumlarınızı bize bildirmeniz bizi mesut eder.

resim-bardak-altliklari-5

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!

reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.