Kullanılmayan Gömlekleri Değerlendirmenin Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:02

Hepimizin evinde kullanılmayan fakat atmaya da kıyamadığımız kıyafetler yer almaktadır.
Özellikle kıyıya atılmış erkek gömleklerinden yine yararlanmak olanaksız gibidir.
Sizin de hanenizde aile bireylerinizin bundan sonra giymediği böyle gömlekler varsa özellikle ufak kızınız için giysiler hazırlayabilir, böylece hem onu neşeli edebilir hatta çocuk kıyafetlerine harcayacağınız parayı asgari civara indirebilirsiniz.
Bu kıyafetleri hazırlamak için gömleklerin yanında kalıp olarak kullanacağınız çocuk kıyafetleri, makas, tebeşir ve kıyafetleri süslemek için buton, kurdele ve pul gibi malzemelere gereksiniminiz olacak.

-Kot Gömlekten Elbise

Eşinizin bundan sonra kullanmadığı kot gömleğinden ufak kızınız için sevimli tek giysi inşa etmek istemez misiniz? Üstelik bunu inşa etmek oldukça basit.
Kızınızın elbiselerinden birini gömleğin üstüne koyun ve sonrasında giysinin çevresini kalem ya da tebeşirle çizin.
Bir makas sayesinde çizdiğiniz kısımlardan gömleğin ön ve arkasını eş zamanlı net.
Elbiseyi yanlarından ve yakasından diktikten ardından kollarını dikin.
Elbiseyi süslemek için bel, yaka ve kol ağızlarında kurdele veyahut pullardan yararlanabilirsiniz.

Pratik Elbise Yapımı

Eşinize dar gelen veyahut bundan sonra modası geçtiği için kullanamadığı gömleklerini değerlendirmek ve aile bütçesine katkıda bulunmak için bu gömleklerden rahatlıkla ufak kızınız için giysiler yapabilirsiniz.
Kızınızın beğendiğiniz tek elbisesini kalıp olarak kullanarak gömleğin üstüne yerleştirmeniz ve çizip kestikten ardından yanlarından ve yakasından dikmeniz yeterlidir.

Çizgili Gömlekten Elbise

Şayet kızınız babasının kıyafetlerini karıştırmaktan hoşlanıyorsa onun gömleklerinden birisi ile gerçekleştireceğiniz bu elbiseye bayılacak.
Kızınızın giymekten hoşlandığı tek elbisesini kendinize kıstas alarak çizgili tek gömleği rahatlıkla giysi durumuna dönüştürmeniz olası.

-Mavi Gömlekten Kısa Kollu Elbise

Atmaya kıyamadığınız tek gömlekten kızınıza giysi yapmaya ne dersiniz? Bunun için gömleği resimde görüldüğü şeklinde kesmeniz, teyellediktenardından yanlarından dikmeniz yeterlidir.

Düğme Detaylı Elbise

Düz renk tek erkek gömleğini rahatlıkla küçücük kızınız için giysi durumuna getirebilirsiniz.

-Pembe Elbise

Ufak kızların pembe renge olan sevgileri herkesin malumu.
Kızınıza babasının bundan sonra giymediği tek pembe gömleğinden kolay tek şeklinde giysi yapabilirsiniz.
Elbiseyi hazırladıktan ardından eteğine nakışla kuş ya da aynısı işlemeler yapmanız giysinin henüz da sevimli görünmesini sağlayacaktır.

Tişörtten Elbise Yapımı

Kullanmadığınız tek tişörtünüzü de aynısı gömleklerde bulunduğuşeklinde kolay fakat kullanımı kolay tek kız çocuğu elbisesine dönüştürebilirsiniz.
Yine gömleklerde bulunduğu şeklinde tek giysiyi kalıp olarak kullanıp tişörtü kesebilir ve diktikten ardından istediğiniz gibi süsleyerek kızınıza giydirebilirsiniz.

Elbise ve Yelek Modeli

Değişik gömlekleri tek araya getirerek ufak çocuklarınıza giysi ve yelek yapmanız olası.
Bunları inşa etmek bir miktar zahmetli de olsa çocuklarınızın yüzündeki mutluluğu gördüğünüzde bütün zahmetlerinize değdiğini anlam vereceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kartondan Oyuncak Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde kartondan oyuncak yapımı ve kendin yap fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir