Kullanmadığınız Kıyafetlerden Yeni Ürünler Çıkarabilirsiniz

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:35

Evvelki sezonlarda aldığımız ve modasının geçtiğini düşündüğümüz kıyafetleri bir çoğumuz gardırobun en arka taraflarına atıyoruz.
Uzun kollu gömlekler veyahut uzun pantolonları yazın giyebileceğiniz mükemmel parçalara dönüştürmeye ne dersiniz? Pantolonunuzu şort, gömleğinizi de görülmemiş bluzlar olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Resimdeki gibi bundan sonra kullanmadığınız bir pantolon, yeni bir şort için en uygun bir parça.
Bermuda, kapri, mini veyahut ultra mini olarak ayarlayarak kestikten sonra makine ile geçerek düz bir şort manzarası elde edin.
Üzerine ekleyeceğiniz boncuk, taş ve kumaş gibi işlemeler ile görülmemiş bir şort yapabilirsiniz.

Kullanmadığınız bir jean gömleğiniz varsa, resimdeki stepleri izleyerek, straplez bir gömlek yapabilirsiniz.
Gömleğin alt kısmından başlamış koltuk altına kadar kesip aynısı prosedürü gömleğin başka yönü için de uygulayın ve en son kestiğiniz parçayı yakadan da bölüp düz bir parça elde edin.
Daha ardından dikiş makinesi ile büzgülü hale getirerek, trend ve çağdaş bir jean bluz elde edebilirsiniz.

Beyaz düz bir tişörtünüz varsa onu kalın askılı, dantelli bir bluz durumuna getirebilirsiniz.
Önce kol bölümünü, ardından yaka bölümünü resimdeki gibi makasla kestikten ardından, bir de alt kısımdan yakaya kadar üçgen şeklinde bir parça net ve kestiğiniz bölüme dantelli bir parça işleyin.
Kol bölümlerine da parça danteller ilave ederek havalı bir dantelli bluz elde edebilirsiniz.

Gardırobunuzdaki uzun kollu gömleğinizi, ilkbahar yaz sezonu geldiği zaman askılı bir bluz durumuna getirebilirsiniz.
Bunun için ihtiyaç duyduğunuz yalnızca bir makas.
Kol ve yaka kısımlarını kestiğinizde, kalın askılı bir bluz elde edeceksiniz.

Kullanmadığınız gömleğinizi değerlendirmek için başka bir model daha. Yapmanız gereken uzun kollu gömleğinizi önce yarım kol haline getirmek. Daha sonra da omuz hizasından başlayarak yaka kısmını kesmek. Elinizde kalan parçanın önce kollarını daha sonra da yaka kısmını dikiş makinesinden geçirerek, straplez ve büzgülü bir bluz elde edin.

Evde kullanmadığınız beyaz bir tişörtünüz varsa, yaka kısmını resimdeki gibi kestikten sonra, dantel bir kumaş ile birleştirerek yeni bir bluz yaratabilirsiniz.

Çizgili ve uzun kollu bluzunuz varsa, işte size harika bir fikir. Yapmanız gereken bluzun kol kısımlarını ve yaka kısmını kesmek. Ardından siyah bir kumaşı yaka kısmı ile birleştirmek ve bir kez dolayıp bağlayarak elde edeceğiniz fiyonk ile yepyeni bir bluz yapın.

 

Bir önceki yazımız olan Plastik Kaşıktan Süs Elde Edebiliriz başlıklı makalemizde kendin yap fikirleri, plastik kaşık ve Plastik Kaşıktan Süs hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir