Kütükten Sehpa Nasıl Yapılır?

Mobilyaların pahalı olması gerekmiyor! Özellikle de sehpa ya da kahve masası gibi ufak parçaların. Son zamanlarda dünyaya yayılan bir trend ile ev dekorunda dallar ya da ağacın öbür parçalarını kullanmak oldukça popüler hale geldi. Bu oldukça güzel bir şey çünkü evinize kırsal bir hava verebilirsiniz hem de neredeyse hiç fiyatına! Bu kütükten sehpa yapma fikri muhtemelen çoğu elinizde bulunan birkaç materyal gerektiriyor, birkaç ufak tekerlek ve vaktiniz. şayet pahalı olmayan ve kırsal bir havaya sahip bir dekor istiyorsanız, bu proje tam size göre!

Kütükten Sehpa Yapımı

Kütükten Sehpa Yapımı İçin Gerekenler:

  • -ağaç gövdesinin bir parçası ya da bir kütük (belirlediğiniz ölçüye göre kesilmiş olmalı)
  • -3 tane kilitli döner tekerler
  • -vida
  • -matkap
  • -blok zımpara ya da zımpara kağıdı
  • -ağaç verniği
  • -boya fırçası

Kütükten Sehpa Yapımı

Talimatlar:

1-Kütüğü hazırlamak ile başlayabilirsiniz. şayet gerektiğini düşünüyorsanız bir testere ile istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Dış kabuk kısımlarını isterseniz soyabilirsiniz (bizim kullandığımız kütük hastalıklı bir ağaçtan kesildiği için zaten soyulmuştu). Doğru şekilde bir kütük seçmelisiniz. İstediğiniz estetik görünümü yakalayabilmek için zımparalayabilirsiniz.

2- Kütüğü istediğiniz şekle soktuktan sonra (büyüklük, biçim ve yüzey olarak), bitirmek için kütüğü ağaç verniği ile vernikleyin. Kurumaya bırakın.

Kütükten Sehpa Yapımı

3-Kütüğünüzü aksi çevirin ve tekerleklerinizi monte etmek istediğiniz kısımları gösteren çizgiler çizin. Gerekli olduğunu düşünürseniz yeri belirlemek için delik de açabilirsiniz.

4-Vidaları işaretlediğiniz kısımlardan dönen tekerleklerin montesini yapın ve projeniz tamamlandı!

Küçük bir köşe bulun ve müsait gördüğünüz bir koltuğu sehpanızın yanına yerleştirin. Birkaç aksesuar ile süslemeyi unutmayın! Ağacın daireleri gerçekten göz müşteri bir detay, belki bu kısımları görünürde bırakmak isteyebilirsiniz çünkü bu daireler kesinlikle projenin en enteresan kısımlarından! Unutmayın ki tamamladığınız bu proje kütüğün büyüklüğüne ve yoğunluğuna göre oldukça ağır olabilir. Bu yüzden dönen tekerlekler evinizi yeniden şekillendirmek istediğinizde taşıma konusunda size aka rahatlık sağlayacak ama tabi şayet tercih ederseniz tekerlekler yerin ufak mobilya ayakları da kullanabilirsiniz.

Kütükten Sehpa Yapımı

Kütükten Sehpa Yapımı

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.