Yarım Kütükten Kitap Tutucu Örneği

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:10

Kitaplığınızda yeni renk ve şekil mi arıyorsunuz. Bu kitap tutucularını yapın! Yarım kütüklerle beraber eğlence ve pastel boyalarla bu projeye yaşam verebilirsiniz. Bir kaç dokunuşla bu kaba materyaller amacına hizmet etmeye amade hale gelecektir. Dekorunuza göre tasarımızını kişiselleştirmeyi unutmayın.

kitap-tutuculari

Malzemeler

  • Yarım kütük
  • Boya fırçası
  • Çok renkli boyalar
  • Zımpara
  • BIçkı
  • Vernik (opsiyonel)

kitap-tutuculari-1

Yönergeler

1. Kütük arayışına girin ve bulduğunuz kütüğün ihtiyacınız olan boyutlarda olduğuna emin olun. Eğer istediğiniz boyutlarda kütük bulamazsanız, aka bir kütük parçasını bıçkı yardımıyla keserek istediğiniz boyutlardaki kütüklere ulaşabilirsiniz. İki kütüğün de kendi kendine durabilecek genişlikte ve kitapları tutabilecek ağırlıkta olması gerekmektedir. Bir kütüğü dörde bölebilirsiniz. Eğer yarım kütük ile başladıysanız bu projeye, yapmanız gereken bu kütüğü ortadan ikiye bölmektedir. Eğer fazla uzun gelirse, istediğiniz boyuta gelinceye kadar yontmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemler için ise kuvvetli ve keskin bir bıçkıya ihtiyacınız olmaktadır.

kitap-tutuculari-2

2. Kütüğün, kabuki tarafı dış yüzeylerini zımparalayın. Zımparalama işlemine, yüzeyler pürüzsüz olana ve boyaya amade olana kadar devam edin.

3. Benzer renklerin 3 farklı tonlarını kullanın (nizler altın rengi, şeftali turuncusu ve sıcak pembe renklerini kullandık). Kütüğün size dönük tarafını gölgeleme efekti ile boyayın. Boyayın kurumasını sağlayın ve öbür yüzeylerine de değişimli olarak aynı işlemi uygulayın.

Boyadığınız materyale vernik eklemek tamamen sizing opsiyonunuza kalmış birşeydir. Biz burada eklemedik ama vernik eklemek, projenize daha hoş bir manzara kazandıracaktır. Ve, bu kitap tutucularını nasıl boyayacağınız tamamen size kalmıştır. Burada gördüğünüz gibi gölge efekti vererek enteresan manzara yakalayın ya da hiç dokunmadan olduğu gibi bırakın.

kitap-tutuculari-3kitap-tutuculari-4

Bir önceki yazımız olan Ahşap Görünümlü Saklama Kapları ve Kalemlik Çeşitleri başlıklı makalemizde ahşap kalemlik ve kendin yap hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir