Krem Rengi Mutfak Tasarım Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:04

Evin ruhunu taşıyan mutfaklar yalnızca yemek pişirmek ve yemek için değil bu arada evde herkesin birlikte bulunduğu, ailenin en ehemmiyetli konularının konuşulduğu alan olarak yer konumlanır.
Bu kadar vakit geçirilen, herkesin birlikte bulunduğu tek oda bulunduğu için de dekorasyonu minimum başka odalar kadar ehemmiyetlidir.
Modern mutfak tasarımlarında en fazla benimsenen dekorasyon ise krem rengi mutfak dekorasyonu diyebiliriz.
Krem renginin açık ve rahat tek renk olması nedeni ile mutfağa ahenk sağlaması ilk sebeptir.
Ikinci olarak ise yeniden krem renginin başka birçok koyu ve pastel rengarenk sağlaması kullanıcı renk seçimi ile ilgili kısıtlamadığı için bol bolseçenek edilir.
Sadece mutfak dolapları ve masası şeklinde de değil, bütün mutfakta bulunan aksesuarlar ile krem rengi en benimsenen renklerdendir.

Dekorasyonun ilk basamağı, krem rengi dolaplar

Krem rengi dolaplar, bu renk tonunda tek mutfak dekorasyonu için vazgeçilmezdir.
Aynı vakitte bu renk tonu dolapların mor gibi, hardal sarısı gibi, lacivert gibi renkler ile de gayet ahenkli olduklarını söyleyebiliriz.
Dilediğiniz bütün bu renklerde perdeler ve mutfak aksesuarlarını krem rengi mutfak dekorasyonunda kullanabilmeniz mümkün.
Dekorasyonda bütün parçaları aynısı renk tonunda kullanmak adına tam ters renklerin har monisini yakalamak çağdaş dönemin getirisi teközelliktir.
Doğal renk tonlarının uyumu yer aldığı bütün mekanı henüz yaşanabilir duruma getirir.

En önemli konulardan biri, fayanslar

Mutfak fayanslarının suya ve ısıya metanetli, uzun yaşamlı fayanslar olması lazım olur.
Modern ev dekorasyonunda külüstür tarz beyaz fayanslar adına bundan sonra defa henüz uzun yaşamlı değişik duvar yapı malzemeleri kullanılmaktadır.
Retro tarzların ön tasarıya çıkarıldığı tuğla görüntülü malzemeler krem rengi dekorasyonda epey çağdaş tek manzara yaratır.
Sadece tek krem rengi tonundaki fayanslar dan ziyade ışığı yansıtabilecek kadar açık renk olup üzerindeki renkli modelleri ile odayı ısıtacak tek model seçebilirsiniz.
Daha evvel de bildirdiğimiz gibi herşeyin aynısı renk bulunduğu tek bölge rahatsız edici olabilir.
Bu tarz açık renk dekorasyona pastel tam ters renkler hoş tek hava katacaktır.

 

Krem Rengi Mutfak Tasarım Önerileri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Krem Rengi Mutfak Dolabı Tasarım Çeşitleri başlıklı makalemizde Krem Rengi Mutfak Dolabı ve mutfak dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir