Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyon Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:43

Beyaz renk hakimiyetinde mutfak dekorasyonlarına aşinayız fakat işin içerisine siyahın girmesi bizim açımızdan bir miktar ecnebi.
Biz de tam bu sebeple en güzel kara beyaz mutfak dekorasyonu tasarımlarını araştırdık, en iyi tasarımcıların elinden çıkmış dolapları, mutfak mobilyalarını ve bütün aksesuarları tek araya getirdik.
Siyah ile beyazın harika uyumunu, renk tonlarının güzel tek şeklinde dengelendiği alanlarda görkemli tek hava yaratıldığını görebilirsiniz.
Bu abiye balans size bu arada temiz ve yalın tek manzara sunuyor.

Beyaz renkli mutfak dolabı renklerine alternatif, siyah mutfak dolapları

Mutfak dolabı rengini seçerken odanın ne kadar ışık aldığı ve neden aydınlatıldığı önemlidir.
Kocaman pencereleri olan üst katlardaki tek mutfak diğerlerine göre kezdaha fazla ışık alır.
Bu durumda koyu renk dolapların odayı karartması mümkün olmaz.
Bu tarz aydınlık alanlarda dilediğiniz kara tonunda mutfak dolapları tercih edebilirsiniz.
Klasik beyaz mutfaklara tercih olarak farklı modern ve havalı mutfaklar oluşturmak için, tümüyle kara mutfak dolapları kullanabileceğiniz gibi tek kara tek beyaz dolap da kullanarak daha dengeli tek görünüm elde edebilirsiniz.
Bu tarz dolaplar ve yerleşimi konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz kara beyaz mutfak dolapları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutfak masası ve sandalyeler

Kara beyaz tek dekorasyonda bütün mobilya renklerinin makul tonlarda olması gerekmektedir.
Yani bu tür tek mutfakta pembe veyahut mor mobilyalar defa ahenksiz gerçekleşir.
Kırmızının hem kara hatta beyaz ile tek tek ahenkli olduğunu düşünecek olursak, bu mutfak dekorasyonunda kırmızı aksesuarlara da yer verebileceğimizi görürüz.
Mutfak masası ve sandalyeler kadar devasa mobilyaları yeniden karatonların da tercih de bileceğiniz gibi henüz rahat olmasını siterseniz krem rengi tonlarında da seçebilirsiniz.

En önemli detaylardan, perdeler ve duvarlar

Siyah beyaz mutfağa ne renk perde olur sorusunun cevabı sizin tarzınızda saklı. Bu havalı ve biraz da uzak duruşu olan mutfak dekorasyonunun havasını minik desenli perdeler ile sevimli hale getirmek mi istersiniz yoksa aynı tonlarda şık bir perde ile daha da güçlendirmek mi istersiniz? Beyaz zemin üzerine siyah ile yemek ile alakalı minik desenler çizilmiş mutfak perdeleri bu alan için gayet uygundur. Aynı zamanda dilerseniz kırık beyaz sade perdeler de ortamın havasını değiştirmek yerine güçlendirir.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyon Önerileri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan Siyah Beyaz Mutfak Dolap Modelleri ve Görsel Resimleri başlıklı makalemizde beyaz mutfak dolapları, mutfak dekorasyon önerileri ve mutfak dolapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir