Eviniz ya da Ofisiniz İçin 9 Feng Shui Uygulaması

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:44

Feng shui’nin en ehemmiyetli uygulamalarından bir tanesi de servet feng shuisi dir.
Açıkçası feng shuinin batıda bu kadar tanınmış olmasının sebeplerinden bir tanesi de parasal gereçleri çekmeye kendisini adamış olmasıdır, bu sebepten de çoğu iş insanının finansal güvenlik ve daha çok kar için feng shui kullandığını biliyorsunuzdur.
Tabi ki, feng shuide servet kazandıran çekiciliğinden defa henüz çoğu mevcut! Feng shuiyi kullanarak henüz bir hayata sahip olabilir, sağlığınızı geliştirebilir, ilişkinizde uyum yakalaya bilir ve daha iyi bir kariyere sahip olabilirsiniz.
Diğer bir söylemle feng shuiyi kullanarak yaşamın çoğu bölümünde çoğu değişik formda servet kazanabilirsiniz.
Burada biz finansal olan servette yardımcı olacak programlardan bahsedeceğiz.
Bu 10 feng shui servet programıyla evinizi ve kendinizi yenilemenize takviye etmeme destur verin.

1-İyi Chi Açık ve Temiz Bir Alanda Akar

Servet sahibi insanların hanelerine baktığınız vakit çoğunlukla gözünüze çarpan şey ilk olarak geniş bir alan olacaktır.
Gerçekten bol bir geniş alan.
İlginç mi, hayır mı?
Servet sahibi insanların hanelerinde defa çok eşya kalabalığı olmazçoğunlukla.
Servet enerjisini çeken şey gerçekte geniş bir alana sahip olma lüksü veferah soluk alabilmektir.
Feng shui felsefesinde ise bu enerjinin henüz ferah akmasınıgerçekleştiren geniş bir alan olması mananına gelir.
Daha çok sahip olmak için daha çok ve daha çok keşfetmek lazım olurçübkü.
Evet, servet sahibi olmanın henüz geniş bir alana sahip olmayı sağlayacağı konusunu tartışabiliriz kesinlikle ki, zira temizlikçilerigerçekleşir vs., fakat lütfen mental olarak bahanelerden bir müddetuzaklaşalım.
Enerji olarak servet içeren ufak alanlar da sahip olunan zira.
Evinizde kuvvetli enerji girmesine destur verin ve lütfen bu düşüncelerle bu enerjiyi engellemeyin.
Evinizde ne kadar geniş bir alan olursa, o kadar taze enerji içeri girebilir.
Hadi hayatınıza daha çok finansal servet çekmek için feng shuinin rehberliğine destur verelim.
İşte sıradaki 9 feng shui programı tam anlamıyla bunu gerçekleştirecek.

2-Fazlalıklar Yok + Temiz ve Organize

Şayet bir müddettir yazdıklarımı okuyorsanız daimi “fazlalıklardan kurtulun, fazlalıklardan kurtulun, fazlalıklardan kurtulun” dememden sıkılmış olabilirsiniz.
Yine de bunu söylemeye devam etmem lüzum gerçi.
Fazlalık enerji sıkışmasıdır, ve kalabalık alanların -aynı vakitte kalablık alanlarda yaşam sürdüren insanların baskın enerjisi de- enerjileri korku ve pesimizm karışımıdır.
Bu tip bir enerji servet çekebilir mi sizce?!
Evet, tabi ki fazlalıklardan kurtulmanın defa basit olmadığını biliyorum, ve kesinlikle ki tüm fazlalıklarınızdan kurtulmanız vakit alacaktır.
Tek yapmanız lüzumlenen ise bu fazlalıklardan kurtulmaya hükümvermeniz ve ardından bunun için kurulan feng shui sistemini takip edebilmek.
Fazlalıklardan uzak bir alana dolaysız bağımlı olan bir başka konsept ise temizlik ve organizasyondur.
Eğer evinizin derli toplu değilse yeniden hızlıca fazlalıklara sahip olmanız kaçınılmazdır.
Evinizdeki her eşya kendisi konumunu hak ediyor, ne kadar ufak olursa olsun; işte bu kuvvetli ve temiz bir enerjiye sahip olmanın anahtarı.
Bunun üstüne düşünün ve bulabileceğiniz en iyi organizasyon sistemini bulun, internette bu fikirlerin ucu bucağı yok.
Zengin kişiler tümşeyleri alelacele bulabiliyor, yanlızca para veyahutmalumat değil; bu arada hanelerinde gereksinimleri olan şeyleri de… Neden?
Çünkü bir şeyleri aramaya çalışmak can sıkıcı bir süreçtir ve servet getiricibaşka aktiviteleri de önler (hem finansal servet hatta fiziksel ve duygusal servet).

3-Feng Shui Servet Renklerini Kullanın

Tamam, hadi belirli feng shui servet uygulamalarına geçelim şimdi.
Ana feng shui servet rengi altın rengidir, altın, altın, altın (tabi kié).
Evinizdeki tüm dekorasyonlarla -aynalar, çerçeveler, lambalar, kahve masaları vs- hanenizde ne dekor varsa hepsiyle uyumlu ve ahenklihissetmelisiniz!
Tek ilgi faktörüz lüzumlenen bu altın güzellikleri sevmek, hoşunuza gitmeyen bişiyi sırf rengi altın rengi diye odanıza sokmayın.
Eğer bir emlakçıyla altın rengi dekorasyona sahip haneler ile ilgilikonuşursanız, bu hanelerin asyalı alıcılar doğrulusunda daha fazlaseçenek edildiğini öğrendiğiniz vakit şaşırmayın.
Bu tarz hanelerde yaşam sürdüren müşterilerim oldu, bu şahıslarevlerindeki dekorasyonlardan nefret etseler de kötü feng shui oluşturmasından çekindikleri için değiştirmediler.
Aslında tek kötü feng shui sevmedikleri bu şeyleri hanelerindetutmalarıydı!
Burada değinmeye çalıştığım nokta gerçekte şu her ne kadar feng shui nin servet anahtarı bu gibi görünse de, evinize getirdiğiniz tüm eşyalarla sizin duygusal bir bağınız olmalı, başka kişiler ifade etti diye getirilmemeliler.
Eğer bir şeyden hoşlanmadıysanız, o da sizden hoşlanmamıştır!
Pek de iyi bir feng shui dinamiği olacağını sanmıyorum bunun.
Bir ileri feng shui servet rengi ise mor, ve yeniden altın rengi gibi bu renk de çoğu değişik dekorasyonda bulabileceğiniz bir renk.
Resimlerden yastıklara, kilimlerden kitap kapaklarına -bu feng shui servet rengini herhangi bir şeklinde hanenizde bulundurabilirsiniz.
Bu iki rengi de hem zevkli hatta bilge bir şeklinde tüketmelisiniz, bu dakolay bir güzellik oluşturmalısınız ve sevdiğiniz objelerle dekorasyon yapmalısınız demek -işte bu yolla dilediğiniz şeklinde işe yaramaya başlayabilirler.

4-Servet Alanı/Gizli Alan/ Sunak

Feng shuide belirli bir servet alanı vardır ve bu alan buna uygun şekilde kullanılmalıdır, bunu bilmeniz için ise Bagua’nızı yanı alanınızın enerjisini bilmelisiniz. Burada ben bu alana servet enerjisina adanılmış küçük bir sunak şeklinde hitap edeceğim.

Herhangi bir yerde ya da istediğiniz büyüklükte olabilir. Yani basitçe evinizin belirli bir alanının servet enerjisini toplaması için ayırmanız gerekiyor.

Bu alanı size serveti çağrıştıran eşyalarla dekore etmelisini (bazı takılar, fotoğraflar ya da değerli eşyalar vs) ve aynı zamanda da kristal ya da bitki gibi iyi feng shui aktivite ediciler kullanmalısınız.

5-Bitkiler / Ahşap Elementler

Doğa limitsiz servet ve bolluğun gerçekleştiği yerdir,bu yüzden de bu enerjinin evinizde bulunması da yine aynı kalitede enerjiyi çekecektir.

Para bitkisi olsun ya da olmasın, şanslı bir bambu olsun ya da olmasın, şunu bilmelisiniz ki evinizde güzel görünen ve sizi mutlu eden bitkiler olması, servet çekmek için harika bir feng shui oluşturacaktır.

Doğu, Güneydoğu ve Güney bölümleri ise feng shuiye göre evinizin yeşilliği en çok seven alanlarıdır.

6-Su Akışı

Servet enerjisinin su enerjisi ile olan ilişkisi oldukça açık, oldukça eski ve birçok kültürde yer alıyor. Çeşmeler feng shuinin en popüler servet çekicilerindendir, bu yüzden eğer çeşmeleri seviyorsanız küçük bir çeşme bulabilir ve bunu evinizin en iyi feng shui oluşturan kısımlarına koyabilirsiniz.

Woodstock’tan bu tatlı çeşmeye ben bayılıyorum, bir klasik ve benim şu ana kadar gördüğüm feng shui çeşmelerinden en güzeli!

Fakat bu çeşmeyi yatak odanıza yerleştirmemeye dikkat edin – bu feng shui açısından iyi değildir.

7-Kristaller

Kristaller iyi feng shui enerjisinin güç vericileridir; evinize dünyanın derinliklerindeki bolluğu getirirler.

Eğer kristaller hakkında çok bilgi sahibi değilseniz, temiz bir kuartz ile işe başlayabilirsiniz, mümkünse doğal şeklinde olmalı. Kuartzla birlikte size servet enerjisini çekmekte yardımcı olabilecek üç kristal daha var bunlar, Pirit, Sitrin ve Ametist. Pirit harika bir feng shui servet çekicisi ve genellikle bulması kolay olduğu gibi fiyatı da uygun.

Doğal sitrin genellikle pahalı oluyor ve aynı zamanda bulması da oldukça güç; ametisti bulmak oldukça kolay, birçok açıdan iyi bir işleyişi var, bunlardan biri de evinizdeki enerjiyi temizlemek.

Eğer yaşadığınız yere yakında bir kristal mağazası yoksa feng shui kristallerinin online olarak satıldığı yerleri kontrol edebilirsiniz.

8-Feng shui Fotoğrafları

Fotoğraflar oldukça güçlü olabilir, bunu hepimiz biliyoruz. Gerçek objeler uygun olmadığında ya da evinize yerleştirilemeyeceği zamanlarda istenen enerjiyi canlandırmak açısından oldukça etkili materyaller.

Örneğin, bazı durumlardan dolayı evinizde bitki bulundurmak istemiyor olabilirsiniz, fakat her zaman fotoğraflar kullanabilirsiniz, bunlar temiz enerjidir -sürekli bakım istemez ve her zaman tazedir!

Aynı durum su fotoğrafları için de geçerli. Eğer evinizde bir çeşme olmasını istemiyorsanız yine temiz ve duru su fotoğraflarını evinizde kullanabilir ve servet feng shuisini oluşturabilirsiniz.

Birçok alanda yüksek halitede duvar resimleri harikalar yaratabilir

9-Aynalar

Aynalar çoğu nedenden dolayı feng shuide servet çekmek için mükemmelbir mıknatıs! Daha çok ışık, enerji ve neşe ve su feng shui elementini deberaber getiriyorlar.
Aynalar bu arada yeni ve keyifli fırsatlar için de epey güzel yollar oluşturuyorlar, yanlızca bulabildiğiniz en güzel aynaları edinmeye çabagösterin; kalbinizi çalanları ve odanızda güzel duracak aynaları seçeneketmeye çalışın.
Altın rengi çerçeveler tabi ki aynalarınız ve feng shui servet enerjisi için en iyi tercih.

 

Bir önceki yazımız olan Ofis Dekorasyonunda Kurtarıcı Parça Olan Etajer Ne Anlama Gelir? başlıklı makalemizde Etajer, Etajer nedir ve ofis dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir