Ofis Dekorasyon Çeşiti

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:22

 
Ofis Dekorasyonu hem çalışanlarınız hemde müşterileriniz açısından üzerinde durulması gereken bir konudur. Bunun için profesyonel yardım almak, bir iç mimar ile çalışmak en doğru tercih olacaktır. Özelikle de aka şirketler, holdingler için bu önemlidir. Ancak ufak bir ofisinizin var ise bunu kendinizde, ofis dekorasyonu örneklerini inceleyerek başarabilirsiniz.

Genel anlamda dekorasyonda mühim olan nokta eşyayı doğru yere yerleştirmek ve eşyalar arasındaki renk uyumunu sağlabilmektir. Ofis dekorasyonuna başlamadan evvel şunu iyi bilmelisiniz ki, o ofiste günün aka bölümünü geçirecek olan siz ve öbür çalışanlardır. Bu nedenle ofisin rahatlatıcı, çalışmaya konsantre edici bir yapıda olması önemlidir. Tabii ki büro dekorasyonunda müşterileri yok saymak olmaz. Unutmayın ki sadece verdiğiniz hizmet değil, müşterinin sizinle iletişimde bulunduğu ortamda siparişleri artırıcı etkiye sahiptir.

Bir alıcı de aynı çalışanlar gibi bir ofisinize geldiğinde rahat etmek ister. Doğru dekore edilmiş bir büro bu nedenle çok önemlidir. Aynı zamanda güzel bir büro müşteride profesyonel, titiz ve düzenli bir firma olduğunuz izlenimi de bırakacaktır. Büro dekorasyonu için bilmeniz gereken bazı püf noktaları sıralayacak olursak..

  • Ofiste çok ve lüzumsuz eşya kullanımından kaçının.

İş Yeri Dekorasyonu

 

  • İşinizle alakalı tablolar, duvar kağıtları veya aksesuarlar kullanın.

İş Yeri Dekorasyonu

 

  • Müşterileriniz bekleyebileceği, beklerken kendilerini rahat hissedip düşünebileceği alanlar yaratın. Bir koltuk, iskemle ve sehpa işinizi görecektir. Sehpanın üzerine işinizle alakalı katalog, mecmua vs. koymayı ihmal etmeyin.

İş Yeri Dekorasyonu

 

  • Küçük bir ofiste duvar rengini, aleni renklerden seçin. Ama diri renkleri de  (turuncu, yeşil, sarı ) tablo, vazo, raf, iskemle gibi aksesuarlarda kullanarak ofise bir hareket, enerji katın.

İş Yeri Dekorasyonu

 

  • Aydınlatmanın yeterli düzeyde olduğundan emin olun. Tek bir aydınlatma yerine bir kaç değişik aydınlatma kullanarak şık bir büro yaratabilirsiniz.

İş Yeri Dekorasyonu

 

  • Çalışanlarınız ve kendiniz için rahat büro sandalyeleri alın. Verimli ve etkili bir  çalışmayı aka oranda oturma tarzı etkilemektedir.

İş Yeri Dekorasyonu

  • Ayrıca elde ettiğiniz başarılarınızı ve referanslarınızı bir duvarda sergilemekte sizin için faydalı olacaktır.

Ofis dekorasyonu ile ilgili daha çok düşünce edinmek için İş Yeri Dekorasyonu Örneklerimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz. 

Bir önceki yazımız olan Güzel Tasarlanmış Google Ofisleri başlıklı makalemizde google ofisleri ve güzel tasarlanmış hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir