Ofislerde En Çok Bulunan Bankolar
admin 1 sene önce Ofis Dekorasyon

İş yerlerinin ve büroların vazgeçilmez parçalarından bir tanesi olanbankolar, sekreterya ve giriş bölümlerinde kesif şeklinde tüketilir.
Ekip üyeleriniz ile ziyaretçilerinizi zarif bir şeklinde birbirinden ayıran parça vasıtası ile, çalışanlarınızın işlerini yapabilmek için kullandıkları malzeme ve ürünleri de saklayabilirsiniz.
Özellikle banka gibi daimi ziyaretçi tespit edilen bürolarda son derece kullanışlı olan bankoların ofisinizin genel dekorasyonuna makul şeklindeseçerek bütünlük yakalayabilirsiniz.

 

Banko Nedir?

Büronun ana girişinde tespit edilen ve bekleme kısmı şeklinde desarfedilen kısımda, çalışanlarınızın gizliliklerini savunmak emeliylebanko kullanmayı seçenek edebilirsiniz.
Özellikle işletmenizin çağrılarını yönlendiren ve idare kadrosunun takvimlerini takip eden resepsiyon çalışanları için saklılık epeyehemmiyetlidir.
Ofisinizi ziyaret eden şahıslar rakip firma çalışanı olabilir, ya daişletmenize ilişkin saklı bulguların duyulması kolaylaşabilir.

banko nedir

Banko tüketiminin sağladığı bir başka üstünlük ise, büro girişindeki dağınıklıktan ve kötü görünümden kurtulmaktır.
Normal çalışma masalarından en devasa farkı yarı kapalı bir alan yaratmak olan bankolar sayesinde; bilgisayar, kablo ve telefon gibi elektronik cihazların saklanması epey basitleşir.

Banko Modelleri

Büro dekorasyonunuzu yapar iken seçtiğiniz renk ilişkisine ve genel bürogörünümünüze makul bir banko seçimi, büro içinde resim bütünlük yakalamanıza yardım eder.
Banko nedir sualini yanıtladığımıza göre, değişik banko modellerini inceleyebiliriz.
Genel olarak bakıldığında banko modellerini üç kategoride değerlendirmek olasıdır.
Kapalı, yarı kapalı ve açık ana başlıkları altında değişik hedefler için imal edilen banko modellerini bulabilirsiniz.

banko nedir

Özellikle evrak işlemlerinin yoğun şekilde yapıldığı banka ve devlet dairelerinde yarı kapalı ve açık bankolar tercih edilmektedir. Yarı kapalı olarak adlandırılan ve evrakların teslimi için belirli bir açıklık bulunan banko modelleri, özellikle kayıt bürolarında ve başvuru merkezlerinde tercih edilir. Açık bankolar ise, neredeyse masa gibi olan ve yalnızca yan kısımlarında panel kullanılan modellerdir. Koli ve paket teslimi yapılan ofislerde yoğun şekilde kullanılır.

banko nedir

Kapalı bankolarda, bankonun dışa bakan tarafı panellerle tamamen kaplıdır. Güvenlik kontrol masaları, ofis girişleri ve resepsiyon alanlarında bu modelleri sıkça görebilirsiniz.

Ofisiniz için en doğru banko modelini belirledikten sonra, kullanmak istediğiniz bankonun malzeme ve rengine karar verebilirsiniz. Genellikle ahşap materyaller kullanılarak üretilen bankolarda, cam ve metal panellerle birleştirilen modelleri de bulabilirsiniz.

 

Banko Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banko nedir sorusunun cevabını ve banko modellerini inceledikten sonra, ofisiniz için banko seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yazımızda daha önce de belirttiğimiz gibi, seçiminizin genel ofis dekorasyonunuzla bir bütün oluşturması oldukça önemli. Ancak sadece bütünlük yeterli değil.

İşletmenizin faaliyet alanına ve banko kullanmak istediğiniz bölüme göre doğru seçim yapmak için, öncelikle ihtiyaçlarınızı doğru belirlemelisiniz. Uzunluk, yükseklik ve model seçimlerinizi yaptıktan sonra ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz.

banko nedir

Özellikle ofis ve bina girişlerinde bulunan güvenlik kontrol noktalarında, daha yüksek ve geniş yapıdaki bankoların kullanımı yaygındır. Ancak resepsiyon alanlarında ziyaretçilerin kolay erişim sağlayabilmesi adına daha kısa modelleri tercih edebilirsiniz.

Ahşap malzemeden üretilen bankolar, diğer ofis mobilyalarınızla da uyum sağlar. Özellikle doğru renk seçimi sayesinde, resepsiyon alanlarınızı da ofisinizin içine dahil edecek tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Tek kişilik banko modellerinin yanı sıra, daha geniş şekilde üretilen ve iki çalışanın yan yana işlerini yapabilecekleri modeller de satışa sunulur. Pek çok şirket, genel merkez resepsiyon bölümlerinde iki çalışan bulundurur. Çalışanlardan biri gelen çağrıları cevaplayarak yönlendirme yaparken, diğer çalışan ise ofisinizi ziyaret eden müşterileriniz ve misafirlerinizle ilgilenir.

banko nedir

En olarak geniş bankolar, alanı daha iyi doldurur. Ancak resepsiyon alanınızın yeterli büyüklükte olduğundan da emin olmalısınız.

Bankoların üst kısımlarını şirket tanıtımlarınız ve kitapçıklarınız için sergi alanına dönüştürebilirsiniz. Pazarlama çalışmalarınızdan seçeceğiniz örnekleri resepsiyon alanındaki banko üzerinde sergilemek, ofisinizi ziyaret eden ve görüşme için bekleyen misafirlerinize vakit geçirme imkanı tanırken markanızı daha yakından tanımalarına da yardımcı olacak.

banko nedir

Resepsiyon alanlarında itina gösterilmesi lüzumlenen bir başkaehemmiyetli mevzu da bekleme koltukları.
Doğru koltuk modellerinin ve büyüklüğün seçilmiş olması, ziyaretçileriniz için kafi oturma kısmı yaratmanıza yardım eder.
Aynı vakitte mobilya seçimlerinizin, resepsiyon bankonuzla da ahenkliolması epey ehemmiyetlidir.
Görsel bütünlük yakalamak ve itinalı bir bölge yaratmak için benzergereçleri seçebilir, renk seçimlerinizle değişik ürünleri bütünleyebilirsiniz.
Ofis bekleme koltuğu desenleri seçiminde ilgi edilmesi gerekenleri incelediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!

reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.