Dantel Havlu Kenarı Çeşitleri
admin 1 sene önce Bayan Örgü

Çeşitli türdeki ipliklerle örülebilen ya da kumaş kenarlarına işlenebilen, farklı şekillerdeki ince ve ağ görünümüne sahip olan örgü çeşidi dantel olarak adlandırılmaktadır. Kültürümüzde mühim bir yere sahip olan danteller havlu, döşek örtüsü ve masa örtüsü gibi kumaşların kenarına dikilerek kullanılabildiği gibi giyimlerde de dantellerden faydalanılabilmektedir. Özellikle çeyizlerin içinde dantel içeren eşyaların olmasına aka itina gösterilmektedir. Danteller umumi olarak çiçek, meyve ve yaprak gibi motiflerin örülmesiyle elde edilmektedir. Kimi zaman dantelleri süslemek için boncuk gibi malzemeler de kullanılmaktadır. Bilhassa dantel havlu kenarı örnekleri çeyizlerin vazgeçilmez bir parçası olarak kabul görmektedir.

Eğer sizde çeyiziniz için ya da öbür herhangi bir sebeple havlu kenarlarınıza dantel örmek istiyorsanız ve model seçmekte zorlanıyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için hazırladığımız görsellerde en beğenilen dantel havlu kenarı örneklerini bulabilir ve zevkinize müsait olanları seçerek örmeye başlayabilirsiniz. El becerinize müsait olan ve örebileceğinize inandığınız bir havlu kenarı örneğini seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey iplik ve tığı satın almak olacaktır.

Tabii ki danteli örebilmek için zaman ayırmanız ve emek harcamanız da gerekecektir. Ancak geleneksel şeylerden hoşlanıyorsanız eminiz ki dantel örmek size hiçte zor gelmeyecektir. Ayrıca ördüğünüz havlu kenarını gören herkesin sizi takdir edeceğini ve biraz da kıskanacağına emin olabilirsiniz. Ördüğünüz dantel havlu kenarını çeyizinize koyabileceğiniz gibi çok sevdiğiniz bir hısım ya da arkadaşınıza da armağan edebilir ve onun da mutluluktan havalara uçmasını sağlayabilirsiniz.

1-Zarif Havlu Kenarı Örneği

dantel-havlu-kenari-ornekleri-1

Sizde bu çeşit tek renk bir havluyu yalın ama şık bir hale getirmek istiyorsanız bu havlu kenarı örneği sizin için çok ideal. Havlu kenarının yanı dizi öreceğiniz bir motifle havlunun orta kısmını da süsleyebilirsiniz.

2-Geniş Havlu Kenarı Örneği

dantel-havlu-kenari-ornekleri-2

Havlunuzun kenarına geniş bir dantel örmek istiyorsanız bu örnekten faydalanabilirsiniz. Örnek geniş olduğu için örmeniz öbür modellere göre biraz daha çok zaman alabilir. Ancak ortaya çıkan netice sizi fazlasıyla memnun edecektir.

3-Göz Müşteri Havlu Kenarları

dantel-havlu-kenari-ornekleri-3

Tek renk havluları süslemek için sizde böylesine göz müşteri dantel havlu kenarlarından faydalanabilirsiniz. Bu havluları kullanmaya kıyamayacaksınız!

4-Dantel Havlu Takımı

dantel-havlu-kenari-ornekleri-4

Çeyizinize koyacağınız havlularınızı ve terliklerinizi takım haline getirmek istiyorsanız sizde görselimizdeki gibi dantellerden faydalanabilirsiniz. Havlu kenarına diktiğiniz dantelleri terliklerin üstünü de süslemek için kullanmanız yeterli olacaktır.

5-Çiçekli Havlu Kenarı Örneği

dantel-havlu-kenari-ornekleri-5

Geniş dantel havlu kenarlarından hoşlanıyorsanız sizde böylesine harika bir danteli örmeyi deneyebilirsiniz. Müsait iplik ve tığıyı satın alarak dantel örmek için ilk adımı atabilirsiniz. Dantel tamamlandığında hem zamanınıza hem de çabanıza değdiğini ayrım edeceksiniz.

Görsellerimizi inceleyerek birbirinden güzel dantel havlu kenarı örneklerinden en azından birini beğenmiş olduğunuzu umuyoruz. Beğendiğiniz havlu kenarını örerek hem abes vakitlerinizi değerlendirmek için harika bir iş bulmuş olacak hem de kültürümüzü yaşatmış olacaksınız.

Dantel Havlu Kenarı Çeşitleri

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!

reklam
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
admin
tabi efendim stoklara bakıyorum hemen dönüş yapacağım size
Songül Gündoğdu
2 adet 6 m istiyorum varmı
Ismail
Sadece dolabı ve aynası yanınada çamaşır makinesinin yerini yapsak kaça mal olur aynı bu model
admin
Merhaba Burçak Hanım maalesef biz sadece fikir verme açısından paylaşımlar yapıyoruz fiyat konusunda herhangi bir şey diyemeyeceğim.İyi Günler
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
admin
tabi efendim stoklara bakıyorum hemen dönüş yapacağım size
Songül Gündoğdu
2 adet 6 m istiyorum varmı