Pratik Patik Yapılışı ve Hazırlanışı
admin 2 sene önce Bayan Örgü

Patikler Türk kadınlarının vazgeçemediği aksesuarlar arasında yer alıyor. Evinde patik bulunmayan kadın neredeyse hiç yok gibidir. Hem soğuk havadan korunmak hem de şık olmak adına patikler aka rağbet görmektedir. Bizde sizin için yapılışı oldukça basit bir patik modeli paylaşmak istedik. Patiğinizi beğendiğiniz renkte bir patik ipi ve 2,5 numara şişler kullanarak meydana getirmeniz mümkün. Üstünü süslemek içinse değişik renklerdeki yün ipliklerden ve etamin iğnesinden faydalanabilirsiniz.

Çiçekli Patik Modeli

pratik-patik-hazirlanisi-1

Biraz örgü bilginiz varsa haraşonun en basit örgü tekniklerinden biri olduğunu biliyorsunuz demektir. Bu patikleri haraşo tekniği ile örmeniz ve bitirdikten sonra üzerlerini farklı iplikleri
çiçek şeklinde işleyerek patiği tamamlamanız mümkün. Boncuklarla süslemeniz patiğinizi daha da şık bir hale getirecektir.

Başlangıç

pratik-patik-hazirlanisi-2

Patiği bu denli basit kılan unsurlardan biri tüm olarak örülmesi. Görselimizde gördüğünüz gibi haraşo tekniğiyle öreceğiniz patiğin burun kısmını ise lastik olarak örmeniz gerekiyor.

Ön Kısmın Birleştirilmesi

pratik-patik-hazirlanisi-3

 

Patiğe şeklini verebilmek için bir iğne yardımıyla 2 numaralı fotoğraftaki gibi dikmeli ve 3 numaralı fotoğrafta gördüğünüz gibi ucunu birleştirmelisiniz. 4 numaralı fotoğraf ise patiğin üst kısmını nasıl dikmeniz gerektiği gösteriliyor. 5 numarada ise patiğin ön kısmının tamamen birleştirilmiş halini görüyorsunuz.

Arka Kısmın Birleştirilmesi

pratik-patik-hazirlanisi-4

 

6 numaralı görselde gördüğünüz gibi patiğinizi üç parça halinde düşünmeli ve 7 numaralı görselde olduğu gibi iki B parçasını A parçası tabanda kalacak şekilde dikmelisiniz. 8 numaralı görsel ise patiğin art kısmının yukarı kadar dikildiğini gösteriyor. 9 numaralı görselimizde patiğin tamamlanmış halini görebilirsiniz.

Ayakkabı Görünümlü Patik

pratik-patik-hazirlanisi-5

 

Görselimizde de göreceğiniz gibi patiğiniz artık pabuç şeklini almış durumda. Hiç süslenmemiş haliyle bile son radde şık bir görüntü sergiliyor.

Çiçek Motifleri

pratik-patik-hazirlanisi-6

 

Renkli yün iplikleri ve etamin iğnesi sayesinde patiğinizin üstlerini görselimizdeki gibi süsleyebilir, ortaya daha da göz müşteri bir manzara çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Boncukla Süsleme

pratik-patik-hazirlanisi-7

 

Patiğinizin her tarafını iplerle dikeceğiniz çiçek motifleriyle süsledikten sonra boncuklar ekleyebilir ve herkesi kıskandıracak bir patik ortaya çıkartabilirsiniz.

Son Bakış

pratik-patik-hazirlanisi-8

 

Bunca emeğinizin karşılığını kimsede olmayan böyle bir patik meydana getirerek almış oldunuz. Patiğinizi güzel günlerde giymeniz dileğiyle…

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
0
😆
0
😱
0
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
reklam
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.
Gizem
Ne iadar çalisma masasi
admin
buyrun İpek Hanım
Popüler
Son Yorumlar
onur
çok güzel kafe önerileri
smackdown
Saved as a favorite, I really like your blog!
admin
Gizem Hanım Fiyatları bin tl den başlıyor ve yükseliyor.